TELE-HARCE - po nagraniu...

G_Kowal

Post autor: G_Kowal » 20 lut 2003, 16:27

Wydział Promocji i Informacji Głównej Kwatery poszukuje współpracowników, a w szczególności:

- Grafików
- Programistów

Szczegółowe informacje: wspolpraca.wpi@zhp.org.pl lub gg: 3066410

--
phm. Grzegorz Kowal
Wydział Promocji i Informacji
Głównej Kwatery ZHP

G_Kowal

Post autor: G_Kowal » 20 lut 2003, 17:10

Wydział Promocji i Informacji Głównej Kwatery poszukuje współpracowników, a w szczególności:

- Grafików
- Programistów

--
phm. Grzegorz Kowal
Głównej Kwatery ZHP

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 26 lut 2003, 17:05

Na początku istna euforia!!! Porostu szał! Mamy własny teleturniej. Po losowaniu zapowiadał się interesująco. Rodzina przed telewizorem, cały hufiec wpatruje ślepia w ekran, godzina 16:45 i .... ???
Przyznam się szczerze że osobiście nie czytałem zapowiedzi internetowych, ale moje oczekiwania były o wiele większe. Fajnie że mamy teleturniej, ale...
Duch pisze że to takie ważne- dlaczego? Żeby przyciągnąć ludzi? Przecież ten teleturniej był łagodnie mówiąc marny. Obawiam się że mnie by nie przyciągną. Bardzo fajnie że to takie ogromne przedsięwzięcie, ale dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane... Liczy się efekt a on nie był zbyt ciekawy. Mało interesująca forma, wrażenie chaosu i "nieczytelność"
konkurencji - to chyba najtrafniej charakteryzuje teleHaRCE. Na samarytance poszedłem zrobić sobie herbatę... jak wróciłem okazało się że nic nie straciłem.
Jednak liczę na kolejne odcinki. Może owy plan zostanie zrealizowany... miejmy nadzieję.
ps. Nie wspomne już o piosence... litości!!!

[Edytowany przez jogurt dnia 26.02.2003 o 13:07 GMT]

[Edytowany przez jogurt dnia 26.02.2003 o 13:08 GMT]
pwd. Maciej "Jogurt" Trojanowski
ZHP Hufiec Łódź- Bałuty "Promienistych"
Szczep "GNIAZDO"

Radek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Radek » 27 lut 2003, 00:47

Fajnie, że mamy teleturniej.
Ale chyba nie do końca spełnił on moje oczekiwania.
Najbardziej raziło mnie niedopasowanie loga (harcerzyk w krótkich spodenkach) do poważnej melodii i płonącego napisu. To się po prostu nie komponowało.

Czy ktoś wie, kiedy będzie następny odcinek?
Paweł Dobosz

Artur
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Artur » 27 lut 2003, 02:31

Jak przeciętny telewidz i nie-harcerz wybrałbym raczej "Chwilę prawdy"... ale ja na początku podszedłem do tego programu jako do reklamy harcerstwa, a jako taka ten teleturniej się nie sprawdził. Ale jeżeli potraktować go jako program wewnątrz-organizacyjny (jak pisałem, nie obejrzałbym, gdybym nie był harcerzem), nie mający zbyt wiele wspólnego z przyciąganiem do ZHP nowych członków, to dobrze, że w ogóle on jest. Szkoda tylko, że robienia całego programu nie pozostawiono harcerzom. Na pewno znalazłoby się kilku operatorów-amatorów, dźwiękowców. Byłaby to dla takich osób świetna okazja do rozwinięcia się i zdobycia doświadczenia - w podaniu o pracę bardzo ładnie wyglądałoby coś w stylu "tworzenie informacyjnego programu harcerskiego". A może i poziom programu byłby wyższy (mamy w końcu niewyczerpane pokłady inwencji twórczej :)).
Artur Sitek

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 28 lut 2003, 10:45

Szczerze mówiąc - beznadziejna KICHA. ... a najlepszy był DRUH, który wysilał się przy podnoszeniu rączki z ilością punktów... oj biedaczysko natrudziło się...
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 28 lut 2003, 15:59

G_Kowal napisał:
Czuwaj !

Bardzo mi przykro, że Twoje odczucia są takie a nie inne. Szkoda. W szczególności z uwagi na to, że kosztowało to dużo pracy. Zauważ także że to jest jedyny tego typu teleturniej. Nie ma więc wzorców, wszystko musi się "dograć". Bo właściwie nie rozumiem czego tam się spodziewałeś?
Sądzę, że jak większość przyciągniętych zapowiedziami programu telewizji, który pokaże ciekawe zajęcia, typowe dla harcerskich zbiórek w formie rywalizacji.
--------------
Oczywiście sprawnie i porządnie przeprowadzonych.

A co do opisu na stronie TVP-3? Był taki plan. Dlaczego nie wyszedł - pewno z powodów organizacyjnych.
----------
To pewnie się koreluje z uwagą o sprawnym, własciwym dla harcerzy przeprowadzeniu.
-----------
Mnie osobiście cieszy to, że mamy teleturniej - bo to jest BARDZO WAŻNE.
-----------
Bardzo ważne to jest, ale czy aktualnie pracujące drużyny są w stanie sprostać wyzwaniu ?
--------
To był pierwszy odcinek. Może jest szansa, aby czerpać doświadczenia i kolejne odcinki zrobić lepiej.

