Propozycja artykułu

miesięcznik czuwaj.pl
ODPOWIEDZ
Gajusz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Gajusz » 15 cze 2007, 14:05

Witam

Mam taką propozycję, coby przeprowadzić wywiady z dh. komendantami chorągwi, którzy wnioskują o zwołanie zjazdu. Dajcie im szansę wytłumaczyć swój stanowisko. Może się okazać, że mają świetną argumentacje i przekonają innych do swoich pomysłów.
Pokażcie, że gazeta harcerska nie boi się trudnych tematów

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 15 cze 2007, 14:08

A obok wywiady z członkami RN, by mogli również zaprezentować swoje stanowisko.
Tylko tak szczerze po co? Zamiast wywiadów wystarczy zamieścić uchwały odpowiednich organów i niech każdy sobie wyrobi opinię.
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 15 cze 2007, 14:42

Wiecie co... ja ich po troszku rozumiem...

Mimo że decyzje delegatów na ostatnich zjazdach nie za bardzo mi się podobają to wizja wyboru GK przez RN jakoś mi nie do końca podchodzi. Takie "ręczne majstrowanie w automatach". Choć przypuszczam że wybór RN po poznaniu na sieci kilku jej przedstawicieli byłby IMHO o niebo lepszy od wyboru delegatów to fakt takiego majstrowania budzi mój niepokój.

Choć z drugiej strony bez rewolucji możemy pogrążyć ZHP na długie lata albo nawet uśmiercić więc może jednak nowy zarząd wybrany przez RN jest nam bardzo potrzebny... Mimo wszystko wolałbym dalej idącą rewolucję polegającą na zmianie struktury ZHP niż zmianę GK.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Gajusz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Gajusz » 15 cze 2007, 14:46

Ale chodzi mi o to żeby wyrobić sobie zdanie nie tylko o uchwale, ale również o własnych komendantach chorągwi

naczelny
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 07 lip 2007, 10:24

Myślę, że z perspektywy czasu (miesiąca zaledwie) widać, że argumentacja komendantów dot. zmian sposobu wyboru Rady Naczelnej była słabym pretekstem. Tak więc nie ma o co pytać.

Zresztą w ogóle temat jest trudny, co doświadczyłem na swojej skórze, chcąc go zrelacjonować w miarę obiektywnie, na chłodno. Bo to trudne pisać jakiś tekst wiedząc, że niezależnie od tego, jak się napisze, będzie źle...

Przy okazji: zapraszam na www.czuwaj.pl - tam jest rzeczony tekst i jeszcze troszkę w pdf.
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek
komendant Hufca Warszawa-Żoliborz (grzes@zhp.waw.pl)
redaktor naczelny "Czuwaj" (naczelny@czuwaj.pl)

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 07 lip 2007, 10:42

Problem w tym, że Komendanci Chorągwi chcieli Zjazdu nadzwyczajnego w celu wprowadzenia zmian w Statucie, a zgodnie z podjętymi decyzjami najbliższy Zjazd będzie dotyczył tylko zmiany władz, ale nadal na tych samych zasadach, czyli Komendanci i tak nie osiągnę zamierzonego celu - większych wpływów w RN.
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 07 lip 2007, 21:02

Nie mów "hop".
Mają jeszcze 3 tygodnie czasu na zmianę celów zjazdu.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 08 lip 2007, 09:52

Nie ma takiej możliwości, gdyż zgodnie ze statutem:
§ 65
2. Zwołanie zjazdu nadzwyczajnego ZHP musi zostać ogłoszone najpóźniej 6 tygodni przed terminem jego rozpoczęcia.
3. Zjazd nadzwyczajny ZHP obraduje wyłącznie nad sprawami, dla których został zwołany.
no chyba żeby zmienili termin, na co myślą że jest już za późno, choć w ZHP wszystko jest możliwe.
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

GBPO
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: GBPO » 08 lip 2007, 22:57

Sześć tygodni przed 9 września wypada na końcu lipca więc jeszcze do 29 lipca br. jest możliwość zmiany czy też uzupełnienia decyzji co do przedmiotu Zjazdu.

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 13 sie 2007, 13:06

Wciąż czytam co się dzieje w GK i muszę powiedzieć, że niewiele rozumiem... Może po nowych wyborach sejmowych, kiedy obudzę się w V RP piękniejsza i mądrzejsza zrozumiem też sytuację w Związku? :/

I trochę mi wstyd, że moja chorągiew chce zjazdu i nie wiem czy to dobrze czy źle...
Ostatnio zmieniony 13 sie 2007, 13:08 przez Magheru, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

Michał Łozicki
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Michał Łozicki » 26 wrz 2007, 18:26

Wprawdzie minął już grubo ponad miesiąc od oststniego posta, ale dopisuję jedną myśl. Być może temat ten już się pojawił na tym forum, ale piszę. Mianowicie newsletter Czuwaja.
Narzędzie marketingowe - forma nagrody np. dla tych co zaprenumerują gazetę na cały rok (ale mechanika promocji nie jest tu ważna).
Wydarzenia dni oststnich pokazały, że gazeta z powodu tego, że jest miesięcznikiem nie nadąża za wydarzeniami, dnia codziennego. Dlatego mozna by stworzyć newsletter dosłownie jednostronnicowy - swoisty co-dzienniki ZHP.
Ponieważ jest to pracochłonne (redagowanie) może na początek tygodnik?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2007, 18:33 przez Michał Łozicki, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Michał Łozicki HR
Hufiec Lublin

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Czuwaj”