TUSK do ZHP

miesięcznik czuwaj.pl
Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 05 wrz 2005, 18:26

Co myślicie o zamieszczeniu listu Donalda Tuska na stronie ZHP?
http://zhp.pl/index.php?do=news&navi=0001,0011&id=1135
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

kame2
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kame2 » 05 wrz 2005, 18:33

Raczej nie o zamieszczeniu tylko o napisaniu. No jak to co... kampania się zaczęła :)
pwd kame2 ho

predek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: predek » 05 wrz 2005, 19:13

A co w tym złego, że wicemarszałek sejmu pisze taki, jakby nie było, sympatyczny list do organizacji, która wychowuje młodych ludzi i ma za zadanie wychować przyszłe pokolenia obywateli mających świadomość swego obowiązku wobec ojczyzny?
Szkoda, że zrobił to podczas kampanii a nie wcześniej, ale może wcześniej o tym nie pomyślał, albo pomyślał, ale już nie był to wrzesień 2004, więc musiał poczekać na start harcerski w 2005 roku? Osobiście uważam, że nie ma dla mnie żadnego kandydata na którego mógłbym głosować, ale nie ważne kto, jeśli napisałby taki list to uznałbym to raczej za wyraz szacunku i sympatii niż za element kampanii wyborczej. Chociaż z drugiej strony - taki list nikomu punktów ujemnych nie przyniesie, no chyba, że obrażonym instruktorom, którzy uważają, że podczas kampanii politycy powinni zamykać się w czterech ścianach i nie spotykać z ludźmi, bo wszystko co dobre robią na pokaz. A gdzie nasze pozytywne podejście? Mi osobiście list się podoba i cieszę się, że mogłem go przeczytać (nie mógłbym gdyby nie było go na stronie zhp.pl ;p).
Pozdrawiam serdecznie i życzę więcej pozytywności i optymizmu w kontaktach z drugim człowiekiem :-)

P.S. A jeszcze jedno. To nawet dobrze, że politycy zwracają uwagę, że w ogóle ZHP istnieje, może dzięki temu ludzie też zauważą, że nie tylko sprzedajemy znicze czy przeprowadzamy staruszki przez jezdnię.
pwd. Kamil Mirowski HR
drużynowy 137 BDW "Agrikola"
hufiec Białystok
[B11]

zwiszu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zwiszu » 05 wrz 2005, 19:23

Wiecie, nie rozumiem, dlaczego na stronie głownej zhp.pl znajduje się zdjecie Pana Tuska i jego wypowiedź na nasz temat... W chwili obecnej ejsteśmy pzred wyborami i powinniśmy szczególnie uważać na to, aby zachować apolityczność! a to mi wygląda na małą "kryptoreklamę"...
Czyżbyśmy zaczynali już powoli "lizać *pupę" prawdopodobnemu przyszłemu prezydentowi!!??

Uważam, że ten news powinien zniknąć z naszej strony!!!
"W każdym ugrupowaniu ludzkim, w którym kiedykolwiek byłem, byłem uważany za coś w rodzaju heretyka." - tow. Ziuk (Józef Piłsudski)

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 05 wrz 2005, 19:32

Chyba moją opinię nt. zamieszczenia listu na naszej stronie najtrafniej oddają słowa gawędy hm. Stefana Mirowskiego:

-Jest złudzeniem, że harcerstwo może być apolityczne. Trzeba tylko wyraźnie rozróżnić dwie sprawy: czy harcerstwo ma służyć polskiej racji stanu, czy partykularnym interesem partii politycznych, ugrupowań, koalicji. Polskiej racji stanu - tak, partykularnym interesom - nie.

