Zróbmy wsztstko aby, wszyscy wiedzieli!!!

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 06 paź 2004, 11:06

Sikor to nie tak. Po prostu o pewnych sprawach powinni decydować instruktorzy. Harcerzom można zadać konkretne pytania, wędrownicy bardziej już mogą włączyć się w dyskusję. Ale to wszystko. Zobacz już teraz zapisują się dwubelkowcy, którzy pisza że rękawy niepodiwjane sią fajne bo są fajne i niepodwijane ;) I co? I nic. To nawet nie ich wina. Oni na tym poziomie funkcjonują i trudno żeby byloi odpowiedzialni za strategię mundurową związku.

W ten sposób każda decyzja (a jest podejmowane multum wazniejszych) musiałaby być konsulotwana ze wszystkimi a to utopia niestety :(
I znowu musze tłumaczyć setkom osob, że zdobywania części umudnurowania jest sprzeczne z regulaminem, idt, itd. A ja nie mam tysiąca godzin na spędzenie przed forum.

No cóż, dziś spotkanie Zespołu Mundurowego, jutro satję przed GK. Po nim pojawią się informacje na stronie, obiecuję, a ma się co pojawić :D
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 06 paź 2004, 11:21

I sądzę że pojawienie się wypracowanego wzoru będzie takim kamieniem milowym. Ja jednak nie pomijałbym głosu harcerzy, tam również mogą się znaleźć "perełki" które wniosą coś nowego do projektu i tym samym pomogą w pracy ZM. Co do braku tysiąca godzin to powiem Ci tyle że w każdym dużym projekcie przychodzi czas kiedy jego szef przestaje nad nim "panować" i musi zaufać innym uczestnikom projektu. Tak trza zaufać a to ciężka sprawa jeśli dotyczy to czegoś za co jest się odpowiedzialnym.... Możesz mi uwieżyć mam za sobą "kilka" Rad Drużyn z harcerzami, dzieci w wieku 12 lat potrafią się wypowiadać z sensem i merytorycznie na temat (hiehie najlepsza po takiej radzie jest mina człeka z zewnątrz zaproszonego jako gościa).
Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 06 paź 2004, 11:42

g00rek napisał:
No cóż, dziś spotkanie Zespołu Mundurowego

Na pewno bedzie miało sprawny przebieg.
1 osoba raczej się nie powinna ze sobą pokłócić :lol
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 06 paź 2004, 11:59

Hmm w podstawowym składzie Zespołu jest 5 osób. Nie wiem skąd czerpiesz swoje rewelacje...
I love BP

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 06 paź 2004, 12:03

g00rek napisał:
Hmm w podstawowym składzie Zespołu jest 5 osób. Nie wiem skąd czerpiesz swoje rewelacje...
Właśnie o to chodzi że nie mam skąd "czerpać".
Przypomnij sobie kiedy obiecałeś opublikować skład Zespołu
oraz treść dokumentu GK okreslajacego zadania Zespołu.
I co ? Obiecanki cacanki ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 06 paź 2004, 13:51

Z Wiadomości Urzędowych GK, które sam umieszczasz na stronie.
Przypominam, że informowanie o pracach zespołu to z mojej strony gest dobrej woli jedynie. Więc się tego nie czepiaj. Powiedziałem już że nie będę publikował informacji o każdej rozmowie i spotkaniu bo toabsurd. Jak będzie wiadomo coś o czym będę się chciał podzielić, to to zrobię. To nie Szwecja. Zresztą tam już też rezygnują ze 100% otwartości poczynań wszelkich struktur bo ich to zabija czasowo.
I love BP

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 06 paź 2004, 14:30

g00rek napisał:
Z Wiadomości Urzędowych GK, które sam umieszczasz na stronie.
Hop, hop. Nie tak szybko ;)
To co jest w WU to wiem:
Decyzja Głównej Kwatery ZHP nr 3/2003 z dnia 27 marca 2003 r. w sprawie powołania Zespołu mundurowego

