Zadaj pytanie - odpowiemy w CZUWAJ!

miesięcznik czuwaj.pl
naczelny
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 05 gru 2003, 07:47

Dot. składek, spisu itd.:
Nie, na razie nie będzie odpowiedzi w "Czuwaj", ponieważ właściwie trudno na to odpowiedzieć jednoznacznie. Myślę, że to zadanie nie dla redakcji, lecz dla spotykającej się w marcu Rady Naczelnej.
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek
komendant Hufca Warszawa-Żoliborz (grzes@zhp.waw.pl)
redaktor naczelny "Czuwaj" (naczelny@czuwaj.pl)

naczelny
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 05 gru 2003, 07:50

Dot. wkładki nt. baz obozowych:
Pomysł jest fajny, ale rzeczywiście należałoby go ograniczyć do np. Bieszczad, ponieważ wszystkich baz jest zbyt dużo - kiedyś wydano przewodnik po wszystkich bazach i była to bardzo gruba książka!
Dziękuję za pozdrowienia! :)
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 08 gru 2003, 07:19

Dziwi mnie fakt, że aż tak trudno odpowiedzieć na moje pytanie odnośnie składek i spisu (i ich wzajemnych powiązań). Chyba pozostanie mi rozumieć to w ten sposób - nie ma przepisu regulującego tą sytuację i na kolejnym spotkaniu RN trzeba coś wymyśleć. Tak?
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

naczelny
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 08 gru 2003, 09:07

Powstrzymaj emocje! :D
Jeśli masz jakieś wątpliwości, to jako hufcowy powinieneś doskonale wiedzieć, jak sprawdzić, czy racja jest po Twojej stronie. :)
Co do meritum: moim zdaniem jednego przepisu nie ma w tej kwestii, ale gdybyś chciał z tego powodu nie płacić składek, to byś przegrał z kretesem - bo bez problemu dałoby się określić sposób płatności składek na podstawie istniejącego prawa - od ustawy o stowarzyszeniach, przez Statut ZHP, instrukcje o przydziale służbowym, aż do spisu harcereskiego, który ma rangę zarządzenia Naczelnika.
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 09 gru 2003, 07:38

Według wszelkich prawideł powinno się płacić od stanu faktycznego. Akurat mój hufiec płaci składki w całości, ale w drużynach mają problemy z tym, że jest ich mniej i wtedy płacą za "martwe dusze"... bo tak było wykazane w spisie. Dlatego piszę o tym aby otrzymać raz, ale bardzo jasną odpowiedź - jaki przepis to reguluje, że płacimy składki naliczone według spisu a nie faktycznej liczby osób! (Tu należy dodać, że samo naliczenie jest dopuszczalne i mozna sie na nim opierać przy PLANOWANIU!!!, jednak nie można już później wystawiać pisemek ile się zalega ze składeczkami bo jest zapłacone za 200 a nie za 230 osób!!! To własnie staram się zrozumieć)
phm. Wojciech Cabaj

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 17 mar 2004, 14:57

Chciałbym zadać małe pytanko odnośnie sprawy związanej z 1%.
Mianowicie:
Kto wykonał (jaka firma) plakaty, reklamówki, przelewy itp. związane z promocją "1%"?
Na jakich zasadach odbyło się rozstrzygnięcie kwestii kto ma wykonać te reklamówki?
Kto o tym decydował?
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź.
phm. Wojciech Cabaj

stasiu
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: stasiu » 05 kwie 2004, 16:23

Czy drużynowy drużyny wielopoziomowej harcersko-starszoharcerskiej posiadający stopień, dajmy na to wywiadowcę, może przyznawać stopnie wyższe od swojego: odkrywcę i ćwika, będących na poziomie metodyki drużyny, z którą pracuje?
hm. Stanisław Nowak HR
http://www.6szczep.pl

Ursus
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ursus » 05 kwie 2004, 18:47

Szkoda tylko, że na odpowiedź na zadane pytanie trzeba czekać aż do grudnia:( Powstrzymam więc się chyba narazie i poszukam szybszej odpowiedzi, którą mam nadzieję wkrótce uzyskać:) Czuwaj!
Ursus
Przyboczny 36HDCzB"Kombinatorzy"
Chorągiew śląska Hufiec Jastrzębie Zdrój
"Prawdziwa ambicja to ciągłe dążenie do celu, którego nigdy nie osiągamy, bo ciągle dźwigamy poprzeczkę...!"

naczelny
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 07 kwie 2004, 14:41

Odpowiadam dh. S. Nowakowi:

Tu sprawa jest prosta: system zakłada, że przyznawanie stopni przez drużynowego nie jest związane z jego stopniem, ale z pełnieniem przez niego określonej funkcji - to znaczy funkcji drużynowego. Oczywiście założeniem podstawowym jest tutaj, że nie mamy do czynienia z patologią i że drużynowym jest człowiek, który przeszedł normalną drogę rozwoju w harcerstwie (najlepiej od zucha) i "dorobił się" odpowiedniego stopnia.

