Przed XXXIII Zjazdem ZHP

miesięcznik czuwaj.pl
Zablokowany
naczelny
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 25 lis 2004, 10:57

Do XXXIII Zjazdu ZHP został niespełna rok! Czas najwyższy rozpocząć więc dyskusję przedzjazdową - zacząć rozmawiać o minionej kadencji, o dzisiejszej kondycji naszej organizacji oraz o tym, co powinno się zdarzyć w kolejnych czterech latach.

Dla takiej właśnie dyskusji "Czuwaj" otwiera swoje łamy! Już od stycznia zacznie się ukazywać specjalna rubryka! Poniżej przedstawiam, jakim tematom poświęcimy strony zjazdowe w kolejnych numerach "Czuwaj". Mają się na nich znaleźć wypowiedzi instruktorów na szczegółowe, wąskie tematy, ale także całościowe rozwiązania określonych problemów ZHP.

WAŻNE! Nie ma znaczenia wiek, funkcja czy stopień piszącego. Liczy się merytoryczna zawartość tekstu i płynąca z niego troska o przyszłość naszego Związku. Jedno, o czym należy pamiętać, to terminowość nadsyłanych materiałów!

TEMATYKA PRZEDZJAZDOWA W "CZUWAJ"

styczeń: program ZHP
termin nadsyłania materiałów: 1 grudnia 2004

luty: kadra; praca z kadrą, pozyskiwanie kadry, motywowanie, kształcenie
termin nadsyłania materiałów: 2 stycznia 2005

marzec: zarządzanie ZHP
termin nadsyłania materiałów: 1 lutego 2005

kwiecień: finanse ZHP; kwestia zadłużenia, gospodarka, majątek
termin nadsyłania materiałów: 1 marca 2005

maj: wizerunek ZHP
termin nadsyłania materiałów: 1 kwietnia 2005

czerwiec: relacje zewnętrzne; RPH, ZHP a inne NGOs, ZHP a skauting
termin nadsyłania materiałów: 1 maja 2005

lipiec-sierpień: wzrost liczebny organizacji
termin nadsyłania materiałów: 25 maja 2005

wrzesień: misja ZHP; czym ma być ZHP, priorytety na kolejną kadencję
termin nadsyłania materiałów: 1 sierpnia 2005

październik: kandydaci do władz naczelnych
termin nadsyłania zgłoszeń: 5 września 2005
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek
komendant Hufca Warszawa-Żoliborz (grzes@zhp.waw.pl)
redaktor naczelny "Czuwaj" (naczelny@czuwaj.pl)

babel
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: babel » 26 lis 2004, 00:17

Czuwaj!
Martwi mnie słaba kondycja w służbie informacyjnej GK. Wbrew pozorom dużo się dzieje w związku. Można to zawsze zwalić na zmianę organizacji stron www, ale np. taka uchwała jaką jest uchwała dotycząca składek powinna się ukazać jak najszybciej do wiadomości wszystkich członków ZHP. Wiem, że być może dotyczy ona wąskiego grona instruktorów (zmiany głównie dotyczą sposobu odprowadzanian składek i w sumie jestem za ;) ), ale z tego co pamiętam nie ma w nie j mowy nic o karcie ZHP. Czyżby zrezygnowano z tego pomysłu??
Pozdrawiam.

hm. Wojciech Brągiel
Hufiec ZHP Gorlice

naczelny
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 26 lis 2004, 13:10

Uwaga!
Obok caesar zaczął nowy wątek, a ponieważ dotyczy tego samego zagadnienia (dyskusji przedzjazdowej), więc - dla utrzymania porządku na czuwajowym forum - tamtem wątek usuwam, poniżej zaś cytuję dwie zawarte tam wypowiedzi:
caesar napisał:
znalazlem dzis takiego niusa na stronie ZHP:
http://zhp.pl/index.php?do=news&navi=0001,0011&id=150

jest tam napisane, ze pora na spokojna i rzeczowa dyskusje na tematy rozne przed zjazdem, ale dalej czytam:
"TEMATYKA PRZEDZJAZDOWA W "CZUWAJ"
termin nadsyłania materiałów: 1 grudnia 2004 "

i pytanie - w jaki sposob mam rzeczowo dyskutowac o programie ZHP skoro mam 4 dni na nadeslanie materialow?
dominik jan domin napisał:
A ja o tym wiem od 2 tygodni.

Kto czyta, nie błądzi.

