Jaką rolę ma spełniać główna strona ZHP?

Pomysły, uwagi, życzenia i opinie odnośnie nowej strony głównej ZHP.
ODPOWIEDZ
mikus
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mikus » 12 wrz 2011, 23:54

Czy to ma być tylko wizytówka odsyłająca do stron wydziałów i chorągwi, czy ma to być portal informacyjny a może galeria zdjęć i materiałów dla prasy?
Napiszcie, czego oczekujecie od głównej strony ZHP, co chcielibyście na niej znaleźć a czego absolutnie ma na niej nie być.

dudi
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudi » 13 wrz 2011, 19:54

Na szybciutko chciałbym zaproponować pewne rozwiązania w stosunku do aktualnej wersji strony głównej:
- możliwość skopiowania pełnego adresu pocztowego GK ZHP wraz z mailem i nr tel (obecnie jest to tylko obrazek w prawym górnym rogu, nie da się skopiować tekstu). Na dole jest taka możliwość, ale można by coś takiego zrobić też na górze strony
- obrazek przy głównym newsie, ewentualnie w ogóle lepsza prezentacja najważniejszych i najaktualniejszych newsów na stronie głównej. Mam na myśli np. coś takiego jak na wp.pl albo wiadomosci24.pl
- integracja z FB, Twitterem itp. - nawet jeśli komentarze nie wchodzą w grę, to chociaż możliwość wysyłania konkretnych newsów na FB, Twitter itp.
- aktualnie po wejściu na SG w oczy rzuca się przede wszystkim galeria, która chyba nie jest najistotniejszym elementem strony
- przydałaby się wyszukiwarka artykułów
- może mapka konturowa Polski z podziałem na chorągwie zamiast obrazka z harcerzami grającymi na gitarze (BTW, fajne zdjęcie)
phm. Paweł Dudek
ZHP Hufiec Radomsko

e-mail: pawel.dudek@zhp.net.pl

mikus
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mikus » 15 wrz 2011, 16:07

Dzięki za odzew!

Trudno się nie zgodzić z Twoimi spostrzeżeniami i niewątpliwie w nowej wersji strony je uwzględnimy. Co do mapki, to zamierzamy zrobić "mapę harcerstwa" tak, żeby można było trafić do najbliższej odpowiedniej wiekowo drużyny. Na chwilę obecną nie wiem tylko, czy uda się zrealizować ten pomysł we współpracy z ewidencją...

Mam też prośbę o próbę póki co spojrzenia na zagadnienie strony z trochę szerszej perspektywy: po co ona ma być i dla kogo, czy ma być coś na niej poza wiadomościami, czy ma pomagać np. w zapisaniu się do ZHP lub znalezieniu pomysłu na zbiórkę?

Filip11
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Filip11 » 16 wrz 2011, 06:29

Moim zdaniem strona główna ZHP powinna udostępniać newsy organizacyjne, ale nie tylko te ze szczebla centralnego, ale również te, które są przesyłane do regionów.

Zapisywanie się do ZHP, czy pomysły na zbiórki to chyba powinny być funkcje podstron np. harcerze.zhp.pl, ale nie mniej jakieś banery stanowiące odnośniki do tych banków pomysłów, czemu nie.

Także uważam portal informacyjny reklamujący również treści wydziałów itp.

mikus
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mikus » 16 wrz 2011, 14:05

Ponieważ przy okazji tworzenia nowej strony zastanawiamy się również nad usprawnieniem przepływu informacji w naszej organizacji, to pozwól, że zadam kilka dociekliwych pytań do Twojej wypowiedzi:

1. W czym jest lepsze zamieszczanie komunikatów organizacyjnych na stronie od przesyłania ich drogą mailową?

2. Czy komunikaty organizacyjne powinny być dostarczane jeszcze jakąś inną drogą niż dotychczas, bo np. nie trafiają do wszystkich odbiorców albo nie trafiają na czas? Jeżeli tak, to jakie inne sposoby byś(cie) widział(-eli)?