_______
pwd. Adam Piwek
Hufiec Oława
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

szy_mcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szy_mcio » 06 wrz 2005, 08:34

Ale To nie tylko Pan Tusk... Precież i inne osobowości naszej Polityki przed wyborami starają się Pokazać Harcerzom jako ich przyjaciele, widać Wybory . Patrz II OZD i odwiedziny Pana Cimoszewicza
phm. Szymon Piątek (szy_mcio)
Komendant Szczepu "Strażnicy Watry" - Świątniki Górne
Zespół Internetowy Chorągwi Krakowskiej
----------------------------
"... Z Praw harcerskich robimy dekalog, a to jest tylko Kodeks, którego przestrzeganie daje nam prawo do nazwy HARCERZA..."

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 06 wrz 2005, 20:47

Czy teraz też instruktorzy napiszą list do Naczelnika???:lol:lol:lol
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 07 wrz 2005, 09:35

Czemu nie? Tak się składa, że listy od polityków można przyjmować, a także można ich nie przyjąć. W sytuacji, w której list mógł nie zostać przyjęty, już w ogóle groteskowe jest umieszczanie go na stronie internetowej ZHP.
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 07 wrz 2005, 09:47

A ja sie nie dziwie temu, iż są opubliczniane takie listy. Nie zdziwiłbym się gdyby druh Naczelnik sprzyjał jeszcze temu zjawisku.
Poprzedni Naczelnik druh Ryszard Pacławski jako tako współpracował z Prezydentem RP, był między innymi członkiem Rady ds. Młodzieży przy Prezydencie RP, członkiem Zespołu doradców w Kancelarii Prezydenta RP. Jego kadencja Naczelnika skończyła się w 2000 roku...
A już w 2000 roku objął funkcję dyrektora Biura Programów Regionalnych TVP, a w 2002 objął stanowisko dyrektora TVP 3 Regionalnej... Potem omało nie został prezesem TVP - ale na członku Zarządu zostało...
Nie zdziwie się że te wszystkie akcje z kandydatami są po to, aby sobie przygotować lepszą przyszłość... i mam tu na myśli obecnego druha Naczelnika... który raczej nie kandyduje na tegorocznym Zjeździe...
A nóż widelec sie okaże że dostanie niezłą "fuchę" po wyborach parlamentarnych lub prezydenckich.... (Oczywiście dopiero po Zjeździe ZHP) :)
Hufiec ZHP Toruń im. Mikołaja Kopernika

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 07 wrz 2005, 10:17

Jak uczy fizyka, a zresztą, czy i nie życie - nawet jeśli coś się rozumie, można się temu dziwić.
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

nazgul
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: nazgul » 07 wrz 2005, 11:21

Protestowałem wobec wizyty pana Cimoszewicza na Zlocie drużynowych i nie podoba mi się to, że publikujemy list pana Tuska - po mino iż jest mi on bliższy niż pan Cimoszewicz. Coż gorączka przedwyborcza dopada nas wszystkich zwłaszcze gdy widzimy poparcie w sondażach
hm. Sławek Andryszewski

Ukochanie i odczucie idei bardziej ją wcieli w życie niż najokrutniejsze regulaminy.
Andrzej Małkowski

kame2
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kame2 » 08 wrz 2005, 11:27

Załózmy specjalnąrubrykę na listy od kandydatów :D:D
http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?TopicID=3215
pwd kame2 ho

zwiszu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zwiszu » 09 wrz 2005, 10:47

Najpierw Donald, teraz Kaczor... Kurcze, widzę, że już cała prawica reklamuje się przed wyborami na stronie niezależnego Związku...
"W każdym ugrupowaniu ludzkim, w którym kiedykolwiek byłem, byłem uważany za coś w rodzaju heretyka." - tow. Ziuk (Józef Piłsudski)

zwiszu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zwiszu » 09 wrz 2005, 10:51

Tak przeglądałem sobie jeszcze strone naszej "bratniej organizacji", aby sprawdzić czy również do nich piszą swoje listy kandydaci na fotel Prezydenta RP... Listów co prawda nie znalazłem, ale znalazłem ciekway dokument http://www.zhr.pl/info/2164 może i nasza GK powinna coś takiego stworzyć/?/

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Czuwaj”