Zróbmy wsztstko aby, wszyscy wiedzieli!!!

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 04 paź 2004, 08:53

Może w temacie trza było napisać: do Admina ZHP.ORG.PL, chyba że chodzi Ci o kogoś innego ?
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 04 paź 2004, 15:35

sikor napisał:
Może w temacie trza było napisać: do Admina ZHP.ORG.PL, chyba że chodzi Ci o kogoś innego ?
na pewno chodzi o kogos innego, ZI nie zajmuje sie sprawami merytorycznymi, a szczegolowa moja wypowiedz na ten temat znajduje sie tu: http://www.forum.zhp.org.pl/viewtopic.p ... ge=0#22744
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 04 paź 2004, 15:46

No i znowu wiemy więcej, a czy może nam druh "sprzedać" informację KTO jest władny spowodować by adres forum mundurowego znalazł się na stronie głównej ?
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

szepczacylas

Post autor: szepczacylas » 04 paź 2004, 17:29

Moje pyatanie kieruje do działu Promocji i Informacji. Wiem, że to od nich zależy czy baner będzie na stronie czy nie. Ciekawi mnie ich odpowiedź dotycząca tego tematu. Jak widze jak narazie bez oddzewu.

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 05 paź 2004, 08:36

sikor napisał:
No i znowu wiemy więcej, a czy może nam druh "sprzedać" informację KTO jest władny spowodować by adres forum mundurowego znalazł się na stronie głównej ?
jak juz wspominalem wyzej, moja wypowiedz na ten temat jest tu: http://www.forum.zhp.org.pl/viewtopic.p ... ge=0#22744

sprawy merytorycznej zawartosci serwisow WWW ZHP podlegaja WPI
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 05 paź 2004, 09:41

sikor napisał:
Ja też się wołam GŁOŚNO .... Baner - skrót do forum mundurowego MA BYć na stronie głównej ZHP.
Proszę nie mówić w ten sposób. Co to znaczy MA BYć??
Nie protestuje na zwracanie uwagi, że czegoś brakuje, ale taki stosunek do innego instruktora uważam za niedopuszczalny.
Jak ktoś chce zawsze może napisać maila, czy ze mną pogadać i nie odmówię. Jednak takiego stylu nie lubie.

Banera nie ma, tak jak i informacji bo nikt oto nie wystąpił. W tej sprawie piszcie do szefa zespołu mundurowego, czyli do Goorka.

WPI nie jest wydziałem inwigilacji tylko informacji, a informacji w tym związku produkuje się dużo.
Jednak zgadzam się informacja być powinna. Ze swej strony wpiszę informacje w newsa.

Jednak wkrótce ruszą nowe strony ZHP i wstawianie kolejnych elementów na obecną uznaję za niepotrzebne.
hm. Jędrzej Kunowski (SQ5JRJ)
Szczep 205 WDHiGZ
im. gen. Mariusza Zaruskiego
Hufiec Warszawa Praga Północ

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 05 paź 2004, 10:35

Kilka spraw, po kolei:

Do grabka: proszę cię uzasadniaj jakoś swoje wypowiedzi, a wogóle najpierw podszkol się trochę w zasadach demokracji i funkcjonowaniu organizacji, bo znowu kręcisz niepotrzebny dym.

Tak to już wyszło, że zazwyczaj struktury wybierane do konkretnych celów są liczebnie mniejsze od organizacji. To chyba każdy myślący człowiek może zrozumieć. Bo trudno, żeby GK liczyła 200 tysięcy osób (nawet wtedy była by mniejsza od całej organizacji bo ona liczyłaby wtedy 300 tysięcy :P) itd.

Więc samo pisanie że mniejszość coś narzuca jest bzdurne. GK, RN, Zespół mundurowy, Komenda Hufca to zespoły wybrane w taki i inny sposób, które zajmują się różnymi sprawami. I są liczebościowo mniejsze od całej organizacji. I tak - DECYDUJĄ w różnych sprawach. Bo są do tego umocowani prawnie.

Nie będę się rozwijał na temat zespołu, jest o tym wątek. Jak masz jakiś pomysł, to go zaproponuj na forum, a nie mielisz ozorem i mnie posądzasz o coś bezpodstawnie. Jeśli będziesz robił tak dalej oskarżę cię o pomówienie.
JEst to szczególnie denerwujące, bo właśnie PO TO powołałem forum (chociaż wcale nie miałem takiego obowiązku) aby POROZMAWIAć z ludźmi z całej Polski o mundurach.

