czy ja

Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 08 kwie 2005, 14:30

bulon napisał:
mozesz nie czekac, ja oczekuje ze moja organizacja zacznie bys promowana jak nalezy !
mam dotego absolutne prawo. po to sa powolane te osoby by nas promowac. i moim zdaniem robia to nieumiejetnie.
To - zrób - to - lepiej.

Skoro uważasz że coś jest nie tak, to powiedz to, ale mów konkretnie o co Ci chodzi. Bo pisanie, że jest niedobrze bo jest źle, do niczego nie prowadzi. Jeżeli oczekujesz jakichś konkretnych efektów, dawaj konkretne przykłady.

Poza tym, skoro mówisz, że nie znasz się na promocji i informacji, to na jakiej zasadzie oceniasz ich pracę??? Bo nie jesteś w telewizji? Wybacz, ale jeśli to jest twoim jedynym celem, to chyba w którymś miejscu się zgubiłeś. Zastanów się dlaczego nieczęsto mówią o nas w mediach? ZHP nie jest medialne i wątpię żeby miało w najbliższym czasie być. Media poszukują właśnie tego, czym my nie jesteśmy (i bardzo dobrze): polityki, afer, skandali. Wszystko inne spada na drugi plan. ZHP ma na celu wychowywać młodzież a nie występować w telewizji - jeżeli Ty tego chcesz i jest to Twój główny cel - Twoja sprawa.
pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 08 kwie 2005, 15:05

Druhu Jacku... niech druh mi poda jakiś argument przekonywujący.. wartościowy... sensowny.. inteligentny.. by wypromować ten trud druha...

Czy druh nie rozumie to co tutaj wszyscy mówią?

Nie jesteśmy po to by robic coś co od razu jak najszybciej damy do mediów. W tym okresie w jakim i druh pełnił Białą Służbe naszym promowaniem ZHP, była sama służba! Czy druh tego nie rozumie? Nie odczuł tego druh? Druh jest instruktorem, powinien tym bardziej to rozumieć i odczuwać.
Ja w niedziele o godz. 14:00 z moimi przyjaciółmi wpadłem na jakiś pomysł i zwołaliśmy o 17:45 wszystkich ostrowskich harcerzy... szczegóły można zobaczyć na stronie papiez.zhp.pl ... co jest tez dla mnie zaskoczeniem.. oczywiście pozytywnym.
Ale wtedy, mimo iż widziałem, że świetna robote zrobilismy.. to było to nie ważne! Bo najwazniejsze było to, po co tam przyszlismy... i dla kogo...

Bardzo.. ale to bardzo proszę druha... niech druh to przemyśli...
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

skaucik-kapelan
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaucik-kapelan » 08 kwie 2005, 15:29

Czuwam – to znaczy dalej: dostrzegam drugiego. Nie zamykam się w sobie, w ciasnym podwórku
własnych interesów czy nawet własnych osądów. Czuwam – to znaczy: miłość bliźniego, to znaczy:
podstawowa międzyludzka solidarność. (...)

JP II

delfin_jaskolka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: delfin_jaskolka » 08 kwie 2005, 17:10

ania17 napisał:
Po pierwsze nie jestem w ZHP ( dzieki Bogu) a co do stu lat za murzynami to sie z tobą zgodze jsteście jesteście ;)
Poruszasz stary temat. ZHP a ZHR. Jestem z ZHP i nie pozwolę go obrażać!
Deli

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 08 kwie 2005, 17:15

Tatuś Święty /cytat z plakatu - dzisiaj z Błoń krakowskich/ umiał słuchać i umiał czytać - nam widać nie dostaje tej mądrości, rozumu jakoś chyba też......

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 08 kwie 2005, 17:23

delfin_jaskolka napisał:
ania17 napisał:
Po pierwsze nie jestem w ZHP ( dzieki Bogu) a co do stu lat za murzynami to sie z tobą zgodze jsteście jesteście ;)
Poruszasz stary temat. ZHP a ZHR. Jestem z ZHP i nie pozwolę go obrażać!
I co Deli zrobisz ?! I co cię podkusiło by to, napisać?! I to dzisiaj ????!!!!
Z tymi zapiekłymi osądami i złością można dziś spotkać się tylko w ciasnym zaułku myśli i uczuć...
Za idiotyczny wpis na forum Komisji Dostaw ZHR przeprosił za nas jeden z Wodzów Rodziny Puszczańskiej /ZHP/ I dobrze . Druhu Kapelanie, czy ma Druh pełną wersję Słowa o słowie "Czuwaj" Ojca Świętego z Częstochowy ?

skaucik-kapelan
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaucik-kapelan » 08 kwie 2005, 21:12

Proszę Was druhowie i druhny skończcie te posty bo naprawdę zastanawiam gdzie są w nas ideały które wyznajemy. Czy my tylko tak sobie o nich mówimy a braterstwo czuwanie wzajemna służbę mamy w nosie:(

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 09 kwie 2005, 08:36

Część wypowiedzi na ten temat budzi mój niesmak. W takiej chwili zamiast wzajamnie się krytykować, należy się jednoczyć i działać. Jesteśmy widoczni w mediach. To w głównym wymiarze dzieło WPI z GK. Liczy się także lokalne dzialałanie i zapraszanie mediów. Łatwo mówić, trudniej działać. Trzymajjcie się Doroto i Zubku. Jestem z Wami.