Mowa o czytaniu "Czuwaj". Ten wykaz był opublikowany.
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 26 lis 2004, 13:57

Ja tez mam ten artykuł od 2 tygodni.
Tylko czy to radykalnie coś zmienia ?
Czy 4 czy 14 dni ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 26 lis 2004, 14:05

Właśnie. 14 dni to też mało, żeby coś konkretnego na tak szeroki temat jak PROGRAM napisać.
Zwłaszcza, że jest o czym - nowy system z nowymi grupami wiekowymi i nowymi stopniami dopiero wchodzi w praktyce w życie, dopiero w najblizszej przyszłości będą widoczne efekty i będzie moża coś o tym powiedzieć - pozytywnego lub negatywnego.
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 26 lis 2004, 14:23

babel napisał:
Czuwaj!
Ale z tego co pamiętam nie ma w nie j mowy nic o karcie ZHP. Czyżby zrezygnowano z tego pomysłu??
Pozdrawiam.
Karta pozostaje. Został tylko o 5 dni wydłużony termin płacenia składek - zamiast do 10 jest do 15 stycznia. A od przyszłego roku karta będzie dostępna dla wszystkich członków - za składki opłacone "z dołu".
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 26 lis 2004, 15:53

babel napisał:
Czuwaj!
Martwi mnie słaba kondycja w służbie informacyjnej GK. Wbrew pozorom dużo się dzieje w związku. Można to zawsze zwalić na zmianę organizacji stron www [...]
nie, nie mozna
:D
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 26 lis 2004, 15:58

naczelny napisał:
Uwaga!
Obok caesar zaczął nowy wątek, a ponieważ dotyczy tego samego zagadnienia (dyskusji przedzjazdowej), więc - dla utrzymania porządku na czuwajowym forum - tamtem wątek usuwam, poniżej zaś cytuję dwie zawarte tam wypowiedzi:
caesar napisał:
znalazlem dzis takiego niusa na stronie ZHP:
http://zhp.pl/index.php?do=news&navi=0001,0011&id=150

jest tam napisane, ze pora na spokojna i rzeczowa dyskusje na tematy rozne przed zjazdem, ale dalej czytam:
"TEMATYKA PRZEDZJAZDOWA W "CZUWAJ"
termin nadsyłania materiałów: 1 grudnia 2004 "

i pytanie - w jaki sposob mam rzeczowo dyskutowac o programie ZHP skoro mam 4 dni na nadeslanie materialow?
dominik jan domin napisał:
A ja o tym wiem od 2 tygodni.

Kto czyta, nie błądzi.

Mowa o czytaniu "Czuwaj". Ten wykaz był opublikowany.
Niestety nie satysfakjonuje mnie taka odpowiedz, nawet zakladajac ze jestem jedynym ktory dowiedzial sie o tym z niusa to mimo wszystko, uwazam ze to nie dosc czasu nawet jesli wszyscy poza mna wiedza o tym dwa tygodnie, dyskusja o programie jest na tyle wazka, ze dobrze byloby moc sie powaznie przygotowac do jej przeprowadzenia, a na to nawet dwa tygodnie nie wydaja mi sie dostatecznie dlugim terminem

oczywiscie wiem, ze moge sobie podyskutowac o programie gdzie indziej na przyklad na forum ...
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

naczelny
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 29 lis 2004, 09:05

Niestety, wszystko potoczyło się normalnym torem dla dyskusji instruktorskich na forum - nie ma rozmowy merytorycznej, nie ma szukania rozwiązań dla istotnych problemów Związku, lecz jest wynajdywanie problemów :(

Jeżeli komuś zależy na tym, aby naprawdę wnieść coś do dyskusji przedzjazdowej - to terminy nie będą żadnym problemem - mogę dać więcej czasu. A jeśli będzie ciekawy artykuł o programie, to równie dobrze może iść nie w styczniowym numerze, ale np. w majowym czy czerwcowym. Bo przecież nie chodzi o to, aby w "Czuwaj" wszystko szło zgodnie z harmonogramem, ale żeby na łamach gazety przedstawiać ciekawe, wnoszące coś pomysły!!!

Tu nie ma problemu i nie należy go szukać w tak prozaicznych sprawach jak terminy. Tu naprawdę wystarczy troszkę instruktorskiej postawy, trochę dobrej woli. O to gorąco apeluję!!! Skoncentrujmy się na prawdziwych problemach. Ja wiem, że to trudniejsze, niż "dymienie" o duperele, ale tego potrzebuje nasz Związek. Przecież rzeczywistych problemów nam niestety nie brakuje.

PS1: O dyskusji przedzjazdowej można było przeczytać w numerze listopadowym już od początku listopada.
PS2: "Rzeczowy" - wg SJP: "ujmujący jakąś sprawę w sposób zgodny z jej istotą; świadczący o takiej postawie, trafny, obiektywny, nie oparty na emocjach"
PS3: Zamykam wątek, jeśli ktoś chce napisać do rubryki przedzjazdowej - proszę pisać maile - terminy, objętość, tematy do uzgodnienia.
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Czuwaj”