Co do samego linku - tak załatwiałem to jakiś czas temu, ale nie z Jędrzejem, nie ważne, informacja przepadła gdzieś po drodze. Niedługo nowa strona ZHP i tam właśnie będą informacje o stronach ZHP i temu podobnych projektach.

hough.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 05 paź 2004, 12:17

Do g00rka: jak to powiedział Pawlak do Kargula " ty mnie zasad demokracji nie ucz". Przyznaję, że wypowiedź dotycząca mniejszści i większości była źle sformułowana, za co przepraszm. Wypowiedziałem się tylko o Zespole Mundurowym, więc nie dorabiaj mi jakiejś anarchistycznej ideologii o GK i komendzie hufca.

Wskaż mi proszę miejsce, w którym Cię o coś pomówiłem czy też posądziłem. Jeśli chcesz konkretnych zarzutów to proszę bardzo: nie dopilnowałeś, aby informacja o ważnym forum pojawiła się na stronie głównej ZHP. Z powodu jej braku pewna ilość osób nie wiedziała o jego istnieniu i nie mogła zabrać głosu w dyskusji.

Odnośnie "nieprzejednania w pewnych sprawach" mogę podać przykład antymilitaryzmu. Głośno mówisz, że jesteś przeciwnikiem militarystów i ubiorów wojskowych do mundurów harcerskich, a tymczasem sam chodzisz w spodniach M 65. To mnie lekko dziwi.

P.S Mała prośba: nie opowiadaj mi tu historii o robieniu jakiegoś dymu, bo jeszcze tego nie zacząłem. Jak chcesz "podymić" to odwiedź wątek: http://www.forum.zhp.org.pl/viewtopic.php?TopicID=2038
Czuwaj!

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 05 paź 2004, 20:11

Jedrzej napisał:
Proszę nie mówić w ten sposób. Co to znaczy MA BYć??
Nie protestuje na zwracanie uwagi, że czegoś brakuje, ale taki stosunek do innego instruktora uważam za niedopuszczalny.
Jednak wkrótce ruszą nowe strony ZHP i wstawianie kolejnych elementów na obecną uznaję za niepotrzebne.
Cóż druhu to jest MOJA wypowiedź a według MNIE MA BYć, można się z tym zgodzić albo nie i zapewniam że nie grozi to żadnymi konsekwencjami ;). Jezyk Polski zawiera wiele trybów, służą one m.in. określeniu stopnia "ważności" danego tematu oraz określeniu stosunku wypowiadającego się do tegoż. Możemy oczywiście sobie tiutać i ąękować, tyle tylko że w ten sposób zubożamy nasz język o dynamikę, zaangażowanie i wiele innych elementów które ogólnie możemy nazwać emocjonalnością i przez to m.in. nasz świat stanie się jeszcze bardziej papierowy, ospały, beznamiętny czyli ..... no właśnie jaki ? czy nazwa "nie harcerski" jest w jakiś sposób adekwatna ? Cóż jeśli Druh poczuł się urażony sposobem mojej wypowiedzi to przepraszam, jednakże muszę zauważyć iż być może przyczyniła się do wyjaśnienia tematu wątku prowokując do wypowiedzi odpowiedzialnego za tą właśnie sprawę (czyli osiągnąłem cel).
Na zakończenie MUSZę (ja oczywiście i moim zdaniem) ustosunkować się do sposobu rozwiązania sprawy. Napisanie newsa w przeciętnym CMS-ie trwa jakąś minutę a wstawienie nowego panela z banerem 10 minut, jeśli szkoda poświęcać TYLE czasu dla poinformowania wielu (no właśnie jak wielu, bo nie znam statystyk strony głównej) ludzi o trwającej dyskusji to cóż nie będę tego nawet komentował.
Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

szepczacylas

Post autor: szepczacylas » 05 paź 2004, 22:14

Jedrzej napisał:
Banera nie ma, tak jak i informacji bo nikt oto nie wystąpił. W tej sprawie piszcie do szefa zespołu mundurowego, czyli do Goorka.
No cóz. Problem polega na tym, że ja wałsnie z tamtąd udałem się tutaj. Czyż ta sytuacja nie jest dziwna. Co ja mam teraz zrobić??? Chodzenie z jednego miejsca do drugiego, aby dowiedzieć się albo załatwić jaką sprawę jest istnym szaleństwem. Nie chciałbym popaść w obłęd. Przecież na pewno znajdzie się jakieś dobre rozwiązanie. Proszę zróbmy coś z tym. Pozdarwiam Szepczący Las.

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 06 paź 2004, 10:07

Każdy rząd ma swój program. Każda GK ma swój program i wizję. Każdy szef ma swój program. Inaczej wszystko byłoby nijakie.