Na podstawie § 64 ust. 3 pkt 13 Statutu ZHP Główna Kwatera powołuje Zespół mundurowy w następującym składzie:

phm. Michał Górecki - Chorągiew Stołeczna ZHP
hm. Paweł Rozdżestwieński - Główna Kwatera ZHP
phm. Piotr Kowalski - Główna Kwatera ZHP
phm. Grzegorz Kowal - Główna Kwatera ZHP
hm. Agnieszka Gan - Główna Kwatera ZHP
Zbigniew Walińsaki - Ka-De-Ha
phm. Aleksandra Kozubska - Chorągiew Stołeczna ZHP
osoba wskazana przez komisję programowo-metodyczną Radny Naczelnej ZHP.
ale sam sygnalizowałeś ze skład Zespołu uległ zmianie
a nic takiego w WU nie opublikowano.
g00rek napisał:
Przypominam, że informowanie o pracach zespołu to z mojej strony gest dobrej woli jedynie. Więc się tego nie czepiaj. Powiedziałem już że nie będę publikował informacji o każdej rozmowie i spotkaniu bo toabsurd. Jak będzie wiadomo coś o czym będę się chciał podzielić, to to zrobię. To nie Szwecja. Zresztą tam już też rezygnują ze 100% otwartości poczynań wszelkich struktur bo ich to zabija czasowo.
Może weźmiesz głeboki oddech, co ? ;)
Kto żądał od Ciebie tego co napisałeś ?
"Czepiam" się tylko tego co obiecałeś.
A jakis czas temu obiecałeś podać AKTUALNY skład Zespołu
oraz tekst dokumentu GK określającego zadania Zespołu.
Więc po co ten "krzyk" ? ;)
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 06 paź 2004, 14:34

Krzyk, bo nie wiem po co piszesz że jestem w nim sam. Taki dowcip? Sugerujący że ja tu sam decyzje podejmuję?
Jakby tak było to by mundury już dawno były. Wymyśliłbym krój jaki mi pasuje rachciach i po sprawie :P :lol

zmiany - w zespole podstawowym nie ma Aleksandry Kozubskiej (w zepsole podstawowym nie omawiamy zuchów)

Zamiast Zbigniewa Walińskiego jest hm. Dariusz Supeł.
Zamiast hm. Grzegorza Kowala jest hm. Jędrzej Kunowski

To wszystko. Pomogło?
I love BP

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 06 paź 2004, 15:00

Tylko troszkę ;-)
A gdzie tekst dokumentu GK określającego zadania Zespołu ?

P.S.
Owocnych obrad od 18.00
:)
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

szepczacylas

Post autor: szepczacylas » 06 paź 2004, 19:05

Ja już tego nie rozumiem. W końcu co??? Baner ma być czy nie ma ???Duhu g00rek, proszę o konkretną odpowiedz. W końcu jak to ma być??? Wiadomości nt forum, mają trafić tylko do osób przypadkowych, które akurat natkną się na stronę forum??? Dlaczego nikt nie potrfi komnkretnie odpowiedzieć ??? Jedyne co słychać to to, że bedzie na nowej stornie. W takim razie kiedy nowa strona??? Jakieś konkrety, by sie przydały. Jak narazie często słychać same: niedługo, wkrótce, itp. Myśle, że rozmawiamy o czymś konkretnym, tylko jak na razie nie ma konkretnego rozwiązania. ;)

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 06 paź 2004, 20:59

Jest informacja w newsach.
Słuchajcie, wy chyba przeceniacie forum. To nie jest tak, że ludzie którzy wejdą na forum ustalą nowe mundury. Forum jest po to, jak pisałem, aby można było do niektórych spraw przekonać, aby móc się wypowiedzieć.
Decyzje podejmuje Zespół Mundurowy, w którym znajdują się doświadczeni w sprawach mundurowych instruktorzy (niedługo spis na stronie). To oni przedstawią konkretne propozycje, wyniki decyzji podjętych na podstawie dyskusji i badań, a decyzję podejmie GK. Ja po prostu mówię na spotkaniach - słuchajcie na forum sprzeczano się o tym, czy o tamtym. I bierzemy to lub nie pod uwagę.

Zrozumcie - to nie jest badanie ilościowe! Wszystko jedno czy wejdzie na forum osób 100, 500 czy 1000. To i tak jest za mało, aby mówić o jakimkolwiek badaniu, czy głosowaniu!

Tak na prawdę liczyłem na wypowiedzenie się osób, które na prawde mają jakieś przemyślenia na dany temat. A nie mówią że lubią getry lub nie. To nic nie wnosi, tylko zaciemnia obraz dyskusji.

Zresztą większość decyzji jest już podjęta. Szczegóły wkrótce (i nie wypominajcie mi prosze tego, jeśli nie zdąże wam wszystkiego przekazać. Ja na prawde nie musze wszystkich o wszystkim informować. I tak jakbym to opisał to będą zarzuty że nie wysłałem osobistych maili do wszystkich harcerzy, bo ci nie mają netu to nie wiedzą co się dzieje :P ).