I jeszcze jedno. Wyrażając opinię o takim dużym przedsięwzięciu nie powinno się patrzeć jednostronnie. Ty zauważyłeś druhnę Lilę i "panią od komputerów". Przynajmniej tyle.
----------
I tu Duhu nieładny finał. Nikt Druhowi nie dał prawa "cenzurowania" poprzez takie uwagi czyichś wypowiedzi. Jeśli Druh w jakiś sposób kolaborował przy tym programie,
to proszę raczej wyciągnąć wnioski z krytyki
i poprawić to co było złe. Albo jeśli nie, doradzić organizatorom , co mają robić by
oglądający nie pisali to co poprzednik.
-----------------

[Edytowany przez StaryWilk dnia 03.03.2003 o 07:40 GMT]

Madzia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Madzia » 02 mar 2003, 19:25

Czuwaj!
Szczerze mówiąc, to nie dziwię się, że społeczeństwo tak postrzega harcerzy. Szczególnie po obejrzeniu takich programów.
Sama, dzień po "Tele-harcach", gdy pojawiłam się w szkole wysłuchałam niezbyt miłych komentarzy na temat ogólnie harcerstwa.
Sądzę, że gdyby to wszystko wyglądało w inny sposób, ludzie mogli by przekonać się do naszej Organizacji, a nie mieć o niej coraz gorsze zdanie. Sama, gdy dowiedziałam się, że "coś takiego" będzie, bardzo się ucieszyłam. Teraz żałuję. Gdybym nie należała do harcerstwa, po obejrzeniu takiego programu napewno bym nie zaczęła. Wprost przeciwnie. Zraziłoby mnie to. Wiem, że dużo ludzi włożyło w przygotowniae tego programu dużo pracy. Ale ... chyba nie dało to zamierzonego efektu. Pozostaje tylko nadzieja, że kolejne odcinki będą lepsze. Serdecznie wszystkich podrawiam.
pwd. Magdalena Grochala

stokrotka

Post autor: stokrotka » 03 mar 2003, 16:52

osobiscie nie bylam na teleharcach, ale byla moja druzyna m.in. i wrocili bardzo zadowoleni z zabawy. z ich relacji uwierzylam im na slowo. ale co do realizacji, hmm jakosc ponizej normy. w pewnym momencie przestalam ogladac jako normalny widz (ojej moja druzyna jest hurraa) tylko spojrzalam na to z profesjonalnego punktu widzenia (troche sie obracam w tym srodowisku). juz nagrania na zywo w lokalnej telewizji u nas sa lepsze. zle dobrane kolory, slaba ostrosc, wspomniane logo i w ogole oprawa graficzna. zle wybrali rowniez fragmenty, bo, z relacji moich ziomkow, byly duzo ciekawsze, ktore nawet widza z boku by zainteresowaly. no i to przyspieszenie. jest 1 runda, nagle 4 takie nie poukladane. jesli te posty czyta ktos w TVP3 to zwracam sie z prosba, aby na nastepne teleharce lepiej przygotowaly realizacje. pozdrawiam

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 03 mar 2003, 18:53

G_Kowal napisał:
Zauważ także że to jest jedyny tego typu teleturniej. Nie ma więc wzorców, wszystko musi się "dograć".

> Nie do końca. Kilka lat temu w telewizji regionalnej istniał program "Globus" . To też był teleturniej harcerski i tak samo tragiczny jak pierwszy odcinek teleHARCÓW. Także jest jeden wzorzec – można się uczyć na ich błędach.
Szczep "GNIAZDO"

G_Kowal

Post autor: G_Kowal » 04 mar 2003, 13:19

- Grafików
- Programistów

--
phm. Grzegorz Kowal
Głównej Kwatery ZHP

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 05 mar 2003, 13:29

> Ale nas wszystkich zażyłeś... Teraz nastanie kompletna cisza. To najlepsza metoda na ripostę na forum – poprosić o propozycje! Jak tylko chwilkę złapię to obiecuje że wystukam parę słów. Nawet chyba jutro.
Szczep "GNIAZDO"

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 05 mar 2003, 14:57

No i tutaj pies pogrzebany. Telewizja pokazuje nas takimi, jacy jesteśmy !!!!! I z tym się zgadzam, ale dotyczy tego co "tu i teraz" a nie harcerstwa jako idei, czy Ruchu. Po prostu harcerstwo a.d. 2003 działa żle z powodów objektywnych ale też i z powodów całkowicie subjektywnych.
To była moja zasadnicza wątpliwość w poprzedniej wypowiedzi.
Gdyby harce nr 1 można by było udostępnić
do ściągnięcia , to podejmuję się nieco
popracować z naszą redakcją nad sugestjami. Jeśli takie dinozaury jak my mogą pomóc, to nie ma sprawy. /www.hr.bci.pl/
Czuwaj !

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja i informacja”