Potrzebne nam szkolenie

maius

Post autor: maius » 07 sty 2004, 15:27

Może udałoby sie ponowić szkolenie dla instruktorów zajmujacych się promocją wizerunku hufców i kontaktami z mediami. Po zmianach w komendach przydałoby się przeszkolić nową kadrę. Ja o przeprowadzenie takiego szkolenia apeluję.

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 07 sty 2004, 19:11

Popieram swojego przedmówcę. W tych czasach sama marka (czyli ZHP) nie wystarczy. Potrzebna jest jeszcze solidna jej promocja. To powinno być jednym z zadań hufców.

stokrotka

Post autor: stokrotka » 07 sty 2004, 22:38

Rowniez popieram i wyczekuje informacji o szkoleniu

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 07 sty 2004, 23:34

Miałem nie odpisywać, bo nie jestem komeptentny, ale tych wpisów jest coraz więcej - po nic. Co to za maniera - dopisywać się, by zgodzić się z przedmówcą?
Zaczekajcie po prostu, co odpowie Wam Jędrzej, bo jeśli dobrze rozumiem - to do niego pytanie, skoro zadane na forum WPI GK ZHP.

Ja od siebie tylko dodam, co wiem - i zakładam, że to samo powie Jędrzej. GK ZHP nie zajmuje się organizacją kursów dla hufców. Wynika to ze specyfiki naszej organizacji. Zapisane jest to w "Strategii pracy z kadrą" i "Ksztalceniu kadry w ZHP".

Z hufcami powinny pracować chorągwie, z chorągwiami dopiero GK. Przełożenie jest w obu przypadkach jeden do kilkunastu - i w takiej sytuacji można zrealizować cele szkolenia. Gdyby GK organizowała kursy dla hufców, byłoby przełożenie jeden na kilkaset. To oczywiście nie ma wielkiego sensu. A zakładamy, że każdy hufiec winien mieć przeszkoloną kadrę informacji - nie można więc ich traktować jak specjalności, dla których kursy bywają jeszcze koordynowane z poziomu GK.

Sam byłem na kursie organizowanym przez dawne DPI, Jędrzej zresztą, jak pamiętam, także - i była to doskonała rzecz. Do dziś wielu uczestników tych szkoleń jest aktywnych w swoich środowiskach. Ale kontekst organizacyjny nakłada nam pewne ograniczenia, jeżeli chcemy osiągnąć planowane cele. Dlatego zapotrzebowanie na kursy zgłaszajcie swoim komendom chorągwi.
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 09 sty 2004, 15:41

Jan też popieram pomysł. Fajnie byłoby się spotkać w "promocyjno - informacyjnym" gronie; podzielić się doświadczeniami i podszkolić.
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 25 lut 2004, 09:57

Aż, głupio odpowiadać po tak długiej przerwie w wypowiedziach.
Jednak to prawda nie możemy pracowac z hufcami, bo jak już wspomniano mamy określoną strukturę.
Gdybyśmy chcieli zrobić takie szkolenie i zgłosiłoby się nam po jednym chętnym z hufca czyli ok. 400 osób to nie byłoby to szkolenie, ale wykłady uniwersyteckie - oczywiście jeśli dalibyśmy radę zgromadzić gdzieś wszystkich.

Jednak nie jest chyba tak źle. Ja sam byłem na takim kursie orgaznizowanym swego czasu przez Olę Filińską i wyszło ono bardzo dobrze.

Jak zrobić, żeby się spotkać i podyskutować w promocyjnym gronie?

Może powinniśmy pójść w kietunku wytyczonym przez HGRy.
Przeszkolić spec grupę, zrobić odznaki i następnie ona będzie jeżdzić po kraju i szkolić wszędzie gdzie znajdą się chętni?
hm. Jędrzej Kunowski (SQ5JRJ)
Szczep 205 WDHiGZ
im. gen. Mariusza Zaruskiego
Hufiec Warszawa Praga Północ

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 29 kwie 2004, 09:53

to wieć gdzie mozna znaląźć informacje na temat takich kursów :) i czy wogóle są :D jestem zwarty i gotowy "szerzyć" słowo - "harcerz" :)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

