instrukcja finansowa drużyny

Zablokowany
giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 26 cze 2005, 12:24

Jak wszyscy pewnie wiedzą, a co ci nie wiedzą to sie dowiedzą w swoim czasie, że dnia 9 czerwca 2005 roku weszła w życie nowa instrukcja finansowa drużyny!

Gdzie więc informacja do Hufców, instruktorów o tym że wchodzi w życie owa instrukcja, czyżby "dział informacji" w GK zaspał ??
Jedyna informacja która wyszła to jest od dh. Czesława (dokumenty) mejlemt z dnia 24 czerwca (sic!) Czy nie uważacie że troche późno takie informacje wychodzą ????
:(
Wystarczyło dać newsa na stronie zhp.pl i rozesłać informację do Hufców, bo takowe kontakty macie.
Hufiec ZHP Toruń im. Mikołaja Kopernika

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 29 cze 2005, 18:27

Uwielbiam jak milczą Ci do których jest skierowany post. ???

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 30 cze 2005, 19:04

Może warto zamówić sobie newsletera z serwisu: dokumenty ZHP, i nic Druha nie zaskoczy.
O czym tu pisać. Trzeba tylko uważnie ślidzić bieżące informacje. Spostrzegawczość Druhu;)
Chyba WPI ma ważniejsze zajęcia
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 30 cze 2005, 20:54

Przepraszam ale Druh chyba nie doczytał dokładnie mojego posta. Informacja która do mnie dotarła (jedyna jaką otrzymałem) to jest właśnie subskrypcja z serwisu "dokumenty.zhp.org.pl". Ale i tak informacja dotarła dwa tygodnie ponad po wdrożeniu instrukcji. Chwała druhowi Czesławowi za informacje bo pewnie bym nie dowiedział się wogóle!
Nie każdy z instruktorów czy drużynowych ma czas śledzić wszystkie strony GK-i tylko po to aby wyławiać nowinki. Jeśli WPI ma wiele innych zajęć to dlaczego nie odpowiedzą na moje zapytanie ???

kropa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kropa » 02 lip 2005, 17:12

Drogi Druhu!
O instrukcji finansowej drużyny dowiedziałam się dokładnie w tym samym terminie, co Druh (czyli z newslettera).
Gdybyśmy otrzymali tę informację wcześniej z przeznaczeniem wstawienia na stronę, na pewno znalazła by się ona tego samego dnia w aktualnościach.
My informacje tylko przekazujemy, skoro ona do nas nie dociera, to bardzo proszę nie mieć do nas o to pretensji.

Pozdrawiam serdecznie

kropa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kropa » 02 lip 2005, 17:17

giqusek napisał:
Nie każdy z instruktorów czy drużynowych ma czas śledzić wszystkie strony GK-i tylko po to aby wyławiać nowinki.
Również proszę mieć na uwadze, że my również jesteśmy normalnymi instruktorami, studiujemy, mamy swoje środowiska, w których pracujemy i swoje hufce, których działalność również nie jest nam obojętna. Dodatkowo staramy się w naprawdę małym zespole budować wizerunek Związku i też zdarza się nam mieć różne potknięcia.
Nie tylko drużynowi są ludźmi nie mającymi czasu.

Helenka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Helenka » 04 lip 2005, 08:56

kropa napisał:

Również proszę mieć na uwadze, że my również jesteśmy normalnymi instruktorami, studiujemy, mamy swoje środowiska, w których pracujemy i swoje hufce, których działalność również nie jest nam obojętna. Dodatkowo staramy się w naprawdę małym zespole budować wizerunek Związku i też zdarza się nam mieć różne potknięcia.
Nie tylko drużynowi są ludźmi nie mającymi czasu.
To może warto powiększyć zespół? Badania i Analizy tak zrobiły i chyba nie narzekają :) Bo dla mnie to, że zespół jest mały nie za bardzo jest argumentem na to, że zdarzają się potknięcia.
Pozdrawiam.
phm. Helena Anna Jędrzejczak HR
Komendantka Szczepu 23 WDH "Pomarańczarnia"
Hufiec Warszawa Mokotów

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 04 lip 2005, 09:22

Ale czy szeroko rozumiana "informacja" nie zajmuje się także pozyskiwaniem informacji ?? Nie wydaje mi sie że tak jak Druhna napisała - tylko przekazywaniem.
Dla wytłumaczenie jest jasne - ale jeśli ktoś nie ma czasu na to żeby pracować w Wydziale i wypełniać swoją funkcję to niech do tego się nie zabiera. Prosty wybór - albo rybki albo akwarium. Dlatego też moim zdaniem osoby które mają już kilka funkcji - na poziomie swojej drużyny, szczepu, hufca... etc. nie mają racji bytu "na górze" ze względu na to że nie mogą połączyć wszystkich funkcji. Lepiej jest wybrać jedną robotę i robić to co się powinno niż mieć funkcji 5 i nie robić nic albo z trudem łapać "koniec z końcem".

