Zróbmy wsztstko aby, wszyscy wiedzieli!!!

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 07 paź 2004, 06:02

g00rek napisał:
Mając na myśli osoby doświadczone nei miałem wcale na myśli siebie. Miałem na myśli Darka Supła, czy Pawła Rożdzestwieńskiego, który powie ci wszystko na temat dowolnego munduru dowolnej formacji. Który wytłumaczy że niby tradycyjne getry powstały w dzisiejszym kształcie w latach 80,
Pawle ! (skoro g00rek wskazał na Ciebie) Oświeć mnie w temacie sztuc.
Bo albo "dzisiejszy kształt" sztuc/getrów wg Ciebie jest inny niż wg mnie,
albo "twoje" getry to faktycznie coś innego niż "moje" sztuce,
używane przeze mnie w latach 60-tych (i nadal) ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 07 paź 2004, 08:17

Nie na forum promocji Czesiu :)
A w grudniu ukaże się w Czuwaju prawdopodobnie artykuł Pawła rozliczający się z większością "tradycji" w mundurach naszych. Większość z nich to sprawy nowe tak na prawdę...
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 07 paź 2004, 08:26

g00rek napisał:
Nie na forum promocji Czesiu :)
Napisałem tu tak "dla pamięci" bo
http://www.mundury.zhp.org.pl/forum/
nie działało (teraz też).
g00rek napisał:
A w grudniu ukaże się w Czuwaju prawdopodobnie artykuł Pawła rozliczający się z większością "tradycji" w mundurach naszych.
Większość z nich to sprawy nowe tak na prawdę...
Jak dla kogo ;-)
Lepiej niech to dobrze sprawdzi ;-)
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

koniu

Post autor: koniu » 07 paź 2004, 08:45

Tak. Goorek. To prawda.Nie możesz mi przyznać racji bo nie jesteś w stanie. Mimo że nie użyłeś żadnego argumentu. Ba njie artykułujesz ich bo "Ci się nie chce" a to już jest nieelegankie wobec drugiej strony.Ale jak zrozumiesz że pokora to nie to samo co uleganie innym możemy pogadać dalej. Różnice miedzy nami są w sferze bycia i pojecia a nie merytorycznej strony zagadnienia.
Trzymam za Ciebie kciuki.
Pozdrawiam Jacek
P.S. Czesławie dzięki za słowo sztuce.

koniu

Post autor: koniu » 07 paź 2004, 09:00

Też z utęsknieniem czekam na ten artykuł już dziś. Jacek
P.S. Także w kwestii oliwki

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 20 paź 2004, 20:15

I Bogu dzięki że tego bannera nie ma!!!! Zleciałoby się na forum 100 krzykaczy którzy potrafią nawet ze zwykłego bannera zrobić problem nie z tej ziemi a co by dopiero było gdyby zaczęli tak krzyczeć na temat mundurów? Brrrrr!!!!

Mnie temat interesował - dowiedziałam się już w trzecim dniu bodajże istnienia forum i nie przez telefon z GK bo nikogo stamtąd nie znam ale ze strony głównej ZHP w dziale aktualności. Poza tym kto śledził forum ogólne ZHP to nie ma siły by na tę wiadomość nie trafił!

A poza tym wcale nie uważam, że przedstawiciele Wydziału Mundurowego nie dopuszczają do głosu innych, krytykują i że "i tak robią po swojemu". Kurcze - mogliby zrobić po swojemu nie pytając się nikogo o zdanie a stworzono fantastyczne forum na którym każdy ZAINTERESOWANY może się wypowiedzieć i nie tylko - poznać także zdanie innych...

Wg mnie do tej pory dyskusja na forum mundurowym była supersensowna... i mam nadzieję że wkrótce już się zakończy bo moje dotychczasowe szmatki już się przecierają
Pozdrawiam
dh Ewa
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 20 paź 2004, 21:46

serwis już ruszył - http://www.mundury.zhp.pl
I love BP

szepczacylas

Post autor: szepczacylas » 21 paź 2004, 00:04

Świetnie!!! Myśle, że teraz byłoby dobrze poinformować o nim chorągwie, tak by one rozporwadzily informacje do hufów, a hufce do drużyn. No chyba ze to jest pomysł bez sensu.

