czy ja

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 06 kwie 2005, 11:30

czy ja zobacze w koncu w prasie ogrom pracy jaki wkladaja harcrze z ZHP w biala sluzbe czy nie bardzo ??
Braci się nie traci

casper00

Post autor: casper00 » 06 kwie 2005, 11:44

szczerze mówiąc, wątpię. zwłaszcza, że z relacji moich znajomych wygląda na to, że zdecydowanie bardziej "widoczni" są harcerze z ZHR. Niemniej jednak, ci sami znajomi mówią, że nie do przecenienia jest pomoc harcerzy, niezależnie od organizacji, skierowana do uczestników uroczystości żałobnych, zwłascza do starszych ludzi. Poza tym, trudno domagać się docenienia służby harcerskiej przez media, gdy są zdecydowanie ciekawsze tematy - np. wydarzenia w Watykanie itd. Może za tydzień czegoś się doczekamy w ramach podsumowań...

Tak na marginesie...Wciąż, niestety, przewija się wśród moich znajomych temat "fajniejszych" czy "ładniejszych" mundurów ZHR... ale to już całkiem inny temat... Pozdrawiam!

ania17
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ania17 » 06 kwie 2005, 13:00

A przepraszam cie bardzo czy ty słuzysz tylko dla tego zeby ktoś wspomniał o tym w jakimś brukowcu czy w telewizjii ????

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 06 kwie 2005, 13:26

ja rozumiem ze dla druhny jedyny cel bycia w zhp to wieczna sluzba w pocie czola, bez dziekuje, za ochlapy, za nic byle zrobic.
wiec niech sobie druhna wyobrazi ze dla mnie tez.
ale niestey wspolecznosc zmusza nas do tego by sie promowac. promowac i to agresynie bo jestesmy z nasza organizacja sto lat za murzynami. akcja 1% zczyna przypominac cos sensownego ale...
przesz ostanie dwa dni wyzynalismy sobie flaki by na bialej sluzbie w wawie stanac na wysokosci zadania. bylo nas najwieceji i byli bardzo skuteczni.
niestey... ja nie dostrzegam by ktokolwiek chcial to wykorzystac. to jest nasza akcja promocyjna. niestey.taka okazja to tez akcja promocyjna czy tego chcemy czy nie. i powinni sa wsrod nas osoby ktore to rozumuja. ood tego sa ludzie z promocji.
Braci się nie traci

ania17
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ania17 » 06 kwie 2005, 13:56

Po pierwsze nie jestem w ZHP ( dzieki Bogu) a co do stu lat za murzynami to sie z tobą zgodze jsteście jesteście ;)

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 06 kwie 2005, 14:18

Nie wiem w takim razie, w ktorej organizacji druhna jest. Kawałek, cytuję: "...Po pierwsze nie jestem w ZHP (dzieki Bogu)..." przeraził mnie jezeli tym bardziej jest w tej organizacji "bratniej" to nie ladnie tak pisac. Gdyby druhna zajrzała i zobaczyla co naoisal na stronach ZHR komendant mazowieckiej chorągwi ZHR, to zdziwilaby sie druhna jak dobrze pisze o ZHP.
No coż do dyskusji trzeba dorosnąć, jak widac naszej kolezance jeszcze nieco brakuje oglady... Ja to bym zaproponował adminowi, a usunięcie postu tego powyżej mojego. Nikt nie bedzie tolerowal obrazania kogokolwiek!

Na pocieszenie lub nie dodam, ze wlasnie w Wiadomosciach na TVP 1 podali o pielgrzymce ZHR, lecz podpisy wszedzie byly "ZHP". Coż błąd dziennikarski moze zrobić. Ktoś chciał dobrze, ale nie wyszlo do konca...
Przewinął się tez lapsus jezykowy "ostatnia Biala Sluzba". juz to poruszone jest na innych wątkach. Nie jest to ostatnia BS, bo nastepnym papiezom tez bedziemy sluzyc, nastepnym pielgrzymom tez pomozemy. Przyjmiemy kazda sluzbę bez względu na to z kim musimy pracowac, ale ja uwazam, ze za naszą pracę doceniani powinnismy być. a przynajmniej nie powinnismy byc obrazani!!!

hm. Marek Jedynak
Hufiec ZHP Końskie
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

ania17
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ania17 » 06 kwie 2005, 14:30

Nie wiem czy druh Pelikan zauważył ;) jesli uraziłam druha swoją wypowiedzią to przepraszam bardzo. Jesli chodzi o obrazanie bratniej organizacji to prosze zajzec do księgi gości na www Agencji Dostaw Harcerskich, oto wpis nie jakiej mazi "zhr to debile zhp jest lepsze spadajcie wszyscy z zhr!!!!zhr to nie prawdziwe harcerstwo" z to ZHR nie został przeproszony a ja osobisci czuje sie urazona. To co pisze komendant mazowieckiej chorągwi ZHR to już tylko i jedynie jego zdanie i ja wcale nie musze miec takiego samego :) Jeszcze raz druh przepraszam nie mialam na celu obrazenia ZHP

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 06 kwie 2005, 14:59

To ja sobie myśle druhno odpowiadajmy za swoje wypowiedzi a nie za całość.
To druhna tutaj obrzuciła błotem ZHP, a nie druh Pelikan się wypowiedział w jakiejś tam księdze gości.