3. Jeżeli założymy, że komunikaty organizacyjne powinny się znaleźć na stronie głównej ZHP, to czy powinny się znaleźć na stronie początkowej, czy na jakieś dedykowanej dla nich zakładce?

4. Czy widzisz(cie) potrzebę intranetu organizacyjnego, jakiegoś miejsca do wymiany informacji i organizacji pracy?

Uf, mam nadzieję, że nie przytłoczyłem pytaniami. :)

Filip11
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Filip11 » 17 wrz 2011, 15:17

To ja odpowiem po kolei o co mi chodziło, bo nie zawsze widać dobrze się wypowiedziałem.

Ad 1.: Newsy organizacyjne to miałem na myśli, informacje o przedsięwzięciach które dzieją się w organizacji całej, kiedyś było tak chyba, że wszystkie newsy z regionów trafiały na główną? Jeśli nie było tak to może warto rozważyć coś takiego?

Ad 2.: Moim zdaniem komunikaty organizacyjne, jako informacje dla kadr i tak dalej są dobrze dostarczane poprzez miale w domenie @zhp.pl. ale uważam, że powinien być newsletter, na który kadry mogłyby się wpisywać, może można wyciągnąć emaile drużynowych i kadry z ewidencji plus umieścić gdzieś formularz do zapisywania się na newslettera?

Ad 3.: Jeśli komunikaty stricte organizacyjne (tak jak ja je rozumiem i napisałem w Ad1.) miałyby się znajdować na stronie to moim zdaniem koniecznie w oddzielnej zakładce, żeby nie przysłaniały newsów.

Ad 4.: Myślę, że kolejna platforma komunikacyjna nie ważne w jakim celu chyba nie jest potrzebna jest tyle możliwości do wykorzystania już istniejących rzeczy w necie, że chyba nie ma takiej potrzeby.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem w miarę wyczerpująco i jasno :)

Dodatkowo może można postarać się, żeby serwis dla rodziców się ożywił o jakieś porady, jak pakować dzieci na pierwszy obóz i tak dalej taki poradnik i artykuły dla rodziców wyjaśniające czym jest harcerstwo tak po ludzku w jakiś ciekawy sposób. Jakiś słowniczek harcerski - chyba czaicie o co mi chodzi :) ?

mikus
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mikus » 20 wrz 2011, 14:45

-> 1. Pomyślimy nad jakimś agregatorem RSS

-> 2. Takie narzędzie jest już w fazie testów i niedługo powinniśmy je udostępnić

-> 3. ok

-> 4. zhp.net.pl?

ps. Dobry pomysł z tym poradnikiem dla rodziców. :)

Yoogi
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Yoogi » 22 wrz 2011, 22:01

Mikołaju, taki pomysł, żeby troszkę zwiększyć potrzebę wchodzenia harcerzy na stronę ZHP...

Wprowadzam coś podobnego w swoim Hufcu, mam nadzieję, że się przyjmie :

Małe okienko "Zdjęcie tygodnia". Taki wiecznie trwający konkurs, dla wszystkich członków naszej organizacji. Każdy może wysłać zdjęcie, które trafia do tygodniowej puli. Przez cały tydzień, można na zdjęcie głosować - zdjęcie, które uzbiera najwięcej głosów - przez cały nastepny tydzień wisi na głównej.

Powinno nam zależeć - żeby harcerze, najzwyklejsi - zaglądali na stronę, żeby wiedzieli, że wogóle istnieje i można na niej znależć wiele ciekawych informacji.

Taki wieczny konkurs (oczywiscie trzeba zrobić regulamin, doprecyzować jakie zdjęcia można przysyłać - a chodzi m.in. np o zdjęcia ze zbiórek, biwaków itp...) przyciągnie na stronę wiele osób - autor zdjęcia pocztą pantoflową będzie prosił swoich znajomych o głosowanie...

A chyba o to nam chodzi, żeby strona była oglądana i znana przez jak największą ilość harcerzy i przyjaciół...

Taka wolna myśl ;) Jak byś chciał działać w tym kierunku i uznał pomysł za warty wdrożenia - służę pomocą.

