Na slowie harcerza polegaj jak na Zawiszy...

miesięcznik czuwaj.pl
Tomasz Żak

Post autor: Tomasz Żak » 25 sty 2004, 21:37

Świdnik, 25 stycznia 2004 roku

W odpowiedzi na post z 14 stycznia 2004 roku zamieszczony przez pana Konrada Strzeleckiego i pana Łukasza Wronę na forum CZUWAJ - gazety instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego pragnę poinformować o kilku bardzo istotnych szczegółach dotyczących sprawy organizacji WOŚP w Świdniku.

W wyniku wysuniętych obraźliwych pomówień pod adresem świdnickich harcerzy pragnę przypomnieć panu Konradowi Strzeleckiemu, że jako Szef Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był przecież obecny na spotkaniu zorganizowanym 16 stycznia 2004 roku w Komendzie Hufca ZHP w Świdniku i tam wspólnie z panem Łukaszem Wroną jednogłośnie oświadczyli, że wszystkie pomówienia zamieszczone na forum CZUWAJ i forum świdnickim są zwykłymi oszczerstwami pisanymi pod wpływem emocji. Świadomi swojego błędu zobowiązali się OFICJALNIE PRZEPROSIć wszystkich harcerzy, instruktorów, zuchów oraz całą kadrę społeczną Hufca ZHP w Świdniku w wszystkich miejscach i instytucjach gdzie dobre imię harcerstwa zostało nadużyte.

Dziwi nas fakt, że choć spotkanie miało miejsce 16 stycznia to do dziś nie ma odzewu na zobowiązanie podjęte przez obu panów. Zobowiązanie to dotyczyło OFICJALNYCH PRZEPROSIN świdnickich harcerzy.
Przykro mi to stwierdzać, ale teraz dopiero widać jak łatwo jest rzucić komuś w twarz obelgą lub pomówieniem. Szkoda, że panu Strzeleckiemu i panu Wronie tak bardzo trudno przyznać się do popełnionych błędów i nie mają cywilnej odwagi oficjalnie przeprosić.
Pragnę dodać, że za rok w Świdniku też będzie WOŚP (a przedtem jeszcze wiele fajnych imprez), ale mam nadzieję, że już nigdy nie pojawią się tam takie przygodne, nieświadome trudu organizacyjnego przypadkowe osoby.

Raz jeszcze chcę serdecznie podziękować WSZYSTKIM, którzy tak pozytywnie i bezinteresownie włączyli się w WOŚP w Świdniku i mimo wielu trudów i perypetii chętnie zdeklarowali swoją pomoc w przyszłych inicjatywach.

Z harcerskim pozdrowieniem !

Komendant Hufca ZHP w Świdniku phm. Tomasz Żak
Zapytania w tej oraz innych sprawach można kierować na adres KH ZHP w Świdniku ul. Kościuszki 8, 21-040 Świdnik; tel. hufca (081) 751 55 71, swidnik@zhp.org.pl

naczelny
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 04 lut 2004, 09:41

Ponieważ już chyba wszystko zostało wyjaśnione, więc zamykam ten przykry wątek.

Czekałem z tym 10 dni od ostatniego wpisu, licząc jeszcze na ostatnie słowo osób, które zapoczątkowały dyskusję i które - jak można przeczytać wyżej - już 16 stycznia zobowiązały się do sprostowania podanych informacji.

Jednak odzewu brak - więc kończę sprawę, życząc wszystkim przyjemniejszych dyskusji na Forum.
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek
komendant Hufca Warszawa-Żoliborz (grzes@zhp.waw.pl)
redaktor naczelny "Czuwaj" (naczelny@czuwaj.pl)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Czuwaj”