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 21 paź 2004, 07:44

Po pierwsze:
Na prawdę wierzysz w ta drogą służbową? :) Ja już dawno przestałem. Żeby coś doszło do drużynowych przez chorągiew i hufiec.. Ehh utopia! Polecam artykuł o eksperymencie Zuzanna z najnowszego Czuwaj.

Po drugie:
Powtórzę po raz kolejny, (choć opisane jest to na stronie) to nie jest strona dzięki której każdy członek w ZHP może wypowiedzieć się jaki chce mundur!

To strona dla pasjonoatów umundurowania, ludzi którzy mają ugruntowane, przemyślane decyzje na ten temat (takie które uwzględniają całą Polskę, a nie ich drużynę). To taki wirtualny zespół mundurowy.

Nie wyobrażam sobie dyskusji nawet przy 5000 członków, nie mówiąc o 50 czy 100 tysiącach (a jest nas 150 tysięcy).

TO NIE JEST BADANIE ILOŚCIOWE! Jeśli ktoś ma pomysł na badanie ilościowe, dzięki któremu dowiemy się jakiego munduru chcą ludzie w ZHP, to zapraszam to przedstawienia tej propozycji, zostanie ona przedstawiona Wydziałowi Badań i Analiz. Jak na razie WBiA stwierdził jasno i wyraźnie, że na takie badania nie mamy niestety środków (firmy zlecają takie badania CBOSowi czy OBOPowi i słono za nie płacą).

Proszę o odpowiedzi oczywiście osoby, któe mają jakiekolwiek pojęcie o statystyce i prowadzeniu badań.

pozdrawiam
I love BP

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 21 paź 2004, 10:56

g00rek napisał:
Po pierwsze:
Na prawdę wierzysz w ta drogą służbową? :) Ja już dawno przestałem. Żeby coś doszło do drużynowych przez chorągiew i hufiec.. Ehh utopia! Polecam artykuł o eksperymencie Zuzanna z najnowszego Czuwaj.
OK, wiele rzeczy w naszym Związku źle funkcjonuje, ale to nie powód żeby omijać normalne procedury. Są hufce ze sprawną siecią informacji, gdzie wiadomość w ciągu 1 dnia dociera do wszystkich drużynowych. NIE PRÓBUJĄC nawet wykorzystać tych możliwości krzywdzi się te hufce i chorągiwe gdzie jest sprawny obieg informacji w górę i w dół, a premiuje się inercję i biurokrację.
g00rek napisał:
TO NIE JEST BADANIE ILOŚCIOWE! Jeśli ktoś ma pomysł na badanie ilościowe, dzięki któremu dowiemy się jakiego munduru chcą ludzie w ZHP, to zapraszam to przedstawienia tej propozycji, zostanie ona przedstawiona Wydziałowi Badań i Analiz. Jak na razie WBiA stwierdził jasno i wyraźnie, że na takie badania nie mamy niestety środków (firmy zlecają takie badania CBOSowi czy OBOPowi i słono za nie płacą).
Proszę o odpowiedzi oczywiście osoby, któe mają jakiekolwiek pojęcie o statystyce i prowadzeniu badań.
pozdrawiam
Co roku się robi spis harcerski, można było do arkuszu spisowego dołączyć 1 kwestionariusz nt. munduru który mogłby wypełnić każdy drużynowy. Można też było zamieścić ankietę w "Czuwaj" którą ankietowani mogliby wysłać nawet pocztą na własny koszt.

Ja się naprawdę nie chcę czepiać ani robić burzy w szklance wody, ale jeżeli Zespół nie zadba choćby w minimalnym stopniu o lepszy PR to efekt będzie taki, że "na dole" reforma munduru zostanie przyjęta w ns. sposób:
"Reformę zrobili sobie biurokraci z GK"
"Reformę zrobiła sobie elitka co ma stałe łącze do sieci"
"Dlaczego nas nie zapytali o zdanie" itd.