Pozdrawiam :)
pwd. Michał Kowalczyk HR
Szef Zespołu Informacji i Promocji Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej
Wydział Nowych Technologii GK ZHP

http://www.walbrzych.zhp.pl http://www.wnt.zhp.pl

Serek2pl
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Serek2pl » 23 lis 2011, 08:55

Osobiście dorzuciłbym gdzieś w widocznym miejscu link do forum na stronie głównej ; ) Obecnie harcerze, którzy nie mieli styczności z internetowym ZHP, stronę związku znajdą bez problemu i to pewnie od niej zaczną swoje poszukiwania. Sam byłem takim przykładem kilka lat temu.

Dlatego na stronie głównej wrzuciłbym widoczny odnośnik do forum. Gdzieś jeszcze dorzuciłbym zakładkę "polecamy", gdzie znajdowałby się odnośniki, z krótki opisem i banerem do wartościowych stron harcerskich - niekoniecznie związkowych. Czyli np. natropie.pl, forum miniportalu, www.hr.bci.pl i inne strony, z których korzystanie może Nas tylko i wyłącznie rozwinąć na lepsze : p

Bardzo spodobał mi się pomysł z mapką konturową chorągwi. Tyle, że same strony chorągwi nie koniecznie są na bieżąco (w porównaniu z ich internetowymi odpowiednikami). Nie jestem pewien, czy w takim razie jest to potrzebne (może lepszym rozwiązaniem, byłoby zwykłe odsyłanie na strony chorągwi? informacje nie dublowałyby się). A jak mapka z konturami chorągwi, to po kliknięciu od razu mapka z konturami hufców i odnośnik do strony, a po dodatkowym kliknięciu możliwość wybrania drużyn z poszczególnych hufców. Mętnie i bardziej marzeniowo niż realnie ; )

I ostatecznie uporządkowałbym wszystkie oficjalne odnośniki do stron chociażby nowych technologi, czy stulecia harcerstwa, bo z głównej strony nie sposób się tam dostać ; )
Ostatnio zmieniony 23 lis 2011, 08:57 przez Serek2pl, łącznie zmieniany 1 raz.

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 23 lis 2011, 21:50

Serek2pl pisze:Bardzo spodobał mi się pomysł z mapką konturową chorągwi.
Ale to już było... ;)
Gdzieś w okolicy 2004 i 2005 roku, gdy strona ZHP ze statycznej przeszła na interaktywna - znaczy, stare pomysły nie rdzewieją :D
Serek2pl pisze:Dlatego na stronie głównej wrzuciłbym widoczny odnośnik do forum. Gdzieś jeszcze dorzuciłbym zakładkę "polecamy", gdzie znajdowałby się odnośniki, z krótki opisem i banerem do wartościowych stron harcerskich - niekoniecznie związkowych. Czyli np. natropie.pl, forum miniportalu, www.hr.bci.pl i inne strony, z których korzystanie może Nas tylko i wyłącznie rozwinąć na lepsze : p
Serwis WODNIACY- jeden z najstarszych, nadal istniejących (zasobami i ideą społecznościowego vortalu) serwisów harcerskich dopisuje się do listy. ;)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2011, 06:06 przez panwac, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

jaklubiejakubie
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jaklubiejakubie » 19 sty 2012, 15:38

Od "X" czasu łapię mnie zgroza gdy wchodzę na stronę główną ZHP, więc postanowiłem w końcu wypowiedzieć się tej materii.
Według mnie główna strona związku powinna służyć przede wszystkim harcerzom i przyszłym potencjalnym członkom. Konkretniej? Strona powinna być wizytówka całego harcerstwa(i tego w nim najlepsze) stworzoną w bardzo nowoczesnej formie. Powinniśmy pokazywać przyszłym członkom DLACZEGO warto wstąpić do ZHP!
(jeżeli to http://harcerz.zhp.pl/dlaczego-zhp-.html uznajemy za zachęcające to ja się poddaje) A teraz? Teraz gdybym był takim nastolatkiem i jakimś cudem trafił na zhp.pl to co miałoby mnie zachęcić? Informacja o kolejnej ultraważnej decyzji GK? Skąd w ogóle miałbym mieć pojęcie co to GK? (Genialny pomysł jest mapki harcerstwa. Coś w stylu mapki z Naszejklasy, gdzie każdy mogłby wyszukać działające drużyny w swoim rejonie)