Nie jestem bezwzględnym przeciwnikiem wszystkiego co wojskowe. Jestem za CZYTELNOŚCIĄ. I o ile bojówki nie kojarzą się jednoznacznie z wojskiem (za dużo osób je nosi) o tyle kamuflaż - TAK. Nie jesteśmy formacją mundurową w rozumieniu policja, wojsko itd. Nie chcę byśmy byli za nią brani. Ani za wędkarzy. Ani kółko szachistów. Ani za YMCA. Ani za kółko brydżowe. A ni za PCK. Chcę, by człowiek widząc nas na ulicy mówił O HARCERZ Z ZHP!

I po drugie. Chcę, by nasz strój oddawał charakter i cele naszej organizacji. A te wynikają ze statutu. Mam swoje zdanie i go bronię, jestem w tym nieprzejednany. W wielu sprawach daję się przekonać. Po to założyłem forum.
NA koniec: to nie jest badanie ILOŚCIOWE, tylko JAKOŚCIOWE. Nawet jakby weszło 100 osób krzyczących camoooo camooo to nic nie zmieni. Bo to nie jest żadna próba reprezentacyjna.
I love BP

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 06 paź 2004, 10:24

Dlaczego nie potraficie się przyznać do ewidentnego niedociągnięcia, jakim było zbyt słabe rozpropagowanie Forum Mundurowego? Na razie Forum sprawia wrażenie jakby było grą w poszukiwanie skarbów: "Znajdź nas, a wygrałeś pierwszy etap".
Skoro tak leży Wam na sercu PR naszego Związku na zewnątrz, to pomyślcie też więcej o PR wewnętrznym. Czytelność i przejrzystość niech obowiązują także ( raczej przede wszystkim) wobec członków własnej organizacji.
Pozdrawiam
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 06 paź 2004, 10:35

Istnienie Forum Mundurowego było rozpropagowane na wszelkich listach dyskusyjnych i forum ZHP wtedy kiedy powstało. Rzeczywiście sprawa z bannerem na stronie głównej gdzieś utknęła. Ale nie było to takie złe. Dlaczego?

Nie jest ideą, żeby KAŻDY się wypowiedział. Szczerze? Nie zależy mi na tym. Dostałbym sto tysięcy odpowiedzi, z czego pewnie uzasadnionych byłaby połowa, a 1/10 uwzględniałaby rację ogółu a nie jednej drużyny.

Wyrażnie napisałem we wstępie do forum - powołałem je do życia po to, aby osoby które się tamtem pasjonują, które mają przemyślenia globalne, dające się zastosowac do całej organizacji podzielili się nimi. Aby nasz horyzonty jako zespołu się poszerzyły.
A nie żeby każdy powiedział, że u niego w drużynie to się nosi tak i on tego nie zmieni, a on to woli taki kolor bo mu się osobiście podoba.

Wiecie czego się teraz boję? Do tej pory dyskusja była całkiem rzeczowa. Teraz zleci się pełno przypadkowych osób, które nawet nie przemyślały tematu i zasypie forum odpowiedziami w tym stylu. Zobaczycie sami.

I uwaga, uwaga proszę państwa oto wyniki kolejnej dyskusji kadry wyższych szczebli w Perkozie: MUNDURY SĄ OK I NIE TRZEBA ICH ZMIENIAć!
Tada! Super, nie?
Kontynuuję watek na forum mundurowym. Hough.
I love BP

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 06 paź 2004, 10:46

g00rek napisał:
Jestem za CZYTELNOŚCIĄ. I o ile bojówki nie kojarzą się jednoznacznie z wojskiem (za dużo osób je nosi) o tyle kamuflaż - TAK. Nie jesteśmy formacją mundurową w rozumieniu policja, wojsko itd. Nie chcę byśmy byli za nią brani. Ani za wędkarzy. Ani kółko szachistów. Ani za YMCA. Ani za kółko brydżowe. A ni za PCK. Chcę, by człowiek widząc nas na ulicy mówił O HARCERZ Z ZHP!
Chciała by dusza do raju ! :lol
Będzie to możliwe jeśli jego kolor bedzie inny zielony
( "z grupy kolorów - zielony" ).
Inaczej dla przecietnego "człowieka na ulicy" będzie to "jakiś harcerz".
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 06 paź 2004, 11:01

g00rek napisał:
I uwaga, uwaga proszę państwa oto wyniki kolejnej dyskusji kadry wyższych szczebli w Perkozie: MUNDURY SĄ OK I NIE TRZEBA ICH ZMIENIAć!
Tada! Super, nie?
Kontynuuję watek na forum mundurowym. Hough.
No właśnie więc może jednak dobrze mieć na poparcie 1 tys wypowiedzi a nie 10 ?
Fakt, więcej szumu, więcej śmieci i duuuuużo więcej pracy ale efekt w postaci znacznie większej ilości uświadomionych w tym temacie harcerzy jest chyba tego wart.

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja i informacja”