____
pwd. Adam Piwek
rzecznik prasowy Hufca ZHP OŁAWA
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 09 kwie 2005, 20:27

skaucik-kapelan napisał:
Proszę Was druhowie i druhny skończcie te posty bo naprawdę zastanawiam gdzie są w nas ideały które wyznajemy. Czy my tylko tak sobie o nich mówimy a braterstwo czuwanie wzajemna służbę mamy w nosie:(
Rzeczywiście niezbyt trafione emocje co poniektórych forumowiczów. Może jednak Druh nie zrozumiał mojego zapytania, szukam pełnego tekstu Ojca Świętego. Tekstu, na który Druh się powołuje. Na stronach ZHR tekst jest niepełny, brak w nim zakończenia odnoszącego sie do harcerzy. Pełny tekst m.in. opublikował TP , ale bardzo trudno zdobyć.

skaucik-kapelan
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaucik-kapelan » 10 kwie 2005, 10:01

Postaram sie dla druha zdobyć pełny tekst ale prosze o cierpliwość.

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 11 kwie 2005, 08:47

Jak wiele nam brakuje do skautów europejskich czasami...
Na pl św Piotra, gdy pełniliśmy z nimi białą służbę wszędzie było widac ich uśmiech, ich "służebność", jakże inną od naszego podejścia pełnego stania w rozkroku na wdechu i śmiertelnej powagi na twarzy "jestem ratownikiem MEDYCZNYM" (a skalpel podać?).

I nawet fakt, że byli w koszulach na spodnie (różnorakie), a nie w kamuflarzu od stóp do głów nic nie zmieniał (a może właśnie zmieniał?)

Chociaż... tam nawet ratownicy maltańscy i PCK (wyszkoleni i osprzętowani jak zawodowcy, ale w końcu to organizacja zupełnie W TYM CELU działająca, nie tak jak my :P ) byli uśmiechnięci i mili dla ludzi, zero naszego kochanego "działactwa".
Nie mówiąc już o policji...

SŁUŻBA a nie DZIAŁACTWO kochani. To taka mała różnica...

hough!
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

sasol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sasol » 12 kwie 2005, 05:57

Czytając wypowiedzi ani17 czy bulona zastanawiam się, czy jest jeszcze jakakolwiek potrzeba i czy warto promować harcerstwo. Ich wypowiedzi to w zasadzie zaprzeczenie tego co chcemy sobą reprezentować jako harcerze.

Dlaczego tak myślę? Jedno z nich działa w ZHR a drugie w ZHP, swoją postawą rozwalają w dużej mierze robotę jaką wykonują ludzie od promocji w ich organizacjach. Na świecie działa znana zasada, która mówi, że siła oddziaływania przekazu złego nad dobrym ma się jak 50:1.

Moi drodzy, nie oszukujcie się! Wpisy na forum często, nawet bardzo często czytają osoby nie związane z ZHP. Są to rodzice, urzędnicy, samorządowcy, dziennikarze. Zastanówcie się jaki obraz buduje wśród nich ta dyskusja podszyta nienawiścią, niespełnionymi ambicjami czy w końcu chorą niewiedzą. Takie formy wypowiedzi jak w powyższych postach nie przystoją instruktorowi ZHP - to do Ciebie druhu Jacku i harcerce - to do Ciebie Aniu17 - szkoda, że brak Ci odwagi cywilnej aby się podpisać z imienia i nazwiska.

A na koniec poradźcie mi co powiedzieć rodzicom, którzy po lekturze tego wątku i podobnych, będą przytaczać argumenty na ułomność harcerstwa jako organizacji wychowawczej? Poradźcie mi co powiedzieć urzędnikowi, który przy rozpatrywaniu wniosku na dotację do zlotu lub obozu wytknie mi, że wcale nie wychowujemy w tolerancji i poszanowaniu dla innego człowieka oraz jego poglądów, on powie , że wie iż jest inaczej bo czytał taki wątek na oficjalnej stronie Związku.

