Koszulki... HARCERSKIE

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 04 gru 2004, 10:37

Narazie będziecie mieli przeczucie, że nie wiecie o co chodzi mi.. ale to narazie...

Chciałbym widzieć jakie są wzory koszulek takich ogólnych ZHP ???

Proszę admina o niezamykanie wątka i nie przenoszenie, znajduję sie na odpowiednim miejscu... chciałbym tylko wiedzieć tylko ta kwestie, jakie są czy są macie jakies zdjęcie najlpiej takich koszulek.

Prosze o odpowiedź ;)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 04 gru 2004, 17:53

Hm.. slonko szczerze? to nie spotkalam sie z koszulkami ogolnozwiazkowymi. Jedyne jakie widzialam to sa choragwiane ( mam takowa :) ), druzynowe, namiestnikowskie oraz hufcowe ale ogolnozwiazkowe??? Ale jezeli taka istnieje gdzies to ja bym ja bardzo bardzo chciala miec :D:D

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 04 gru 2004, 18:01

Choc w tym momencie wlasnie znalazlam stronke ( TRZY PIORA) i tam mozna kupic m.in koszulke z napisem ZHP oto link http://www.trzypiora.pl/?str=oferta&wz= ... 22a94b45f8 polecam :)

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 05 gru 2004, 02:01

Yhmm. Tak myslałem i w sumie słyszałem, że są właśnie takie koszulki z tym logiem. Tylko nie wiedziałęm czy są jakieś inne. szukałem też, nic nie znalazłem. Nie wiedziałem też czy na tej koszulce nie ma czegoś jeszcze. Teraz wiem. Nie ma tego co ja bym chciał, żeby było.

A właściwie... nie jestem tu sam. Jak wy myślicie, jak sądzicie. Co właśnie opwinno się znaleźć na koszulce HARCERSKIEJ. By widać było, że to właśnie harcerz ją nosi. By było widac zarówno dla nas harcerzy, jak i najważniejsze dla wszystkich innych ludzie, że jesteśmy, że nie wstydziemy się takich koszulek nosić, że jesteśmy wśród nich ;)

Zapraszam do dyskusji.

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 07 gru 2004, 23:12

Widzę brak zainteresowania.

No cóż, a może jednak... naprawde proszę... przemyślcie ten temat.

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 07 gru 2004, 23:25

A ja widziałem jeszcze drugi wzór koszulek czarne lub zielone z białym napisem Zwiazek Harcerstwa Polskiego a nad tym lilijka na lewej piersi to wszystko zamawiałem je w składnicy tu zdjecie http://sklep.harcerstwo.pl/x_C_Sz2.html ... =wszystkie
hm. Jakub Juszyński

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 08 gru 2004, 08:36

Szczerze? To już mi się podoba ta koszulka ZHR'u. Jest przynajmniej widoczne, to co ma być widoczne. Tak mnie naprawde jakos natchneło do tego by naprawde w wszelaki sposób się pokazać ludziom. Naprawde. I ponad to pomyślałem sobie o koszulkach. Wychodząc na miasto w koszulce harcerskiej, gdzie widać z daleka, że to jest koszulka harcerska i ją nosu harcerz, od razu wiadomo, że ta osoba chcę rozszerzyć nasz ruch, pokazując, że w jego mieście harcerze działają, widać, że ta osoba się nie wstydzi, a to jest najwazniejsze. Tylko o co mi chodzi. Żeby na tej koszulce było widać, że z daaaleka, że to ejst HARCERSKA koszulka.

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 09 gru 2004, 16:52

Słonko - zrób takie.

I rozprowadzaj.

JA i moja druzyna nosić takich nie będziemy. Bo potrzeba nam budowania swpójności środowiska - a do tego lepsza jest koszulka druzyny.

Ale pewnie coś g00rek wykombinuje przy okazji mundurów.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 09 gru 2004, 18:30

dominik jan domin napisał:
Słonko - zrób takie.

I rozprowadzaj.
Niech mi druh uwierzy, że jakbym mógł, zrobiłbym je i rozprowadzał.

JA i moja druzyna nosić takich nie będziemy. Bo potrzeba nam budowania swpójności środowiska - a do tego lepsza jest koszulka druzyny.
Do wspójności drużyny nie są konieczne koszulki. A mi chodzi coś więcej niż pokazanie, że jesteśmy harcerzami. Ale widzę, że nikt prawie nie jest tym zainteresowany. Cóż, chyba nie rozumiecie mojej idei tego pomysłu, albo uważacie to za głupstwo. Albo może was nie interesuje, rozwinięcie harcerstwa? Rozpowrzechnianie jej idei pokazywanie tego ludziom. Dzieciom i młodzierzy, Własnie wczoraj doszłem do wniosku, że ten temat bardziej powinien się znajdowac w dziale - Harcerskie idały.
A może zamiast pokazywać się w koszulkach, że jestesmy harcerzami, powinniśmy właśnie dawać wzór naszego zachowania? Tym zachowywaniem pokazywać na innych spotkaniach młodzierzowych, gdzie uczestniczymy, że jesteś harcerzami. Od tego powinniśmy chyba zacząć. I do takiego wniosku chciałem też dąrzyć w tej duskusji. Jak, gdzieś na forum padło stwierdzenie, że to właśnie MY, harcerze... tylko my możemy tą naszą młodzierz zabrać od telewizji, komputera, i innych rzeczy. To własnie my możemy coś zrobic z tym wszystkim. Tak, druhny i druhowie. Ja to czuję ja to wiem. Ja CHCę. Pokażmy ludziom kim jesteśmy. Pokażmy co potrafimy. Pokażmy na co nas stać. Pokażmy, że taki krzyz jaki nosimy na piersi, nosza najdzielniejsi. Wiem, że w naszym związku są też pseudoharcerze, nie ma też harcerzy idealnych. Ale sa z dobrymi chęciami, z wieloma pomysłamo, szalonymi, tacy, ktorzy moga coś świetnego wprowadzic dla ludzkości. Tak, dobrze przeczytaliście i nie przesadzam. Spóbujmy coś zrobić. Spróbujmy pokazać, że są ludzie, ktorzy się nie boją dkononać czegoś co mogło by zmienić wszystkich.
Koszulki się podrą, a zachowanie pozostanie.

