Zróbmy wsztstko aby, wszyscy wiedzieli!!!

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 21 paź 2004, 18:45

Co do 50 zł za stałe łącze to nie wiem - tak się składa, że u mnie w hufcu każdy dostęp do internetu ma. I ja też mam choć jestem zwykłą drużynową, w dodatku moja pensja nauczycielska (nauczyciela stażysty, po licencjacie) też do najwyższych nie należy. Mam też taką możliwość na uczelni i uważam, że forum to fantastyczny pomysł i chyba jedyny sensowny.

A jeśli coś cytujesz, to jeśli nie zaznaczysz że Twoje zdanie jest inne - rozumiem, że się zgadzasz

A krzykaczami nazywam ludzi, którzy nie umieją powiedzieć o co im chodzi i jakie widzą konkretne inne. lepsze rozwiązanie. Tak gwoli definicji
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 21 paź 2004, 19:33

Lucumon napisał:
jeżeli Zespół nie zadba choćby w minimalnym stopniu o lepszy PR to fekt będzie taki, że "na dole" reforma munduru zostanie przyjęta w ns. sposób:
"Reformę zrobili sobie biurokraci z GK"
"Reformę zrobiła sobie elitka co ma stałe łącze do sieci"
"Dlaczego nas nie zapytali o zdanie" itd.

Mało macie problemów? Wiesz jak niketórzy instruktorzy reagują już w tej chwili na samą wzmiankę o zmianach munduru:
"To temat zastępczy! Niech GK się lepiej weźmie do roboty zamiast tworzyć kolejne Zespoły!"
"To pewnie po to, żeby jakaś firma szyjąca mundury sobie zarobiła"
"A czy oni pomyśleli o takich drużynach jak moja NS gdzie dzieciaków nie stać na biwak i mudnury zbieramy od starych harcerzy?"

Czy tu naprawdę nie widać cudzysłowów? Nie widać mowy niezależnej?
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 21 paź 2004, 20:18

g00rek napisał:
Grzesiek!
My się chyba po prostu nie rozumiemy...
OK, spróbuję coś zrobić żebyśmy się lepiej rozumieli.
1) Faktycznie mówimy o dwu różnych rzeczach:
Ty cały czas mówisz o badaniach demoskopijnych nt. "opinii publicznej". Twierdzisz że w jakiejkolwiek formie są niemożliwe z powodów techniczno-ekonomicznych. Nie umiem tego przyjąć w 100% do wiadomości, ale to inna rzecz.

Ja mówię o zainicjowaniu debaty. W szerokim tego słowa znaczeniu. Niekoniecznie w znaczeniu ankiet prowadzonych na poziomie CBOS-u. O zrobieniu jakiegoś kroku w stronę uświadomienia przeciętnego instruktora że taka debata się toczy. Można było wykorzystać związkowe media.
Uważam, że każdy instruktor powinien się orientować w mediach ZHP - "Czuwaj" i strona ZHP,
jeżeli gdzieś są biuletyny hufcowe i chorągwiane to powinien też o nich słyszeć.
Ale nie można od nikogo wymagać, żeby miał wielkiego nosa do znajdywania kanałów debat poza tymi mediami.
Można było zamieścić coś w "Czuwaj', np ankietę. Popadasz w sprzeczność - z jednej strony piszesz, że analizowanie ankiet to ciężka praca. Z drugiej strony - że odzew byłby i tak niewielki. No więc gdzie byłaby ta ciężka praca dla analityków? Ci co mieliby coś do powiedzenia, by się wypowiedzieli.
Naprawdę można było wysłać wiadomości do hufców i chorągwi. Choćby mailowo. Sądzę, że przynajmniej w niektórych by dotarła do szerszych kręgów.

Co do samego Forum. Chcieliście żeby skupiło ludzi mających coś sensownego do powiedzenia na temat munduru, mających sprecyzowane poglądy na temat jego funkcji i estetyki, horyzont wykraczający poza doświadczenia jednego środowiska, umiejących myśleć na poziomie trochę bardziej abstrakcyjnym niż przeciętny.
Otóż wydaje mi się, że gdybyście od początku wyraźniej zasygnalizowali istnienie Forum, to takich ludzi uaktywniłoby się dużo dużo więcej. Nawet gdyby przy okazji ojawiło się na początku mnóstwo ludzików piszących "A u nas to się nosi czerwone getry" "A ja tam nie lubię rogatywek" itp. to jestem przekonany że po jakimś czasie by sami odpadli, by się szybko znudzili i znaleźliby sobie nową zabawkę. A zostaliby ci co są naprawdę zainteresowani tematem. Nastąpiłaby naturalna selekcja, a nie byłoby spóźnionych żali i krytyki.
Oczywiście możesz mieć inne zdanie, ale wydaje mi się że proponowane przeze mnie rozwiązanie byłoby bardziej demokratyczne.

O internecie (to też do dh. Rumianek). Mnie nie potrzeba przekonywać co do zalet internetu ani stałego łącza. Jestem w hufcu który (podobno jako jeden z nielicznych w ZHP) ma sprawnie działającą sieć informacji e-mailowej między hufcem a wszystkimi podstawowymi jednostkami organizacyjnymi. Ani nie potrzeba mnie przekonywać co do zalet stałego łącza. I myślę że większości instruktorów w ZHP też nie trzeba do tego przekonywać. W dzisiejszych czasach jest oczywiste że dostęp do internetu to inwestycja w samego siebie i że te kiklkadziesiąt złotych zainwestowane w internet zwracają się wielokrotnie. Ale naprawdę nie każdy ma te kilkadziesiąt złotych, i to jest nieszczęście, z któego nie można kpić. Ciągle jeszcze stały dostęp do sieci jest w naszym kraju dobrem luksusowym, choć powinien być to priorytet.

Tak w ogóle to się pewnie powtarzam, o tym wszystkim pisałem już pewnie ze 3 razy i nie pisałbym ponownie, gdybyś Michale nie użył znów kilku drażniących sformułowań. Kpisz z "drogi służbowej". OK, "koń jaki jest każdy widzi". Koń ma na imię Biurokracja i Marazm na Poziomie HUfców i Chorągwi. Ale trzeba się raczej zastanowić jak to zmienić, jak zmusić skostniałe struktury do lepszego przesyłania informacji. A nie zwalniać te struktury z obowiązku robienia czegokolwiek, albo używać tego faktu jako argumentu na rzecz zawężenia debaty.

pozdrawiam
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 21 paź 2004, 22:25

Jesteś z Wielkopolski. MAcie wszystko poukładane jak w pruskim zaborze. Zazdroszczę wam mocno tego, jako że sam z pochodzenia jestem w 1/4 poznaniakiem. :)

MAcie w chorągwi ludzi takich jak Rex, czy Rysiek Polaszewski. Uwierz - jest u was nieźle.

W reszcie choragwi są przypadki beznadziejne. To nie jest zwolnienie drogi służbowej. To jej zanik. Chcę to zmienić. Ale chyba reforma mundurowa nie będzie przez to czekała prawda?
Tym bardziej że jak pisałem większość chorągwi zdecydowała że mundurów nie trzeba zmieniać. I co teraz? :)
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja i informacja”