Promocja to nie tylko nasza obecność w mediach, o niej często decyduje wizerunek społeczny, który buduje się małymi krokami pokazując, a przede wszystkim działając dobrze.
phm. Maciej Sas
rzecznik prasowy
Kujawsko-Pomorskiej
Chorągwi ZHP
052 322 20 68
0607 770 730
0661 511 566
m.sas@zhp.bydg.org
www.zhp.bydg.org
adres korespondencyjny:
Maciej Sas
Komenda Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP
ul. Dworcowa 56
85-010 Bydgoszcz

sasol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sasol » 14 kwie 2005, 18:41

Przykłady dla niedowiarków:

http://moja.bydgoszcz.pl/?mod=news&news_id=657
http://www.info.bydgoszcz.pl/wydarz.php?i=42074
http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,2650959.html
http://www.zhp.bydg.org/

I mogę tak długo, i mogę tak w kółko...
A to jedynie przykład z tego tygodnia...
Jedynie niewielni wycinek tego co się publikuje o kujawsko-pomorskich harcerzach.
Polecam także:
http:// www.nowosci.com.pl
http://www.pomorska.pl
phm. Maciej Sas
rzecznik prasowy
Kujawsko-Pomorskiej
Chorągwi ZHP
052 322 20 68
0607 770 730
0661 511 566
m.sas@zhp.bydg.org
www.zhp.bydg.org
adres korespondencyjny:
Maciej Sas
Komenda Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP
ul. Dworcowa 56
85-010 Bydgoszcz

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 14 kwie 2005, 23:32

Maćku dyskusja nie toczy się o promocji na szczeblu miejskim czy tez wojewódzkim.

Doroto jak zapewne pamiętasz byłem na warsztatach i to od Was się uczyłem i mam nadzieje dalej to robić, więc ciężko mi mówić Wam jak macie promować np. BS.

Co do zarzutów w stronę Boulona o chęć bycia w telewizji, prasie, internecie, chyba nie oto chodziło. A oto aby ZHP było widziane jako organizacja dobra i działająca.
Myślę też również że zarzuty oto, że nie widzi się w wyżej wymienionych miejscach są trochę przesadzone, każdy z nas powinien wykonywać swoją robotę, jeżeli macie pretensje do Boulona że źle wykonuje robotę "medyczną" to piszecie na forum HSR lub bezpośrednio do Szefa HSR, a nie piszcie że powinien zająć się promocją. Bo jeżeli gość w ciągu paru godzin organizuje prawie 300 ratowników to chyba nie jest najgorszy co???

Pozdrawiam serdecznie
Marecki

phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 15 kwie 2005, 09:12

Może emocje trochę już opadły, więc chciałbym trochę zsumować to co padło w tym wątku.

Sasol i kilka innych osób (łącznie z Zubkiem) namawiały do działań lokalnych w zakresie promocji. I bardzo dobrze, bo takie działalnia sa niezbędne, a wspólnoty lokalne chcą się dowiedzieć co dzieje się na ich podwórku.

Ale nie możemy (chyba) całej promocji ZHP zepchnąć na poziom lokalny!

A z drugiej strony (też pojawiły się tu takie głosy) jeśli uznamy, że promocja jest to wszystko co robimy - to może okazać się, że nie potrzebujemy wydziałów / komórek do spraw promocji. A to też nieprawda.

Dlatego uważam, że Bulon miał troche racji, choć (jak zwuykle) forma w jakiej do przedstawił nie była najlepsza.

250 uczniów techników poszło w dolinę chochołowską żegnac papieża. Donosił o tym Onet i PRIII. O tym, że 500 harcerzy czuwa na Głodówce i idzie do Morskiego Oka na Mszę - już nie donosili (a może ja nie słyszałem - jesli tak - to przepraszam).

W setkach miejsc w Polsce stanęły w czwartek harcerskie kręgi. W prasie lokalnej pojawiały się o tym wzmianki... w centralnej... ja nie widziałem (ale może były...)

Do Rzymu pojechało dziesiątki autobusów z harcerzami z ZHP. W mediach mówiło się tylko o autokarach ZHR. I nie pisze tego przez zawiść. To dobrze, że pojechał ZHR i to dobrze, że media o tym mówiły. Niedobrze, że media nie mówiły również o naszych autokarach.

Na placu Św. Piotra, miał miejsce niesamowity ewenement. Białą słuzbę pełnili harcerze.

I tak dalej, i tak dalej...

Nie uważam, że to co robimy powinniśmy robić "pod kamery" i dla mediów. Ale uważam, że jeśli robimy coś dobrze, to warto się wtym pochwalić i warto o tym powiedzieć wszystkim wokól. Po to sa przecież wydziały promocji.

Pozdrawiam serdecznie

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja i informacja”