Koszulki... HARCERSKIE

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 10 gru 2004, 10:57

19kldh napisał:
Lucumon napisał:
Koszulki środowisk to jedno, a koszulki "ogólnoharcerskie" to drugie. Jedne drugim by nie przeszkadzały. Pierwsze mają integrować środowisko, a drugie w pewnym szerszym sensie też, jak również ogólnie promować harcerstwo na zewnątrz.
Przecież koszulki środowisk też "promują harcerstwo", wiec w czym problem ???
(oczywiście jeśli te "koszulki środowisk" mają logiczne elementy harcerskie)
No własnie druhu. Jeśli znajduja się na niej jakies logiczne elementy harcerskie.
Nie wszystkie środowiska maja środki finansowe jednak, żeby taka kosszulke zakupić. Co innego ogólnozwiązkowa. Wielu taka chciało by mieć. A napewno GK, ma środki jakies by takie własnie koszulki zrobić. Napewno lepiej GK, niż poszczególnym środowiskom.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 10 gru 2004, 11:06

Oczywiście że środowiskowe też promują, choć w róznym stopniu. Niektóre są bardzo "specjalistyczne" w treści, tzn. związane wąsko z obrzędowością czy kierunkami pracy drużyny. Natomiast sądzę, że skoro planowane jest wypuszczenie polarów i bluz z logo ZHP. to pojawią się i takie koszulki, zwłaszcza że z całej tej kolekcji będą najtańsze.. Dh. Słonko, wejdź lepiej na Forum Mundurowe, to się lepiej zorientujesz w tej materii.
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 10 gru 2004, 13:01

słonko napisał:No własnie druhu. Jeśli znajduja się na niej jakies logiczne elementy harcerskie.
Nie wszystkie środowiska maja środki finansowe jednak, żeby taka kosszulke zakupić. Co innego ogólnozwiązkowa. Wielu taka chciało by mieć. A napewno GK, ma środki jakies by takie własnie koszulki zrobić. Napewno lepiej GK, niż poszczególnym środowiskom.
Wejź na www.latwopalni.zhp.pl i zobacz - artykuł nieocenionego g00rka o KOSZULKACH. Naprawde uważasz, że to musi byc KUPA KASY. Zresztą - jak juz napisano tu wieloktronie - zobacz na www.mundury.zhp.pl - koszulki sie pojawią, mundurowe nawet. Głowa do góry.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 10 gru 2004, 13:07

Dobrze. Zrobiłem to co mi proponowaliście, weszłem na forum mundurowe i tam skierowalem myśl moja o koszulkach.
Natomiast o tej kwestii koszulek juz skończyliśmy.. jakoś nikt nie chce poruszyć mojej drugiej kwestii jaką przedstawiłem.

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 10 gru 2004, 16:23

słonko napisał:
Cóż, chyba nie rozumiecie mojej idei tego pomysłu, albo uważacie to za głupstwo. Albo może was nie interesuje, rozwinięcie harcerstwa? Rozpowrzechnianie jej idei pokazywanie tego ludziom. Dzieciom i młodzierzy, Własnie wczoraj doszłem do wniosku, że ten temat bardziej powinien się znajdowac w dziale - Harcerskie idały.

A może zamiast pokazywać się w koszulkach, że jestesmy harcerzami, powinniśmy właśnie dawać wzór naszego zachowania? Tym zachowywaniem pokazywać na innych spotkaniach młodzierzowych, gdzie uczestniczymy, że jesteś harcerzami. Od tego powinniśmy chyba zacząć. I do takiego wniosku chciałem też dąrzyć w tej duskusji. Jak, gdzieś na forum padło stwierdzenie, że to właśnie MY, harcerze... tylko my możemy tą naszą młodzierz zabrać od telewizji, komputera, i innych rzeczy. To własnie my możemy coś zrobic z tym wszystkim. Tak, druhny i druhowie. Ja to czuję ja to wiem. Ja CHCę. Pokażmy ludziom kim jesteśmy. Pokażmy co potrafimy. Pokażmy na co nas stać. Pokażmy, że taki krzyz jaki nosimy na piersi, nosza najdzielniejsi. Wiem, że w naszym związku są też pseudoharcerze, nie ma też harcerzy idealnych. Ale sa z dobrymi chęciami, z wieloma pomysłamo, szalonymi, tacy, ktorzy moga coś świetnego wprowadzic dla ludzkości. Tak, dobrze przeczytaliście i nie przesadzam. Spóbujmy coś zrobić. Spróbujmy pokazać, że są ludzie, ktorzy się nie boją dkononać czegoś co mogło by zmienić wszystkich.
Koszulki się podrą, a zachowanie pozostanie.

Ja was tylko proszę. Pzemyślcie to. Proszę!
1. Nie zgodzę się, że tylko my jesteśmy ratunkiem dla młodziezy. Az tak źle nie jest. Natomiast:

2. Zachowanie. O to trzeba dbać. I dziwnie to brzmi, ale taka koszulka / mundur / znaczek - pomaga w tym. Na dwa sposoby:

2a. Ubrany jak skejt - zachowuje sie jak skejt. Ubrany jak harcerz - staram się zachowywac jak harcerz. Koszulka harcerska, mimo, że nie jest mundurem, może w tym pomóc. Po prostu jakoś tak głupio jest wtedy smiecić wkoło siebie, pchać sie na siedzenia w autobusie, uzywac bliskich wyrazów.