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 04 lip 2005, 09:28

kropa napisał:
my również jesteśmy normalnymi instruktorami,
To że Druhna jest instruktorem to pierwsze słysze... chyba że na stronie Wydziału jest gafa... Druhno Samarytanko?

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 04 lip 2005, 12:43

phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 04 lip 2005, 19:27

Wydaje mi się, iż czytam te teksty w oparach harcerskiego absurdu. Harcerska pozytywność i normalność!
Jak zwykle odchodząc od głównego tematu i wątku postu. Nie mam zamiaru odpowiadać na posty dziwnej treści. Popieram Dorotę. A jak Druh z Torunia ma trochę więcej wolnego czasu [więcej od europosłanka z Wrocławia (dyr. Filharmonii we Wrocławiu Lidii...) - czyli dwie godziny w tygodniu ]- to może warto zaproponować współpracę Wydziałowi Promocji? Poprawcować dla dobra wizerunku i zaprzestać poszukiwań winnego, zapoznając się z zadaniami poszczególnych zespołów.
Piszę to ja,
pwd. Adam Piwek
Łubu dubu! Łubu dubu!
:~( I przepraszam WPI za opóźnienia
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 04 lip 2005, 19:56

Druhu z Oławy!

Po pierwsze milej i jakoś tak normalniej byłoby właściwego imienia, którego nikt z nas się nie wstydzi - bo "druhów z Torunia" na forum ZHP on-line może być sporo. Czy może takie tytułowanie jest standardem dla rzeczników prasowych? Postaram się wziąć przykład i stale się do druha z Oławy tak zwracać.

Po drugie - kształtowana dawno temu przeze mnie, a obecnie prowadzonaprzez innych kolegów HSI Hufca Toruń od zawsze zakładała, że to ona ma pozyskiwać informacje, a nie tylko być tubą propagandową rządu. Tak też i my podchodzimy do WPiI.

Po trzecie - skoro to wydział promocji, to gratuluję doskonałej promocji, kiedy instruktorzy dowiadują się o dokumentach grubo po wejściu ich w życie - dwa kolejne kwiatki w podanym przeze mnie linku.

Po czwarte - nie wiem, kto jest winien opóźnień w informowaniu harcerzy o nowych pomysłach prawnych. Z pewnością ktoś z GK - bowiem wzmiankowane uchwały to ich dzieło. Guzik mnie obchodzi, czemu są opóźnienia. Jesli jest to fizycznie niemożliwe, aby o podjętej uchwale poinformowac natychmiast (wysłanie mejlem pliku nie zajmuje chyba aż tyle czasu), to może warto wprowadzać uchwały z dłuższym vacatio legis - np. pół rocznym?

No i co ma wspólnego ze wszystkim Lidia Geringer d'Oedenberg?
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 08 lip 2005, 09:49

Adaś napisał:
Nie mam zamiaru odpowiadać na posty dziwnej treści.
Jeśli nie ma Druh ochoty odpowiadać to dlaczego czytam Druha odpowiedź.
Adaś napisał:
Popieram Dorotę. A jak Druh z Torunia ma trochę więcej wolnego czasu [więcej od europosłanka z Wrocławia (dyr. Filharmonii we Wrocławiu Lidii...) - czyli dwie godziny w tygodniu ]- to może warto zaproponować współpracę Wydziałowi Promocji?
To już wogóle odbiega od tematu. Pisałem to wcześniej i napiszę jeszcze raz, że jeśli ktoś nie ma czasu sie zajmować pracą w WPI niech tego nie robi, szkoda jego chęci i ambicji. Ja na to nie mam czasu i sie za to nie zabieram. Mam wystarczająco ząjęcia na polu działania w Hufcu.
Adaś napisał:
Poprawcować dla dobra wizerunku i zaprzestać poszukiwań winnego, zapoznając się z zadaniami poszczególnych zespołów.
A dlaczego nie mam szukać winnych? Czy wszystkim instruktorom i harcerzom należy wszystko wybaczać i puszczać płazem ??? Jesteśmy organizacją wychowawczą, a wiadomo też że jesteśmy tylko ludźmi i uczymy się na błędach. Nie szukam winnych w celu powieszenia na nich tzw. "psów", a jedynie chcę aby ktoś się przyznał do porażki!
dominik jan domin napisał:
Po drugie - kształtowana dawno temu przeze mnie, a obecnie prowadzonaprzez innych kolegów HSI Hufca Toruń od zawsze zakładała, że to ona ma pozyskiwać informacje, a nie tylko być tubą propagandową rządu. Tak też i my podchodzimy do WPiI.
Zgadzam się. Nie sztuką jest poprostu przekazać informację dalej, rozesłać mejlem, dać posta na forum etc.
Sztuką jest tą informację zdobyć! ;)
Pozdrawiam, Czuwaj!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja i informacja”