Mało macie problemów? Wiesz jak niketórzy instruktorzy reagują już w tej chwili na samą wzmiankę o zmianach munduru:
"To temat zastępczy! Niech GK się lepiej weźmie do roboty zamiast tworzyć kolejne Zespoły!"
"To pewnie po to, żeby jakaś firma szyjąca mundury sobie zarobiła"
"A czy oni pomyśleli o takich drużynach jak moja NS gdzie dzieciaków nie stać na biwak i mudnury zbieramy od starych harcerzy?"

Takie głosy słyszałem od instruktorów którzy naprawdę ciężko pracują ze swoiimi drużynami, sa na pierwszej linii, pracują z młodzieżą. Nie od żadnych olewusów. Odbija się tu wieloletnia frustracja brakiem pomocy ze strony Gieki, niedostrzeganiem ich problemów, biurokratyzacją, przewałami na górze.

Czy Zespół Mundurowy i cała sprawa reformy munduru ma za to wszystko oberwać? Chyba nie powinna. Naprawdę reformę munduru można zrobić tak, żeby mieć po jej stronie ludzi którzy tworzą rdzeń naszego Związku, a nie mieć ich przeciw sobie,
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 21 paź 2004, 11:23

NA pytania związane z badaniami odpowiada WBiA. Jak powiedziałem nie mieszam się do tego. Skoro ludzie z odpowiednim wykształceniem mnie badaczowemu laikowi to wyjaśniają to się nie kłócę.

Pozatym nawet przy prostych ankietach były baaaardzo znikome odpowiedzi. To będzie więc tylko strata pieniędzy i czasu. Pozatym dlaczego akurat mamy badać tylko drużynowych? Inni się zbuntują, itd.

OPÓR I TAK BęDZIE. Czego byśmy nie zrobili. Ja po prostu wierzę, że jeśli mundury będą na prawdę dobre to ludzie będą je nosić. A twardogłowymi się nie martwię, bo ich i tak nic nie przekona. Całe szczęście w ZHP co roku wymienia się ponad 20% kadry :) A dzieci za 5 lat nie będą widziały problemu...

I co do tego stałego łącza. Ehh. Ono kosztuje teraz 50 pln miesięcznie. Niech mnie nikt nie denerwuje. Więcej by kosztował udział w konferencji. Pozatym nikt mi na razie nie powiedział jak te ogólnopolskie badania by miały wyglądać. Konkretnie. :)
I love BP

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 21 paź 2004, 12:27

Lucumon napisał:
OK, wiele rzeczy w naszym Związku źle funkcjonuje, ale to nie powód żeby omijać normalne procedury.
Jakie procedury??? O forum ogólnym ZHP też dowiedziałeś się drogą służbową???? o stronie ZHP????
Lucumon napisał:
Co roku się robi spis harcerski, można było do arkuszu spisowego dołączyć 1 kwestionariusz nt. munduru który mogłby wypełnić każdy drużynowy. Można też było zamieścić ankietę w "Czuwaj" którą ankietowani mogliby wysłać nawet pocztą na własny koszt.
Taaa tylko ułóż teraz taką ankietę, dołącz chociaż w jednym punkcie podpunkt "inne" i opracuj statstycznie wyniki... a poza tym byłoby to niesprawiedliwe bo przecież ankiety spisowe wypełniają tylko drużynowi... a przecież nie tylko oni mają prawo wypowiadać się w kwestii munduru, nie? Poza tym nie uśmiecha mi się wysyłanie ankiet na własny koszt - poza tym nie jest problem w kosztach wysłania ale w kosztach OPRACOWANIA wyników. Tak się składa że właśnie jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej i opracowuję wyniki do badań - OKROPIEńSTWO - a moja grupa badawcza ma raptem 30 osób hehehe
Lucumon napisał:
Ja się naprawdę nie chcę czepiać ani robić burzy w szklance wody, ale jeżeli Zespół nie zadba choćby w minimalnym stopniu o lepszy PR to efekt będzie taki, że "na dole" reforma munduru zostanie przyjęta w ns. sposób:
"Reformę zrobili sobie biurokraci z GK"
"Reformę zrobiła sobie elitka co ma stałe łącze do sieci"
"Dlaczego nas nie zapytali o zdanie" itd.
Taką już mamy mentalność - na jedną próbę zrobienia CZEGOKOLWIEK od razu zjawia się pięćdziesięciu krytyków i krzykaczy. Jak chcesz - to propaguj forum - nikt nie broni.
Lucumon napisał:
Mało macie problemów? Wiesz jak niketórzy instruktorzy reagują już w tej chwili na samą wzmiankę o zmianach munduru:
"To temat zastępczy! Niech GK się lepiej weźmie do roboty zamiast tworzyć kolejne Zespoły!"
"To pewnie po to, żeby jakaś firma szyjąca mundury sobie zarobiła"
"A czy oni pomyśleli o takich drużynach jak moja NS gdzie dzieciaków nie stać na biwak i mudnury zbieramy od starych harcerzy?"
Ja mieszkam w małej miejscowości, prowadzę gromadę zuchową, duży procent to dzieci z rodzin osób bezrobotnych - a całą gromadę mam umundurowaną. Jak człowiek chce to potrafi. Tylko trzeba chcieć...
Lucumon napisał:
Takie głosy słyszałem od instruktorów którzy naprawdę ciężko pracują ze swoiimi drużynami, sa na pierwszej linii, pracują z młodzieżą. Nie od żadnych olewusów. Odbija się tu wieloletnia frustracja brakiem pomocy ze strony Gieki, niedostrzeganiem ich problemów, biurokratyzacją, przewałami na górze.