stokrotka

Post autor: stokrotka » 02 maja 2004, 23:02

Drogi druhu Jędrzeju i Michale!
Macie rację - GK nie zajmuje się szkoleniami PR tylko hufce lub chorągwie. Problem tkwi w tym, że żadne zazwyczaj nie są tym zainteresowane, a nieliczne inicjatywy są to pomysł osób "prywatnych" (jak chlubny wyjątek druhny Oli).
Co do GK jeszcze raz, wydaje mi się, że jest to najodpowiedniejsze miejsce do zorganizowania czegoś takiego (w końcu do Warszawy to jakoś tak pośrodku, i każdemu blisko) albo może zainicjować serię szkoleń w chorągwiach lub większych hufcach (czyli zebrać ekipę wykładowców, 2-3 osoby, która będzie jeździła po chętnych jednostkach). Poza tym uważam, że baza informacyjna GK jest zdecydowanie najobszerniejsza, co umożliwiłoby np. przy promocji programów typu "Barwy przyszłości" zasięgać informacji nie z folderów, biuletynów czy osób trzecich, ale u źródła, które mogłoby od razu rozwiać wszystkie wątpliwości. Przy okazji np. zorganizowanie wyjścia do jakiejś redakcji lub podglądanie pracy w radiu lub telewizji w Warszawie chyba nie ejst niemożliwe do załatwienia (miałam praktykę zawodową w radiu, więc z całą odpowiedzialnością słów mogę postawić tezę, że środowiska radiowe zazwyczaj nie robią większych problemów). Do tego przecież też można nawiązać kontakty z wykładowcami (lub nawet studentami) zajmującymi się Public Relations. Pomysłów mam wiele, chętnie się podzielę.
pozdrawiam serdecznie
Dorota Pawelec hufiec "Mazowsze" MIńsk Maz.

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 03 maja 2004, 17:06

Zgadzam się. Stąd pomysł spec grupy, która mogłaby szkolić. :)

Warszawa, jako miejsce jest dobre, bo z każdego miejsca Polski można tu przyjechać.
Jednak przed spotkaniem w Funce z osobami od promocji w chorągwiach nie chciałbym wychodzić przed szereg. Choć prawdą jest, że zainteresowanie jest nie w każdym hufcu, bo nie docenia się roli i siły informacji.
Czasami jak pytam się kto odpowiada za promocję imprezy słyszę, że jej szef. Od razu wiem, że tej promocji nie będzie.:~(

Myśle, że trzeba będzie popracować i wydać znowelizowany podręcznik "Jak promować harcerstwo" G.Całka i dodać do niego metodykę, jak się czego nauczyć. Takie promocja ZHP w weekend .:D
Szczep 205 WDHiGZ

harry
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: harry » 04 maja 2004, 13:17

Dziwi mnie brak zainteresowania tą tematyką w niektórych hufcach. Bo weźmy np. reakcję hufców w sytuacjach kryzysowych, których niestety nikt nie jest w stanie wykluczyć. Nieodpowiednia reakcja może przyczynić się do trwałego zburzenia pozytywnego wizerunku hufca, najzwyczjniej straci on wiarygodność i zaufanie, jakim dażą go inni. A niektóre media uwielbiają sytuacje kryzysowe wykorzystywać, wręcz czekają na nie. Wydaje mi się, że warto zainteresować się tą tematyką.
phm. Arkadiusz Kulewicz
Hufiec Braniewo

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 04 maja 2004, 15:37

pewnie ze warto :D

A co do tej książki.... to świetny pomysł !!!!!!!! jest ZA !!!!! :D przyda się coś takiego :D

harry
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: harry » 05 maja 2004, 12:11

Niop, pomysł z książką jest naprawdę ok:) Wydaje mi się, o ile mogę zaproponować, że warto w nowej książce troszeczkę bardziej skupić się na budowaniu wizerunku od wewnątrz. Bo chyba każdy się ze mną zgodzi że wizerunek wewnętrzny ma większe znaczenie niż artykuły w gazecie.
phm. Arkadiusz Kulewicz
Hufiec Braniewo

stokrotka

Post autor: stokrotka » 05 maja 2004, 17:18

Widziałam tą książkę (to znaczy przekartkowałam, nie miałam okazji wczytać się w jej treści). Nie wiem jakoś nie przemówiła do mnie. Ale zrobienie combo "Promocja w weekend" to jest dobry pomysł (żeby jakieś podstawy podłapać, chociaż akurat w PR liczy się również intuicja).
Druh Jędrzej ma rację - poczekajmy, jakie będą efekty Funki. Może "góra" doceni promocję i jakoś bliżej się tematem zainteresuje.
pozdrawiam

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 06 maja 2004, 22:19

Szkolenia i spotkania z promotorami z chorągwi nie będzie w Funce. :~( Zgłosiło się niestety zbyt mało osób. Jednak będziemy rozmawiać na temat promocji z komendantami chorągwi.

Jest jak jest. Do tematu oczywiście wracam po powrocie z Funki.
Szczep 205 WDHiGZ

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 12 maja 2004, 12:46

muszę powiedziec ... ze znalazłem gdzieś (tzn pozyczyłem) książke o której tutaj ktoś wspomniał :D i już jestem po jej lektórze .....
Wrażenia..... POZYTYWNE ;) coraz więcej mam wizji, które by pomogły w rozwoju naszego hufca :) .... a tylko jest ta ksiązka o promowani ... czy są jeszcze jakieś inne ..... ???

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja i informacja”