HAL się zbliża...

Zablokowany
Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 09 cze 2005, 11:23

Już wkrótce Harcerska Akcja Letnia. Obozy stałe, wędrowne. Doskonała szansa na wypromowanie hufca w miejscu działania i obozowania.

Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 09 cze 2005, 22:43

Wybacz moją niefrasobliwość ale odpowiedź na Twój post:

No i... ?

Nie mogę zrozumieć przesłania ;)
Hufiec ZHP Toruń im. Mikołaja Kopernika

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 13 cze 2005, 17:10

Może warto podzielić się pomysłami na promocję akcji letniej?
Ja w ubiegłym roku na nasz obóz zaprosiłem dziennikarzy pracujących gazetach lokalnych powiatu, w którym obozujemy. Wysłaliśmy 4 komunikaty prasowe. 2 dziennikarzy odpowiedziało na nasze zaproszenie i odwiedziło nas na przełomie lipca i sierpnia. Pierwsza była młoda dziennikarka wejherowskiego wydania "Gazety Bałtyckiej". Uczestniczyła w apelu, zobaczyła część zajęć programowych i wyjście na plażę. Była zachwycona i w jej tekście było to widać. Napisany żywym, interesującym językiem z nutką nostalgii.
Druga wizyta zaowocowała aż dwoma artykułami. Był u nas Pan z gazety, której tytułu nawet nie pamiętam. W każdym bądź razie komenda obozu bardzo chciała z nim rozmawiać no i tekst o samym obozie wyszedł niezbyt ciekawy. Za to relacja z obchodów 1 sierpnia, w których ten dziennikarz uczestniczył, była interesująca.
Dlaczego o tym piszę? Jeżeli zapraszasz dziennikarza pokaż mu coś ciekawego, interesującego. Przywołaj jego wspomnienia i dopilnuj, aby nie popełnij błędów w artykule. Często nawet telefoniczne autoryzowanie, choć utrudni życie reporterowi, może pomóc mu w zrozumieniu harcerskich zawiłości i nie doprowadzi do najgorzszych błędów - w tytułach i stopniach.
Wiem, coś o tym. Bo w tekście tego Pana awansowałem na harcmistrza, choć w komunikacie nie było informacji o moim stopniu, a nazwisko komendantki hufca brzmiało identycznie jak angielskojęzyczny synonim południowego posiłku jadanego najczęściej w pracy.
Gdy będę mieć chwilę napiszę jeszcze o promocji HAL w miejscu zamieszkania. A tym czasem czekam na Wasze pomysły i promocyjno-wakacyjne "wspominki"

phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja i informacja”