Nie wiem dlaczego najbardziej wpływowe medium jakim jest Facebook nie jest wykorzystywane przez ZHP. Uruchomienie fan page'a nie jest chyba pracą wymagająca katorżniczego wysiłku.

Przeraża mnie strona "Dla harcerzy". Wieje pustką i nudną. Może mam jakieś wygórowane wymagania, ale to powinna być prawdziwe centrum harcerskie, tętniące życie, pomysłami na działalność. A teraz to wygląda jak wylęgarnia metaharcerstwa.

Nie chce żebyście mnie zrozumieli jako jakiegoś fanatyka PR-u, a błagam ludzie trochę życia w to wszystko i pomysłu. ZHP ma sobie tyle fantastycznych ludzi i pomysłów, a tego w ogóle nie widać po stronie zhp.pl

Wiele razy słyszałem opinie, że jedynym powodem dla którego ktoś wstąpił do ZHP są zajebiście ludzie. Warto chyba wprowadzić trochę zamian aby ZHP miało zajebistą stronę pokazującą zajebistych ludzi w akcji :)

mikus
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mikus » 19 sty 2012, 15:57

Dzięki za info. Wykorzystamy pomysły. :)

BTW. Za merytoryczną zawartość głównych stron ZHP odpowiada Wydział Promocji.
jaklubiejakubie pisze:Nie wiem dlaczego najbardziej wpływowe medium jakim jest Facebook nie jest wykorzystywane przez ZHP. Uruchomienie fan page'a nie jest chyba pracą wymagająca katorżniczego wysiłku.
ZHP ma już od dawna swojego fun page'a: http://www.facebook.com/zhpfun

jaklubiejakubie
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jaklubiejakubie » 19 sty 2012, 17:40

Zwracam honor :) Przed napisaniem tego zdania upewniłem się czy na pewno ZHP nie ma fan page'a - no i jak sprawdziłem, że niecałe 2000 fanów to jakoś zwątpiłem czy to na pewno oficjalny fan page :)

Ale jak mówiłem zwracam honor. Dobrze, że harcerze opanowują FB :)

jaklubiejakubie
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jaklubiejakubie » 19 sty 2012, 20:51

Czegoś jednak nie kumam.
Za merytoryczną zawartość głównych stron ZHP odpowiada Wydział Promocji - ok. Rozumiem, czyli za techniczną stronę odpowiada WNT.

To w takim razie do kogo trzeba się zwracać gdy ma się pomysł na stronę? Bo jestem trochę confused :P Każdy pomysł i tak będzie wymagał uwagi WNT i WP.

To w takim razie kto odpowiada za całokształt strony?

mikus
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mikus » 19 sty 2012, 22:33

jaklubiejakubie pisze:Czegoś jednak nie kumam.
Za merytoryczną zawartość głównych stron ZHP odpowiada Wydział Promocji - ok. Rozumiem, czyli za techniczną stronę odpowiada WNT.
Tak.
jaklubiejakubie pisze:To w takim razie do kogo trzeba się zwracać gdy ma się pomysł na stronę? Bo jestem trochę confused :P Każdy pomysł i tak będzie wymagał uwagi WNT i WP.
W chwili obecnej ściśle ze sobą współpracujemy w tej kwestii i możesz pisać śmiało w tym wątku.
jaklubiejakubie pisze:To w takim razie kto odpowiada za całokształt strony?
I tu jest pies pogrzebany... Póki co nie ma dedykowanego zespołu. W ramach GK, strony są w obszarze, za który odpowiada z-ca naczelnika hm. Krzysztof Budziński.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Strona główna ZHP”