Ja was tylko proszę. Pzemyślcie to. Proszę!

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 09 gru 2004, 18:47

Pokazać to może również chusta na tej koszulce. Mało kto poza harcerzami łazi tak z chustą...

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 09 gru 2004, 19:53

Pokazać to może również chusta na tej koszulce. Mało kto poza harcerzami łazi tak z chustą...
Fakt. Ale mało kto (niech czyta druh - nikt) chodzi tak wszędzie: do szkoły, po mieście, na jakieś spotkania młodzieżowe, kólka zainteresować itd.
Wolałbym, żeby teraz dyskusja juz nie tyczyła sie bardziej koszulek, a bardziej zachowaniam jakie opisalem w poprzednim moim poście.

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 09 gru 2004, 20:29

Na co dzień - miniaturka krzyża.

A co do zachowania - hm... - do tego chyba kieruje sie praca wychowawcza w druzynach, czyz nie? Abyśmy nie byli "super" tylko na zbiórkach i tylko w mundurkach.

Hufiec ZHP Toruń

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 10 gru 2004, 08:46

Na co dzień - miniaturka krzyża.

A co do zachowania - hm... - do tego chyba kieruje sie praca wychowawcza w druzynach, czyz nie? Abyśmy nie byli "super" tylko na zbiórkach i tylko w mundurkach.
Nie druhu... to wydaje się zbyt proste, żeby było prawdziwe. Sam pewnie druh wie, co się dzieje u nas w ruchu, czy w naszym kraju. Nie wiem czy druh napisałem ostatniego posta by jakoś wybrnąć z sytuacji, żeby opkazać, że jednak jest coś innego, niz ta koszulka i, że te zachowanie zależy od pracy wychowawczej w drużynie. Jeśli by było to takie proste nie było by tego wątku, moich postów i wielu, wielu innych wątków na tym forum, niedociągnięć itd.
Niech na to wszystko popatrzy druh z innej sttrony. Proszę. A może różnica stopni między wszystkimi tutaj, a mną gra tu rolę, że nikt nie chce ze mną tutaj dyskutować. No cóż jeszcze nigdy tak nie pomyślałem podczas uczestniczenia tutaj na forum i myślę, że tym razem tak nie jest.
Kolejny raz... proszę was. Zastanówcie się nad tym..

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 10 gru 2004, 10:27

Nie rozumiem dh. Dominiku czemu tak uparcie odrzucasz pomysł koszulek ZHP. Twoje propozycje nie zawsze mogą się sprawdzić. Noszenie chusty na koszulce - wciąż może wyglądać trochę dziwnie, może się komuś kojarzyć np. z kolonistami. Koloniści tak noszą.
Co do miniaturki krzyża to owszem można ją nosić, ale raczej na kurtce, na marynarfce, na swetrze, ew. na koszuli z długimi rękawami. Ale na T-shircie? Troszkę dziwnie wygladałaby.

Poza tym to co pisze dh. Słonko jest ważne: a może ktoś by chciał pójść w koszulce ZHP na WF, pojeździć w niej na rowerze itd.. Jeżeli zakładam strój stricte sportowy, to nie chcę mieć na nim żadnych metalowych odznak ani chusty na szyi. Zresztą każdy normalny nauczyciel WF kazał by takie rzeczy natychmiast zdjąć.

Koszulki środowisk to jedno, a koszulki "ogólnoharcerskie" to drugie. Jedne drugim by nie przeszkadzały. Pierwsze mają integrować środowisko, a drugie w pewnym szerszym sensie też, jak również ogólnie promować harcerstwo na zewnątrz.

Co więcej, skoro np. w sklepach militarnych można kupić rózne koszulki dla survivalowców, dla spadochroniarzy itd. to dlaczego nie mogłoby być serii T-shirtów z różnymi motywami o tematyce ogólnoharcerskiej. Byleby nie były kiczowate i nie przedstawiały jakichś pląsających debili w pseudoharcerskich mundurkachh. Ale mogły by być różne, od prostych zawierających tylko logo ZHP czy napis Związek Harcerstwa Polskiego, w różnych kolorach, po np. rózne motywy puszczańskie. Wejdź np. na amerykańskie strony internetowe oferujące T-shirty i plakaty o różnej tematyce, to zobaczysz jakie może być bogactwo motywów indiańskich i puszczańskich na T-shirtach, bardzo łatwo wzorując się na tym wzornictwie można by stworzyć podobne wzory stricte harcerskie.Jest jeszcze mnóstwo innych możliwości, trzeba tytlko zacząć wymyślać.

pozdrawiam
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 10 gru 2004, 10:36

Lucumon napisał:
Koszulki środowisk to jedno, a koszulki "ogólnoharcerskie" to drugie. Jedne drugim by nie przeszkadzały. Pierwsze mają integrować środowisko, a drugie w pewnym szerszym sensie też, jak również ogólnie promować harcerstwo na zewnątrz.
Przecież koszulki środowisk też "promują harcerstwo", wiec w czym problem ???
(oczywiście jeśli te "koszulki środowisk" mają logiczne elementy harcerskie)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja i informacja”