Zadaj pytanie - odpowiemy w CZUWAJ!

miesięcznik czuwaj.pl
goofer
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: goofer » 24 paź 2005, 08:15

Droga druhno!
To nie wina Choragwi, ze z waszych dwoch hufcow otworzono jeden tylko przepisow.Jesli chodzi o finanse, to nie do konca jest tak jak mowisz.
Proponuje akcje 1%. Wystarczy ze tylko rodzice waszych harcerzy oddadza ten procent na rzecz waszego hufca/ewentualnie szczepu czy druzynki i macie calkiem ladna sumke.
W dodatku Akcja Market, roznoszenie ulotek...
Akcja zbierania kasztanow lub zoledzi dla osrodkow hodowli zwierzyny...
Pomyslow jest naprawde mase i sa to pomysly sprawdzone...
Akcja "Parking" lub "Znicz" podczas najblizszego dnia wszystkich swietych..
Wystarczy troszeczke pracy, bo co jak co ale kasa z nieba sama do was nie przyjdzie, trzeba ja samemu zarobic skoro nie chca wam dac.
Pozdrawiam
phm. Paweł Sobczak
Druzynowy 3 DW im. Zawiszy Czarnego
http://www.3dw.pl

nazgul
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: nazgul » 28 gru 2005, 11:43

paulina_k napisał:
W tym poście chodziło mi raczej o konkurencje ze strony ZHR. Nie mam pojęcia już jak sobie radzić z nimi
Popatrz na to w ten sposób - konkurencja powoduje że musimy być coraz lepsi w tym co robimy. Nie bój się porównywania z ZHRem, bardzo często stosują oni właśnie taką politykę prezentacji swojej organizacji. Cóż prowadzenie skutecznych działań reklamowych pomaga. Ucz się tego od nich stosując podobne metody. Ale przed wszystkim staraj się pracować ze swoim środowiskiem i ukazywać swój dorobek. W pozyskiwaniu środków, funduszy skoncentruj się na rodzicach i to im pokazuj korzyści z tego że ich dzieci są w ZHP. I to ich poproś o pomoc - może okazć się, że dysponujesz wielkim drzemiącym potencjałem. Pamietaj czasam wystarczy poprosić o pomoc
hm. Sławek Andryszewski

Ukochanie i odczucie idei bardziej ją wcieli w życie niż najokrutniejsze regulaminy.
Andrzej Małkowski

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 23 mar 2006, 12:13

Czy np. Rada Drużyny ma prawo ustalić własną wysokość składek i potem wymagać tej płatności?

Właśnie się z tym spotkałem w jednej z drużyn hufca (brat mojego harcerza opłaca w drużynie 3,50 zł / m-c) i szczerze mnie to ciekawi.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2006, 12:13 przez dominik jan domin, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Michał Łozicki
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Michał Łozicki » 26 kwie 2007, 21:46

Mam taką sprawę - pytanie. Czy ktoś z czytelników formum ma taką wiedzę, aby ukazała sie kiedyś jakaś publikacja, w której to opisano najczęstsze problemy wychowawcze z jakimi spotykają sie drużynowi podczas obozów? Mam wrażenie, że w którymś z tegorocznych "Czuwajów" jakiś autor napomknął o takiej publikacji. Do czego mi to potrzebne? A no do tego, że po obozie 2006 odczulismy potrzebę stworzenia takiego powiedzmy poradnika, ale spełzło na niczym. A jakby nie patrzeć zbliża się kolejny obóz, a młodzi drużynowi, skorzystaliby z czegoś takiego. No to co? Pomożecie?
phm. Michał Łozicki HR
Hufiec Lublin

marcia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: marcia » 26 kwie 2007, 22:44

bodajże w czerwcowym numerze "Czuwaja" była dołączona taka mini książeczka tzn. mini poradnik wychowawcy kolonijnego, z którego można wykorzystać pomysły i przeprowadzić przedobozowe warsztaty np. nt bezpieczeństwa.
"Dzieci nie są głupsze od dorosłych, tylko mają mniej doświadczenia".

Michał Łozicki
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Michał Łozicki » 30 kwie 2007, 23:53

Marcia - dzięki serdeczne! Zgadza się - do czerwcowego numeru była dołaczona "Ściągawka wycjowawcy kolonijno-obozowego". Dziekuję raz jeszcze.
phm. Michał Łozicki HR
Hufiec Lublin

Michał Łozicki
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Michał Łozicki » 25 maja 2007, 19:41

Czy spotkaliście się z praktyką żeby opiekunem próby podharcmistrzowskiej był podharcmistrz?
phm. Michał Łozicki HR
Hufiec Lublin

vici
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: vici » 25 maja 2007, 20:01

Z tego co wiem, to jest niezgodne z systemem stopni instruktorskich.
Szeroko pojęta wieśc gminna niesie, że RN pracuje nad projektem uchwały, w której do bycia opiekunem dopuści się podharcmistrzów spwłniających pewne określone warkunki (np. 2 lata od zamknięcia próby).
Ale póki co nie weszło to w życie, więc z formalnego punktu widzenia jest raczej niemożliwe.
Natomiast co do praktyki.... ;) znam taki przypadek, gdy ktoś miał poniekąd dwóch opiekunów: hm, który czuwał nad wszystkim i phm, który dobrze znał delikwenta, pomgół dobrać indywidualne zadania i był cały czas przy probancie.
Pozdrawiam serdecznie

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 25 maja 2007, 20:10

vici pisze:Szeroko pojęta wieśc gminna niesie, że RN pracuje nad projektem uchwały, w której do bycia opiekunem dopuści się podharcmistrzów spwłniających pewne określone warkunki (np. 2 lata od zamknięcia próby).
więcej:
http://rn.zhp.pl/content/view/86/2/
punkt 4.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 26 maja 2007, 09:01

orcus pisze:
vici pisze:Szeroko pojęta wieśc gminna niesie, że RN pracuje nad projektem uchwały, w której do bycia opiekunem dopuści się podharcmistrzów spwłniających pewne określone warkunki (np. 2 lata od zamknięcia próby).
więcej:
http://rn.zhp.pl/content/view/86/2/
punkt 4.
Powiem tylko, że projekt zmiany w tym zakresie stanie na najbliższym zebraniu RN.

Michał Łozicki
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Michał Łozicki » 27 maja 2007, 12:55

vici pisze:Z tego co wiem, to jest niezgodne z systemem stopni instruktorskich.
No właśnie niekoniecznie, jest to zniezgodne. Spójrzmy na zapis.
Uchwała Nr 20/XXXII Rady Naczelnej ZHP z dnia 24 listopada 2002 r. w sprawie systemu stopni instruktorskich.
[...] II. Zasady zdobywania stopni instruktorskich
[...] 3. Opiekunem próby na stopień przewodnika może być instruktor co najmniej w stopniu podharcmistrza. Instruktor w stopniu harcmistrza może być opiekunem każdej próby. Opiekun próby musi mieć zaliczoną służbę instruktorską.[...]

Ale o próbie podharcmitrzowskiej nie ma mowy. Pozostaje nam jedynie jakas wykładnia.
phm. Michał Łozicki HR
Hufiec Lublin

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Czuwaj”