Idę robić stronę zespołu.
I love BP

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 06 paź 2004, 22:43

Nie dziw się że zmiana munduru wywołuje emocje i że są emocje wokół Forum Mundurowego. Jest to reforma która dotknie praktycznie każdego członka ZHP, porównywalna z takimi zmianami jak likwidacja 2 rot Przyrzeczenia, wstąpienie do WOSM/WAGGGS i zmiana systemu metodycznego. Ludzie mają już poniekąd złe doświadczenia ze zmianami przeprowadzanymi pod auspicjami GK, wobec tego trudno się dziwić nieufności. Ale reform nie można robić na dłuższą metę przeciw ludziom, ale trzeba robić to razem z nimi.
Na kim się naprawdę opiera nasz Związek? Na liniowych instruktorach w wieku 18-28 lat, przewodnikach i podharcmistrzach. Ogromna większość z nich nie jest zapisana na żadne listy dyskusyjne ani nie uczestniczy w Forum ZHP, ale myślę że bardzo dużo ma dostęp do internetu (tak zresztą wynika ze spisów). Temat mundurów na pewno wielu by zachęcił do tego, by zwiększyć swą aktywność w harcerskim internecie, bo jest to temat o którym każdy coś może powiedziec i każdego dotknie. Ci ludzie na codzień chodzą w mundurach, znają ich wady i zalety, i na pewno zalezy im żeby mundury były lepsze. I potrafią się konstruktywnie wypowiadać.
Wiesz kto zapewne będzie największą opozycją przeciw nowym mundurom? Sumienni druzynowi, którzy do tej pory starali się żeby drużyny były porządnie umundurowane, nosili "musztardówy" choć są podłe, ale starali się być w porządku wobec regulaminów i być właśnie - o co tak apelujesz - czytelni jako harcerze. Takich ludzi można było mieć po swojej stronie, zamiast mieć ich przeciw, i jeszcze jest spora szansa żeby mieć ich po swojej stronie.

Popełniliście kilka błedów marketingowych i to się teraz mści.
Na pewno zabrakło jasnego czytelnego przedstawienia zasad działania Forum Mundurowego i Zespołu, zabrakło też choćby próby ogłoszenia formalnych wielotorowych konsultacji w ZHP w sprawie munduru.

Sam negujesz formalne mechanizmy demokracji w ZHP, np. pisałeś gdzieś że nie interesuje Cię opinia zjazdów chorągwi itp. (jeśli dobrze pamiętam). Też uważam, że demokracja na poziomie zjazdów chorągwi jest fasadowa, są to często konwentykle biurokratów, na których liniowi instruktorzy nie mają nic do powiedzenia (często z własnej winy tj. wskutek braku rewolucyjnej jakobińskiej gorliwości która w wielu przypadkach byłaby wskazana).
Jednym z efektów braku demokracji jest tworzenie różnych protez demokracji.
Takimi się stają różne fora, listy dyskusyjne itd. i to ma wiele zalet, ale też wiele wad.

Albo trzeba było zrobić forum otwarte dla wszystkich, albo trzeba było formalnie ograniczyć udział jakimiś czytelnymi i jednoznacznymi kryteriami. A zrobiliście tak, że jest wrażenie "forum otwarte, ale gdzies w konspiracji, jak się postarasz to nas znajdziesz. A jak przyjdzie za dużo hołoty to popsuje nam zabawę".

Ubolewasz nad napływem 14-latków. No cóż, dla mnie o wiele więcej jest korzyści z tego, że 1000 wywiadowców zabierze głos na Forum Mundurowym, nawet jeżeli mieliby pisać teksty typu "getry muszą być bo muszą" "ja chce spodnie camo" itd. Niż byłoby z tego, że się im powie "spadajcie,bo nie macie nic do powiedzenia".

