O czym chcesz przeczytać w nowym "Czuwaj"?

miesięcznik czuwaj.pl
Zablokowany
naczelny
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 17 sie 2002, 13:59

Od września 2002 zostaje wznowione wydawanie miesięcznika "Czuwaj" - w nowej formule. Ma to być inna gazeta niż dotychczas, między innymi dlatego, że nie będzie już kwartalników metodycznych w wersji drukowanej i właśnie "Czuwaj" przejmie ich rolę.
W związku z tym stawiam pytanie: o czym chcesz przeczytać w nowym "Czuwaj"? Jakie masz pomysły, życzenia, propozycje?

Jestem otwarty na wszelkie sugestie!!!

[Edytowany przez naczelny dnia 24.08.2002 o 06:48 GMT]
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek
komendant Hufca Warszawa-Żoliborz (grzes@zhp.waw.pl)
redaktor naczelny "Czuwaj" (naczelny@czuwaj.pl)

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 19 sie 2002, 13:48

naczelny napisał:
Od września 2002 zostaje wznowione wydawanie miesięcznika "Czuwaj" - w nowej formule.(...)
W związku z tym stawiam pytanie: o czym chcesz przeczytać w nowym "Czuwaj"? Jakie masz pomysły, życzenia, propozycje?
Jestem otwarty na wszelkie sugestie!!!

hm. Grzegorz Całek
redaktor naczelny "Czuwaj"
naczelny.czuwaj@zhp.org.pl
Np. O zasadach LIKWIDOWANIA hufców i chorągwi.

Bo wygląda na to że mało do kogo dociera fakt że opracowywane właśnie przez GK ZHP instrukcje o
zasadach tworzenia i działania hufców i choragwi
okreslać będą także zasady ich likwidowania.

Czuwaj

[Edytowany przez dokumenty dnia 06.09.2002 o 12:30 GMT]
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

jkondracki

Post autor: jkondracki » 22 sie 2002, 12:24

Program pierwszego numeru trochę mnie rozczarowuje(mam nadzieję że tytuły skrywają coś ciekawego) Harcerstwo na prawdę zakręca. W środowiskach dzieje się bardzo żle. Zdominowane jest przez indywidualistów, wszystkowiedzacych, nic nie robiących sobie z Prawa Statutu, oni są wyroczniami, wszystko dopasowują do swouich wizji i potęg co prowadzi do nienawiści pomiędzy środowiskami (a nawet w obrębie jednego srodowiska) Czas wracać do poczatku pierwocin i o tym chcę przeczytać m inn. w nowym Czuwaj A propos nie wiem czy tylko prenumerata to dobry pomysł. Jacek

[Edytowany przez jkondracki dnia 22.08.2002 o 09:26 GMT]

naczelny
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 24 sie 2002, 09:57

Bardzo dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi!!!

Po ich przeczytaniu upewniłem się, że stoję przed potężnym wyzwaniem, bo brak kwartalników metodycznych wcale nie pomaga, lecz utrudnia tworzenie "Czuwaj". Utrudnia, ponieważ okazuje się, że "Czuwaj" powinno być gazetą dla wszystkich. A to przywołuje starą prawdę, że jak coś jest dla wszystkich, to jest dla nikogo...

Co do ostatniej wypowiedzi, to zapewniam, że nie będę uprawiać propagandy i pokazywać, że wszystko w ZHP jest OK, choć wcale tak nie jest.
Jednak samo biadolenie mnie nie satysfakcjonuje. Dlatego będę promować takie teksty krytyczne, które jednocześnie pokazują, co możemy zrobić, aby było lepiej!A szczerze wierzę, że będzie lepiej, bo z natury jestem optymistą! :-)

Jeszcze raz dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi i proszę o jeszcze!!!
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek
komendant Hufca Warszawa-Żoliborz (grzes@zhp.waw.pl)
redaktor naczelny "Czuwaj" (naczelny@czuwaj.pl)

Borowy

Post autor: Borowy » 24 sie 2002, 14:54

O właśnie: czy zaprenumerowałeś już dla siebie "Czuwaj?