A czego oczekują? Pomocy finansowej a może tego, że instruktorzy z GK przyjadą na zbiórkę i pójdą z dziećmi na wycieczkę? Od rozwiązywania bieżących problemów drużyny jest środowisko i hufiec, ewentualnie chorągiew.
Lucumon napisał:
Czy Zespół Mundurowy i cała sprawa reformy munduru ma za to wszystko oberwać? Chyba nie powinna. Naprawdę reformę munduru można zrobić tak, żeby mieć po jej stronie ludzi którzy tworzą rdzeń naszego Związku, a nie mieć ich przeciw sobie,
czyli w jaki sposób? I co robi takiego Zespół Mundurowy że jego działalność TAK Cię BULWERSUJE?
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 21 paź 2004, 14:48

1. Zdania które w moim poprzednim poście zamieściłem w cudzysłowach NIE SĄ MOIMI OSOBISTYMI poglądami, a egzemplifikacją poglądów cudzych. Jeżeli ktoś umie czytać ze zrozumieniem to to łatwo dostrzeże.

2. Nie można nazywać każdego kto ma inne zdanie niż Młode Wilki nazywać "krzykaczem", "malkontentem", "twardogłowym"; itd. Czyżby się marzyła jakaś oświecona dyktatura?
O ile się orientuję, to prawo wypowiadania się w sprawach ZHP zagwarantowane przez paragraf 20 Statutu ZHP nie zostało jeszcze zniesione. ???

3. 50 złotych na stałe łącze to dużo czy mało? Zależy od punktu widzenia.
Czy ktoś jest w stanie z otwartą twarzą powiedzieć każdemu instruktorowi ZHP, że powinien sobie założyć sztywne łącze za 50 złotych bo to mało pieniędzy? Gratuluję pewności siebie i rozeznania w sytuacji społeczno-ekonomicznej Polski.

4. Oczywiście że o stronie zhp ani o forum zhp ani o Forum Mundurowym się nie dowiedziałem „drogą służbową”. A szkoda. Wbrew Waszym kpinkom droga służbowa (rozumiana szeroko) nieraz sprawnie działa.
Naprawdę nie trzeba było wiele robić. Wystarczyło na początku debaty o mundurach wystosować krótki czytelny komunikat:
"Słuchajcie instruktorzy! Zaczyna się reforma munduru, jest Zespół w składzie takim a takim, działające na takich i takich zasadach, jest Forum, decyzja ostateczna zostanie podjęta przez GK na takich a takich podstawach w terminie takim a takim. Zapraszamy do wyrażania opinii"

Jeżeli Wydział Badań i Analiz nie jest w stanie przeprowadzić ogólnozwiązkowych konsultacji nt. czegoś tak istotnego jak reforma munduru, to po co jest taki Wydział? Czy naprawdę jest fachowy i kompetentny?

