Czekając na zmiany...

miesięcznik czuwaj.pl
Zablokowany
Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 28 kwie 2006, 19:45

Chyba w akcie skrajnej desperacji piszę w ten pierwszy dzień majowego weekendu informację o fatalnej kondycji naszego Związkowego miesięcznika. Szczerze mówiąc, jako czytlenik "Czuwaja" (tylko) od 3 lat czekam niecierpliwie na zapowiadane (choćby w formie efektów ankiety wypełnianej przez nas) zmiany. Zawartość marcowego i kwietniowego numeru jest dla mnie porażająco słaba... a gdy przeczytałem zawartość majowego, to zaczęłem się zastanawiać po co prenumeruję to czasopismo?
Tak na prawdę "Cz" przeżywa dylemat braku konkrentego odbiorcy, z którym borykam się także ja, pisując do lokalnej gazety. Tylko, że u nas ten problem udało się rozwiązać. Są dziennikarze, współpracownicy piszący teksty na określone tematy (które de facto trafiają do określonej grupy odbiorców).
Wydaje mi się, a wydawać opinię zawsze można, że taki charakter zatracił w ostatnich numerach "Czuwaj". I nie chodzi tu o to, że nie ma już tekstów moich ulubionych autorów, że czasem z materiałów, z dziennikarskiego punktu widzenia, bije najzwyklejsze "rozdmuchanie". A szczerze mówiąc materiał o Roku Języka Polskiego, zdaniem polonistów i pracowników naukowych, którym go pokazywałem, nie jest zbyt merytoryczny...
Brakuje mi "Czuwaja" ze stałą i prowadzoną na przyzwoitym poziomie rybryką dla drużynowych (tego doczekali się - i to jednyny atut ostatnich numerów- drużynowi strszoharcerscy), brakuje mi porządnej rubryki dla kształceniowców (choć pomysł z cyklu o akademikach nie jest taki zły), a jako osoby zajmującej się promocją i informacją w hufcu, razi" mnie poruszanie tematów związanych z harcerskim internetem (w numerze kwietniowym o komunikatorach i innych formach internetowych w hufcu, teraz w maju o zinformatyzowanym hufcu Otwock). Może warto było troche odczekać?
To nie jest "Czuwaj" moich marzeń i coraz bardziej obawiam się, że nigdy takim nie będzie...

Ostatnio zmieniony 28 kwie 2006, 19:48 przez Adaś, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 19 maja 2006, 20:15

coś jest na rzeczy. z niecierpliwością czekam już od dawna na artykuły dla drużynowych harcerskich na poziomie tych, które były m.in. w propozycjach. i nie tylko na takie artykuły. dawniej było do każdej rybryki kilka ciekawych artykułów a teraz czasem nawet jednego nie ma. przejżałem ostatni nr (maj206) i powiem szczerze że nie porwał mnie do czytania. myślę że warto podyskutować o tym co się dzieje z czuwajem. o tym co powinno się ukazywać a co nie. może czas zapytać drużynowych czego oczekują od czuwaja?
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 19 maja 2006, 20:19

Popieram wniosek Sigmy i zapraszam do dyskusji - dwa dolnośląskie głosy już mamy. - Kto nie chce robić szuka powodów. Kto chce zrobić szuka sposobów - rzecze myśl. Pokażmy, że oprócz krytykowania potrafimy wyciągnąć jaieś wnioski i zaproponować jakieś rozwiązania. W końcu jako czytelnicy MAMY OGROMNY WPŁYW NA NASZĄ COMIESIęCZNĄ LEKTURę!!!

A nawiązując do swojego poprzedniego postu... teraz mam cichą nadzieję, że wspólnie się uda...:)
dolnośląski korespondent regiony.zhp.pl
www.regiony.zhp.pl :)
Ostatnio zmieniony 19 maja 2006, 20:21 przez Adaś, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Adam Piwek

rojek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rojek » 19 maja 2006, 22:02

radzę przeczytać inne tematy, wniosek przyjdzie sam.
"nie ma kto pisać".
pozdrawiam :)
Wolno szaleć młodzieży, wolno starym zwodzić,
Wolno się na czas żenić, wolno i rozwodzić,
Godzi się kraść ojczyznę, łatwą i powolną;
A mnie sarkać na takie bezprawia nie wolno?

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 20 maja 2006, 14:48

Ad vocem powiem druhnie, że do "Cz" wysłałem już dawno kilka materiałów i praktycznie brak informacji zwrotnej, czy materiały nadają się, czy nie. A jeśli się nie nadają - to dlaczego. Ze współpracownikami trzeba pracować, a jeżeli nie - to przynajmniej im odpisywać. No jako formę "dziękuję" otrzymałem podziękowanie od redakcji z informacją, że "być może część z materiałów wykorzystamy w przyszłości".
Bardzo motywujące... A tak szczerze mówiąc to jakie niezmierzone ilości opracowań, poradników powstaje w ramach prób... I co? Gniją na półkach autorów, albo w najlepszym wypadku na półkach hufcowych biblioteczek. A powiedzmy sobie szczerze, artykuł w "Cz" na temat z którego jesteśmy "mocni" to świetny bonus do próby instruktorskiej, motywacja do dalszej pracy i coś namacalnego-ślad naszej harcerskiej działalności.
Każdy kij ma dwa końce...
________
pwd. Adam Piwek
Hufiec Oława
Ostatnio zmieniony 20 maja 2006, 14:48 przez Adaś, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Adam Piwek

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 18 cze 2006, 16:57

Jako dyskutujący niemal sam ze sobą w tym wątku pragnę odnotować pozytywną zmianę w czerwocowym "Czuwaju". Poradnik dla wychowawcy kolonijnego - na prawdę warty uwagi, podobnie jak tekst mojej ulubionej "Czuwajowej" autorki - także autorki poradniczka:).
Oby ciągle do góry - merytorycznie!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Czuwaj”