Krzysztof Kamil Baczyński

forum poświęcone historii harcerstwa
Zablokowany
Martyna
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Martyna » 07 mar 2004, 21:08

Mam pytanko... Czy posiadacie jakieś głębsze i pełniejsze informacje o życiu i działalnoście Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w ZHP??
58. ŁWDH "Rzeka"
Szczep 58. ŁWDH

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 09 mar 2004, 01:01

czym dysponujesz? i co byś chciała wiedzieć?
Nasz patron był jego bezpośrednim przełożonym w "Zośce" (dowódcą III drużyny w plutonie Alek). więc i o nim troszkę mogę ci napisać! tylko konkretnie-co?
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

Martyna
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Martyna » 09 mar 2004, 15:54

głównie chodzi mi o informacje na temat jego działalności harcerskiej! ale ogólnie zycie też mnie interesuje! chodzi o to jakim był harcerzem co dla harcerstwa zrobił, jak działał
58. ŁWDH "Rzeka"
Szczep 58. ŁWDH

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 21 mar 2004, 20:23

Ja wiem głownie o życiu jako takim, szczególnie, że do Szarych Szeregów wstąpił już podczas wojny. A z powodu słabego zdrowia nie był zbyt często posyłany do walki, z tego powodu zmieniono róznież jego przydział służbowy.
"zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną" (k.wierzyński)

pwd. Agnieszka Ciesiołkiewicz
48 LDH "Araukanie"

Martyna
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Martyna » 25 mar 2004, 17:38

prosiłabym o każdą informacje
58. ŁWDH "Rzeka"
Szczep 58. ŁWDH

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 27 mar 2004, 23:30

22.05.1944r. rozpoczęła się akcja PAR (szkolenie partyzanckie), w którym brał udział Baczyński razem ze swoim plutonem "Alek". Dowódcą bazy (szkolenia) był ppor. Władysław Cieplak "Giewont" (jednym z instruktorów był nasz patron). Po pobycie w lesie "giewont wydał opinię:"K1 nie nadaje się na kadrę" (K1 to baczyński), był wątły fizycznie i z trudem znosił warunki pobytu w lesie. na tej podstawie Andrzej Moro (dowódca kompanii Rudy) w rozkazie nr 42/44 z dnia 1.07.1944 zwolnił baczyńskiego z funkcji w kompanii z powodu "małej przydatności w warunkach polowych". Andrzej zaproponował mu objęcie stanowiska szefa prasowego kompanii Rudy. Baczyński się nie zgodził i przeszedł do Parasola.
To tyle jeśli chodzi o "zmianę przydziału służbowego". Do Szarych Szeregów mógł tylko w czasie wojny wstąpić-wcześniej nie istniały!
jak masz jakieś konkretne pytania-będę szukał odpowiedzi!
Proponuję skontaktować się z Stanisławem Sieradzkim "Świst" i Bogdanem Celińskim "Wiktorem"-żołnierze batalionu "Zośka". I jest sekretarzem środowiska, II historykiem batalionu (razem z żoną). napewno pomogą! druh Celiński był z Baczyńskim w jednej klasie w Agrikoli!
to tyle- reszte na gg lub mailem! jak będzie taka potrzeba!
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Historia”