5. Tak, ja propaguję Forum Mundurowe. Zamieściłem o nim post na forum mojego hufca, poruszam tą sprawę w różnych rozmowach. Zachęciłem skutecznie kilka osób do zarejestrowania się na Forum Mundurowym. W najbliższym czasie napiszę tekst do biuletynu hufca, obiektywnie informujący o Forum, o Zespole, o dotychczasowych ustaleniach.
(tekst nie zawierający moich osobistych poglądów nt. koloru bluzy, spodni camo, nakryć głowy itd.). Mało?

6. Mnie nie bulwersuje działalność Zespołu Mundurowego. Krytykuję tylko niektóre aspekty jego działalności.

7. "Ankiety spisowe wypełniają tylko drużynowi". Racja. Ale to na drużynowych opiera się cała działalność Związku. Lepiej było by poznać głos kilkuset drużynowych niż nie poznać głosu z dołów wcale.

8. Do g00rka: uważasz, że rotacja 20% co roku w kadrze ZHP to dobre zjawisko? Masz pewność, że odchodzą gorsi a przychodzą lepsi instruktorzy? Ja nie mam takiej pewności. Ile trwa w tej chwili czas służby przeciętnego drużynowego? Nie za krótko czasem?
Temat off topic, ale argument którym się posłużyłeś jest bardzo wątpliwy.

9. Do Rumianka. Po pierwsze, patrz punkt 1. Po drugie, czy uważasz, że naprawdę liniowi instruktorzy nie mają powodów do niezadowolenia z GK i RN? To też temat-rzeka i można na niego różnie patrzyć. Ale niezadowolenie jest faktem realnym z którym się trzeba liczyć. A nie obrażać się na "przypadkowe społeczeństwo" jak się kiedyś wyraziła pewna pani poseł.

10. Większość błędów promocyjno-informacyjnych popełnionych przy reformie munduru jest już nie do naprawienia. Ale sporo jeszcze można zrobić dobrego i tego serdecznie Zespołowi Mundurowemu życzę.

Z pozdrowieniami
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 21 paź 2004, 14:57

Grzesiek!

My się chyba po prostu nie rozumiemy...
KAżdy może się wypowiadać. I po to jest to forum. Ale co innego się wypowiadać, a co innego wyciągnąć z tego wnioski! NA prawdę opracowanie sensownych wniosków ze 100 ankiet jest B ARDZO trudne, a tysiąc ankiet czy więcej to po prostu sztaby ludzi, dobrze (profesjonalnie) skonstruowane ankiety, miesiące pracy. To jest POZA naszymi możliwościami! Tym bardziej że podobno są małe odzewy, bo były robione już ankiety dla drużynowych :(

Forum nie jest po to aby każdy mógł powiedziec swoje zdanie. (może TO forum, ale nie mundurowe). Niezrozumienie kształtu reformy powoduje właśnie niejasności.

Jak pisałem wielokrotnie - forum jest po to, aby ktoś kto ma wypracowane elementy koncepcji pokazał je nam, abyśmy mogli poszerzyć swoje horyzonty, co też się stało niejednokrotnie!

Dostęp do internetu... no cóż. Można dyskutować czy dużo czy mało. Obiektywnie dla osoby zarabiającej 50 pln to olbrzymia kwota nie jest. Internet ułatwia tysiąc spraw, pozwala przeskoczyć wiele barier. Owszem powstała bariera osób mających dostęp do internru, ale znikła bariera czasu, miejsca, koordynacji, i kasy nadojazd do ewentualnej konferencji.

Czy wyobrażasz sobie jakiś inny sposób (nie internetowy) wypracowania i omówienia tylu aspektów umundurowania jak ma to miejsce na forum? ja NIE.

Pytania ankietowe to na prawde bardzo ograniczony sposób. Dlatego że opiera się na wyborze konkretnych propozycji. A ankiety pisemne , czyjakies wypracowania, to już zupełna utopia by była!

Dlatego pisze jeszcze raz nikt do tej pory nie powiedział mi KONKRETNIE anijednego rozwiązania dotyczącego przeprowadzenia reformy w inny sposób.
Powstałą jedynie opcja ankiet o któej się już wypowiedziałem.
I love BP

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 21 paź 2004, 15:14

Myślę że do zrozumienia coraz bliżej:)
odpiszę szerzej jak wrócę z pracy:)