Zresztą podobnie jest ze stopniami instruktorskimi: komendant hufca przyznaje w rozkazie phm., choć sam może mieć tylko... pwd.

Może ktoś powiedzieć, że to absurd. Owszem, choć absurdem nie jest wcale uprawnienie, jakie daje określona funkcja, ale fakt, że tę funkcję pełni ktoś, kto nie ma odpowiednio wysokiego stopnia.

Reasumując - krótko mówiąc: ważne jest to, że ktoś jest mianowany drużynowym, a nie to, jaki ma stopień.

Życzę zdobycia jak najwyższych stopni! :)
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek

naczelny
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 07 kwie 2004, 15:17

Odpowiadam Alexowi na podstawie mojej wiedzy:

>Kto wykonał (jaka firma) plakaty, reklamówki, przelewy itp. związane z promocją "1%"?

HBW "Horyzonty"

> Na jakich zasadach odbyło się rozstrzygnięcie kwestii kto ma wykonać te reklamówki?

To był - jak sądzę - naturalny wybór, bo HBW to tak naprawdę wydział GK, tyle że formalnie wydzielony ze względów finansowo-podatkowych.

>Kto o tym decydował?

Myślę, że GK przez swoje wydziały: Pozyskiwania Środków, Promocji oraz HBW.
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 31 sty 2005, 20:31

Moje pytanie:
Jak długo potrafi spóznić się numer CZuwaj w prenumeracie dla hufca?

do dnia dzisiejszego (31.01.2005.) nie otrzymalismy egzemplarzy styczniowych. chciałbym napisac w ankietach spisowych ze czytam nasz miesięcznik, lecz cięzko pisać, skoro nie dociera.
i jak tu być na bierząco?:(
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

marzenka
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 07 lut 2005, 09:43

To nic...my dostaniemy (czytaj:ci co zapłacili) najprawdopodobniej na poczatku marca (tak sie przez przypadek ostatnio dowiedziałam) 2 numery :za styczeń i luty.Nie wnikam czyja to wina,a do opóźnień się już przyzwyczaiłam...
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl
Hufiec Ziemi Koszalińskiej

casper00

Post autor: casper00 » 19 lut 2005, 13:52

widzę, że nie tylko ja mam problem z prenumeratą... nie żebym narzekał...8) tylko czy sprawa dotyczy pojedynczych hufców, czy to jest jakaś prawidłowość;) przy hufcowych prenumeratach?
pozdrawiam i życzę cierpliwości:)

merryann

Post autor: merryann » 19 kwie 2005, 13:46

??? Witam!!! Nie wiem czy to pytanie było już zadawane, ale muszę zapytać. Czy prenumerata jest na rok kalendarzowy czy na rok od pocżatku prenumeraty. Spóźniliśmy sie niestety z prenumeratą i chciałabym zamówić Czuwaja od maja. Czy dostaniemy zaległe od stycznia i do grudnia będziemy dostawać, czy od maja do maja??? Dzieki za odp. Podrowienia Hufiec Sopot

naczelny
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 11 lip 2005, 10:05

Dotyczy prenumeraty:
* generalnie z prenumeratą raczej nie ma problemów, także z tą hufcową, np. ja do swojego hufca dostaję błyskawicznie :)
* jeśli są jakiekolwiek problemy z prenumeratą (np. doszło za mało egzemplarzy, jakiś numer w ogóle nie doszedł), wówczas proszę kontaktować się bezpośrednio z 4 Żywiołami (które zajmują się prenumeratą, dystrybucją "Czuwaj" oraz wszelkimi reklamacjami), a konkretnie z hm. Janą Świnarską - jana.swinarska@4zywioly.pl.

Oczywiście w razie problemów jestem do dyspozycji.
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Czuwaj”