Nie, nie zaprenumerowałem i nie zamierzam. Jak już wspomniałem 69 zł wydaje mi się sumą za wysoką (a nawet nie ma pewnoci, czy pismo znów nie upadnie - co zdażało sie już w przeszłości, albo poszczególne numery nie będą ukazywały się w terminie - i co wtedy - czy wpłacona kwota zostanie zwrócona?). Nadal uważam, że najlepszą formą publikacji tego rodzaju materiałów, jakie zamieszczane są w CZUWAJ'u jest internet (nie wspominając już o oczszędnościach). A że nie w kazdym hufcu jest dostep do internetu? A może byłby to dobry pretekst, aby taki w nim załozyć - przeliczmy: załózmy, ze w hufcu działa 15 instruktorów.
Ośmiu z nich kupuje CZUWAJA (cena w prenumeracie 5,75 zł/numer). Razem wydają 46 zł (8*5,75zł). Są operatorzy, którzy za tę sume udostepniają kilka godzin dziennie dostepu do internetu przez cały miesiac (np. Dialog na Dolnym Slasku - taryfa junior - dostęp od 15-21 codziennie bez limitów i naliczania impulsów). A przecież Internet mozna wykorzystywać do zdobywania materiałów na zbiorki, rezerwacji miejsc w schroniskach i tysiecy innych rzeczy. UDOSTęPNIC CZUWAJA W INTERNECIE!!! A jeśli chce sie wydawać płatna gazetę to niech to będzie czasopismo dostępne ogólnie (jak kiedyś Świat Młodych). Życzę sukcesów w redagowaniu pisma (i chociaż aktualnego archiwum ON LINE).

--
już nie fanatyk jeszcze sympatyk ZHP

jkondracki

Post autor: jkondracki » 25 sie 2002, 14:28

Do dh naczelnego> Jak najbrdziej zachęcam do optymizmu i pokazywania drogi, dlatego cieszęsię z poaytywnego nastawienia do przyszłości. Ja tylko sugeruję że bardzo często w ogólnej sytuacji zapętlenia( a wtakiej moim zdaniem jest ZHP)najlepiej jest nie oglądać się na to co jest tylko zacząć od nowa- dla tych co chcą robić "swoje".I mam nadzieję że dla tych "Czuewaj" będzie drogowskazem. Gorąco wspierami trzymam kciuki>Jacek

pietruszka

Post autor: pietruszka » 28 sie 2002, 16:57

Dołaczam się do zdania mojej poprzedniczkim opisy imprez (długie i nieciekawe) są porażką, jednak krótkie teksty napisane z jajem na pewno się przydadzą, fajnie wiedzieć, co się u nas dzieje
Pozdrawiam,
pietruszka

--
+++

Perła
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Perła » 03 wrz 2002, 10:21

Może zacznę od tego, o czym czytać nie chcę. Dla mnie zmorą "starego" CZUWAJ były opisy imprez, które miały miejsce czasami i pół roku przed ukazaniem się gazety. Ogólnie nie mam nic przeciwko opisom imprez, zwłaszcza jak były wyjątkowe, ale nie po pół roku! Jak czytam z środku zimy jak to prażyli się na słońcu w wakacje to coś tu jest nie tak.
A przeczytać bym chciała, co właściwie mądrego wymyślono z wymaganiami ogólnymi na podharcmistrza. Bo nie wiem czy moge otwierac próbę teraz czy za 3 miesiące!
phm. Agnieszka Pospiszyl HR
Biuro Zagraniczne GK ZHP
Szefowa Zespołu ds. Europy Środkowowschodniej
Komendantka ds. Programu IX Zlotu Skautów Europy Środkowowschodniej "Silesia 2008"

pietruszka

Post autor: pietruszka » 06 wrz 2002, 15:24

Dołaczam się do zdania mojej poprzedniczkim opisy imprez (długie i nieciekawe) są porażką, jednak krótkie teksty napisane z jajem na pewno się przydadzą, fajnie wiedzieć, co się u nas dzieje
Pozdrawiam,
pietruszka

--
+++

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Czuwaj”