2b. Dobre zachowanie to forma promocji. Uczynność to forma promocji. Niech widać, że jesteśmy harcerzami, nawet poza zbiórkami. Lepsza to promocja wśród "przypadkowych ludzi" niz reklamy czy spoty telewizyjne.

Oczywiście, z tym wiąże się:

3. Jęsli nie potrafimy zapewnić w miare porządnego zachowania harcerzy identyfikowalnych wizualnie jako harcerze -lepiej, aby oni nie byli identyfikowani jako harcerze. Promocja "negatywna" tez istnieje, a jej nie potrzebujemy.

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 29 gru 2004, 15:54

dominik jan domin napisał:
1. Nie zgodzę się, że tylko my jesteśmy ratunkiem dla młodziezy. Az tak źle nie jest. Natomiast:
A ja nadal będę bronił swego zdania.(http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?TopicID=2250 (ostatni mój post)
2a. Ubrany jak skejt - zachowuje sie jak skejt. Ubrany jak harcerz - staram się zachowywac jak harcerz. Koszulka harcerska, mimo, że nie jest mundurem, może w tym pomóc. Po prostu jakoś tak głupio jest wtedy smiecić wkoło siebie, pchać sie na siedzenia w autobusie, uzywac bliskich wyrazów.
Fakt. Prawda. I temu ma między innymi służyć też bardzij, prościej, taniej dostęona koszulka harcerska.
Ale z tym zachowaniem jak harcerz nawet w mundurze, nawet w koszulce... to nie zawsze.... nie zawsze...
2b. Dobre zachowanie to forma promocji. Uczynność to forma promocji. Niech widać, że jesteśmy harcerzami, nawet poza zbiórkami. Lepsza to promocja wśród "przypadkowych ludzi" niz reklamy czy spoty telewizyjne.
Ale z tym się wiąrze, tak jak napisałeś ;) :
Jęsli nie potrafimy zapewnić w miare porządnego zachowania harcerzy identyfikowalnych wizualnie jako harcerze -lepiej, aby oni nie byli identyfikowani jako harcerze. Promocja "negatywna" tez istnieje, a jej nie potrzebujemy.
========================================
Promocja "negatywna" tez istnieje, a jej nie potrzebujemy
Dlatego, wyrzućmy tych pseudoharcerzy negatywnie promujących nasz związek!!!

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 03 sty 2005, 11:59

Hm... WYRZUćMY

Ostre słowa.

Ja bym napisał inaczej: wyrzucmy INSTRUKTORÓW, harcerzy WYCHOWUJMY.

Chyba, że ograniczymy ZHP do grzecznych dzieci, to ja odchodze z moja bandą do inszej organizacji, która zajmować się będzie wychowywaniem.

Hufiec ZHP Toruń

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 03 sty 2005, 16:14

Ja bym napisał inaczej: wyrzucmy INSTRUKTORÓW, harcerzy WYCHOWUJMY.
;)

Chyba właśnie tak powinny te moje ostatnie słowa brzemieć tamtego postu. Jestem za.

Myślę, chyba, że czas jednak stworzyć już oddzielny wątek w Harcerskich ideałach.

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 06 sty 2005, 14:24

CHCECIE KOSZULKI?

przyslijcie projekty - wybierzemy jeden wspolny i moge sie tym zajac!
konkurencyjne ceny, faktury i spokoj :)

czekam na reakcje

ps. koszulki łatwopalne juz robilem :D (sam w niej chodze :)
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 06 sty 2005, 16:14

:)

To skontaktuj się z Zespołem mundurowym bo jestem pewien, że będą też chcieli zrobić i koszulki jak są już plany nad swetrami, bluzami, kurtkami...

;)

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 06 sty 2005, 22:56

g00000000reeeeeek!! ;)
jak jestescie zainteresowani koszulkami, to daj znac :P
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 08 sty 2005, 14:07

Oczywiście jestem zainteresowany. Jeśli ceny będą dobre i jakość także :) Niestety większość obecnych koszulek to sito. Nie sitodruk, tylko koszulki sito :) gramatura serwetki ;)

Jakiekolwiek oferty prosze słać na michal.gorecki@WYTNIJTO.4zywioly.pl
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 08 sty 2005, 14:09

I jeszcze jedno - logo ZHP jest znakiem zastrzeżonym. Żadna firma nie może legalnie go wykorzystywać do swojej produkcji. Zasady używania znaku pojawią się niedługo i są wspólnie opracowywane z Wydziałem Promocji i Informacji. Oczywiście będziemy chcieli, aby drużyny mogły wykorzystywać to do swojej produkcji, ale obecnie wiele firm sprzedaje takie gadżety...

Tak tylko uprzedzam ;P
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 11 kwie 2005, 13:18

Zapraszam chętnych do skorzystania z poropzycji firmy "STRZELEC-KDH".
Robimy kloszulki metodą transferu ( nawet foto) oraz flock (taki meszek) już nawet od
kilku sztuk. Takie koszulki,bluzy i polary zrobiliśmy dla HKSu Kielce.
Koszulki mogą być nasze lub Wasze.
Cena zależy od powierzchni zadruku.
Namiary i telefon jest na łamach "CZUWAJ".
Pozdrowionka !
szef Harcerskiego Klubu Strzeleckiego 47-Kielce
licencja PZSS nr 14/LK/99/R

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 11 kwie 2005, 13:37

Oczywiście - musimy mieć pewność,że posiadacie prawo do wykorzystania znaku - loga.
CZUWAJ !
szef Harcerskiego Klubu Strzeleckiego 47-Kielce
licencja PZSS nr 14/LK/99/R

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja i informacja”