Ja bardzo cenię pracę Twoją i innych przy tworzeniu FM, szczególnie podziwiam stworzenie kompleksowego oglądu sprawy, ram dyskusji, podziału na "ogólną filozofię munduru" i sprawy szczegółowe itd. To było naprawdę profesjonalnie zrobione i dzięki temu FM nie było chaotyczne.
Doceniam to że chcesz coś zreformować, i że chcesz doprowadzić do realnego przełomu i konkretnych zmian. I generalnie się zgadzam z tymi kierunkami zmian w mundurze, które sam promujesz. Ale wypowiadasz też sformułowania które mogą drażnić.

pozdrawiam

Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 06 paź 2004, 22:52

No cóż na pewno popełniam wiele błędów. Jest to temat bardzo ciężki i trudny, przedtem nikt nie chciał się do niego zabrać. Dla mnie samego długo to było awykonalne i zbyt ciężkie. Szarpnąłem się na to dopiero w okolicy zdobywania harcmistrza. I tak pół roku myśleliśmy z której strony wogóle to ugryźć.

Widzisz ja chciałem, aby był wilk syty i owca cała. A do końca tak się nie da...
Szerokie konsultacje społeczne to utopia. Gadałem o tym z WBiA i oni powtwierdzili moje obawy.

Zrealizowanie tego na żywo to utopia organizacyjno finansowa. Badania ilościowe (nawet ankiety same) to kilka tysięcy złotych i marne podobno rezultaty.
WBiA przeprowadzi badania (pazdziernik/listopad) w formie zogniskowanych wywiadów grupowych (tzw focusy) zarówno na grupach harcerskich jak i nieharcerskich. Wysłuchanie i wzięcie pod uwagę opinii dziesiątek tysięcy członków ZHP to nieralna sprawa niestety. Jesteśmy zbyt wielką organizacją. Tym bardziej, że jak wiesz duża część ludzi nie będzie w stanie spojrzeć na sprawę globalnie, tylko przez swój pryzmacik.

Co co chorągwi, co mam mówić - no takie są fakty. I co z tym dalej? No nic. Zarzucić reformę, bo mundury są ok? Niestety nie mogę tego zrobić i nie chcę. Tak twierdzą i to jest fakt. Wolę nagiąć demokracją jak mówisz i nie liczyć się z ich zdaniem, ale wprowadzić dobre mundury.

I na koniec dodam - rzeczywiście jest sporo emocji. Ale większość ludzi nie wie o co. Przecież nie wywracamy nic do góry nogami. Mundur to dalej będzie koszula. Z kołnierzykiem. Nie różowa. Z dwoma kieszeniami :) O co chodzi?

Na pewno mógłbym to zrobić lepiej. Ale przeciez po to jestem w harcerstwie, aby się uczyć...
I love BP

koniu

Post autor: koniu » 06 paź 2004, 23:56

Witam. Znowu sie włączę (wbrew postanowieniu) bo cię Goorek lubię. Moim zdaniem głownym przeciwnikiem w czasie dyskusji na tematy dookołamundurowe jesteś sam. Używasz argumentów tych samych czasami na poparcie swojej tezy a czasami na jej zaprzeczenie. Jednak nie umiesz słuchać. Z tesknotą czekam na powrót słuzżalczej misji instruktorów na czole kolumny. Myśl e że w dzisiejszych czasach się nie doczekam. Sami wywołujecie i kreujecie problemy. Najpierw rozmieniacie na drobne sprawy umundurowania (rozbieracie na cześci pierwsze) a póżniej oburzacie sie że wypowiedzi są na temat getrów (sama nazwa mną wzdryga). Cenie że mówisz że popełniliscie błedy ale z drugiej strony reagujesz nadto nerwowo na propozycje inne niż twoje lub takie na które ty nie wpadłeś. Na przeprowadzenie konsultacji jest mnóstwo innych pomysłów niż te które zastosowaliście wy (jeżeli można je nazwać konsultacjami) Pieniądze to śmieszny argument i nie trafiony,. Cała operację można było przeprowadzić w planoiwy i tani sposób. (Używasz fachowych słów więc powinieneś wiedzieć że repr. próba na 1050 osób jest jak najbardziej fachowym narzedziem). Zespół czy też Ty sam nie powinien wogóle polemizować. Wy jesteście od zbierania opini opracowania ich i przedstawienia ich komu trzeba. Opinie tych co nie chca zmian jak najbardziej też przedstawiając ich argumenty mimo że mogą być z kosmosu. Ty nie możesz powiedzieć ze twoja propozycja jest dobra. Czytaj jedynie słusznie dobra. Lub najlepsza. Ty nie możesz decydować kogo ci się chce słuchać a kogo nie. Czy ktoś gada głupio czy nie. Klasyfikować jednych do dołów czy prowincji. Świadomośc harcerska w bardzo wielu porzypadkach zależy od miejsca wzrastania. Ta łatka warszawki dotyczyła nie statusu materialnego a raczej spraw pokory. Odwalasz kawał dobrej roboty ale z powodu osobowościowych zaciemniasz jej oddźwięk. I używasz stwierzdeń które oby tylko drażniły. Chociażby na czym opierasz stwierdzenie że macie doświadczenie na polu mundurowym? Druh z KaDeHa jest chyba po to by pokazywać jak ten mundur nie powinien wyglądać.
Reasumując moim zdaniem zespól wogóle nie był potrzebny by dokonać odpowiednich i słusznych zmian. Jeżeli ma służyć chociażby jednemu instruktorowi w jego drodze realizacji drogi rozwoju instruktorskiego to ja to rozumiem i przyklaskuje. Tylko na miłość więcej umiaru i mniej własnego publicity , więcej pokory i poczucia służby i misji.
Jeszcze raz powtórze bardzo doceniam twoją robotę.
Pozdrawiam Jacek