Pozdrawiam serdecznie
Marecki

P.S Promocja BS nie jest porywająca.
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

ania17
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ania17 » 06 kwie 2005, 15:02

Druhu przeprosiłam czy teraz przez sto lat bedziecie to roztrząsac ????

predek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: predek » 06 kwie 2005, 15:48

po kolei:
1. pamięta ktoś jeszcze 'niewidzialną rękę' ? wszak jest to wbrew wszelkim zasadom promocji, ale nie od tego jesteśmy. Od promocji jest ZPI (pozdrawiam :D). My, jako harcerze, instruktorzy jesteśmy do działania. Osobiście nie muszę oglądać czy czytać jakie to zhp jest wspaniałe bo zrobili to czy tamto. Służba powinna być naszą codziennością. Czy ktoś widział aby chwalono kogoś za pójście rano po bułki do sklepu? I nie, nie umniejszam tu naszej służby. To jest moje osobiste zdanie, a sereczny uśmiech starszej kobiety, której harcerze podali wodę, lub otarcie łez dziewczynki i 'dziękuję' ze strony mamy, bo harcerze pomogli jej się odnaleźć jest dla mnie największym podziękowaniem.
2. Osobiście znam wielu ludzi z zhr i całkiem dobrze nam się razem współpracuje. Co z tego, że należymy do innych organizacji? Pamiętajmy, że przede wszystkim jesteśmy harcerzami !

Pozdrawiam serdecznie.
pwd. Kamil Mirowski HR
drużynowy 137 BDW "Agrikola"
hufiec Białystok
[B11]

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 06 kwie 2005, 17:36

Bulon napisał: "jesteśmy 100 lat za murzynami"

Ania dodała: Tak... jesteście 100 lat za murzynami"

I wszystkie pretensje za tę wypowiedź spadły na Anię. A dlaczego nie na Bulona? Dzięki Bogu jestem z ZHP i przyznaje rację Ani. Czasem zachowujemy się tak jakbyśmy byli 100 lat za "opicami" (bo niektórzy murzyni sa 100 lat przed nami).

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

ania17
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ania17 » 06 kwie 2005, 18:05

heheh czy mam uznawa druha Rafała za swojego obrońce ;)

Nestorka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nestorka » 06 kwie 2005, 19:51

"100 lat za murzynami"... pojawiło się to tutaj w kilku postach. Nie będę tego komentować. Napiszę tylko tyle: ja bym nigdy nie odważyła się tak napisać. Możecie to oczywiście bagatelizować, ale moim zdaniem jest to po prostu przejaw dyskryminacji. Szkoda i żal, że funkcjonują u nas w głowach takie stereotypy/uprzedzenia:(

A co do promocji... cóż - oczywiście bosko by było, jakby to, co robimy zostało zauważone. Zwłaszcza, że media wyjątkowo zorientowały się teraz na pozytywne działania, a nie wciąż gonią za sensacją. Ale wiemy jak jest - dzieje się na około dużo ważnych rzeczy, ważni ludzie wypowiadają ważne słowa i robią ważne gesty i może nasza (ZHP/ZHR/Zawiszy/SH...) zwyczajna-niezwyczajna harcerska służba nie jest najlepszym "tematem z okładki"... też szkoda i żal.
phm. Joanna Nestorowicz
Pełnomocnik ds. zagranicznych
Chorągiew Stołeczna

Szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

kropa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kropa » 07 kwie 2005, 10:13

Pelikan napisał:
"Na pocieszenie lub nie dodam, ze wlasnie w Wiadomosciach na TVP 1 podali o pielgrzymce ZHR, lecz podpisy wszedzie byly "ZHP". Coż błąd dziennikarski moze zrobić. Ktoś chciał dobrze, ale nie wyszlo do konca...
Przewinął się tez lapsus jezykowy "ostatnia Biala Sluzba". juz to poruszone jest na innych wątkach. Nie jest to ostatnia BS, bo nastepnym papiezom tez bedziemy sluzyc, nastepnym pielgrzymom tez pomozemy."

ZHR uznaje Watykan za ostatnią Białą Służbę. Owszem, będą pełnić ją również przy wizytach w Polsce kolejnego Papieża, ale nie będzie się to nazywać BS

Marecki napisał:
"Promocja BS nie jest porywająca. "

Jesteśmy otwarci na pomysły Druha.

Poza tym wypowiem się ze swojej strony.
1) Obecnie telewizja chętniej pokazuje rozmodlonych ludzi niż harcerzy pracujących w pocie czoła. Jednak pomimo wszystko jesteśmy zauważani i pytani o różne rzeczy przez media. Mieliśmy już wiele wejść radiowych w TOK FM, Radio Bis, Radio Dla Ciebie, Polskie Radio Program I, Radiostacja oraz wejście telewizyjne (wywiad) w TVP3. Nie liczę tutaj migawek w kurierach informacyjnych z mszy sobotniej na Polach Mokotowskich (na której nie pojawił się jedynie Polsat) oraz obu mszy z pl. Piłsudskiego.
2) Poza tym nie zauważyłam jakoś, żeby ktokolwiek zauważył (nie mówiąc już o docenianiu) ogromu pracy jaki włożyliśmy w stronę papiez.zhp.pl, z której informacje czerpią nie tylko użytkownicy Internetu, ale również i media.
3) Skoro dyskutanci tutaj mają zastrzeżenia do promocji ZHP to zapraszam KONSTRUKTYWNEJ dyskusji i podawania konkretnych działań, które mogą zostać zrealizowane nie tylko na szczeblu lokalnym, ale i centralnym.

Z harcerskim pozdrowieniem

PawełM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PawełM » 07 kwie 2005, 11:15

Zarządzam koniec dyskusji, bo ona nioczego nie wnosi, zaczynamy sie tylko bombardować słowam i...... i co z tego wynika......... nic

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja i informacja”