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 07 paź 2004, 02:00

Mając na myśli osoby doświadczone nei miałem wcale na myśli siebie. Miałem na myśli Darka Supła, czy Pawła Rożdzestwieńskiego, który powie ci wszystko na temat dowolnego munduru dowolnej formacji. Który wytłumaczy że niby tradycyjne getry powstały w dzisiejszym kształcie w latach 80, a kolor ciemnooliwkowy nigdy nie był naszym kolorem.

Co do spraw prób i badań - jak mówiłem zajmują się tym ludzie z WBiA, którzy są w tym profesjonalistami i nie będę się o tym wypowiadał. Napisz na forum WBiA. Rafał Klepacz pewnie chętnie ci to wytłumaczy. Dyskusja na ten temat stanie się tu zerojedynkowa - bo ja dalej twierdzę, że to nie jest do przeprowadzenia.

Będą focusy, które wszystko wyjaśnią. Trudno, żeby pojedyńczy instruktor z 150 tysięcznej organizacji miał wpływ na kształt munduru. Piękna utopia :)

Co do dyskusji i przekonywania mnie - ech znowu muszę przekonywać podając konkretne przypadki, a nie chce mi się. Wystarczy wnikliwie przejrzeć forum. A następnie opis munduru, który powstaje. Na prawdę wiele z jego elementów to wynik dyskusji, między innymi na forum. Ja bardzo ostro bronię swoich argumentów. Taki jestem. Ale daje się przekonywać. Oczywiście argumentami. W na prawdę wieeelu przypadkach.

Nie ukrywam, że mam wizję. Zawsze ją miałem. Taki mam styl pracy. I to nie jest kwestia (mitycznej i bzdurnej) "warszawki". Mam wizję, ale mówię - "powiedzcie mi gdzie myślę źle i powiedzcie dlaczego, możecie mnie przekonać". Na prawdę nie chce mi się podawać tu konretnych przypadków bo to nie o to chodzi. A że jestem asertywny i bronię argumentów? Rany to chyba normalne u każdego harcerza. Właśnie dlatego jako jedyna osoba w klasie nie paliłem trawki ;) Pewnie gdyby mieli argumenty toby mnie przekonali. Ale nie mieli ;)

Ja założyłem forum, ja zobowiązałem się przed zespołem do dyskusji na nim z ludźmi i ja to robiłem. Mogłem to robić, bo umożliwiał mi to do tej pory mój tryb pracy, reszta zespołu to ludzie zatrudnieni na pełen etat, którzy mają rodziny i o wiele mniej czasu. Bo, przynajmniej na początku, zżerało mi to masę czasu.

Tak więc niestety nie mogę ci przyznać racji w większości spraw o których piszesz. JEdynie w tej, o czym pisałem już wiele razy, że pewnie popełniłem mase błędów po drodze. Każdy z nas je popełnia. I kilka spraw zrobiłbym inaczej... Ale generalnie dalej robiłbym to właśnie w ten sposób...

Ty uważasz, że problem jest całościowy, inni analizują go jako składający się z problemów.
Nigdzie nie krzyczałem, że źle jest dyskutować na poszczególne tematy, wręcz do tego zachęcałem (stąd oddzielne forum, na którym mogłem podzielić dyskusję).
Jestem tylko zły gdy ludzie nie podają argumentów, bo jak pisałem badanie ilościowe mnie nie obchodzi w tym przypadku.
I love BP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja i informacja”