Bezpłatne Webinar - Seminarium - dla instruktorów i wychow

miesięcznik czuwaj.pl
ODPOWIEDZ
Wawa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wawa » 19 maja 2011, 08:48

Webinar – Seminarium
Prosty i wygodny sposób – przez Internet!
(musisz mieć tylko komputer z głośnikami)
temat: Trudne sytuacje wychowawcze na kolonii i obozie
dla kogo? Dla instruktorów i wychowawców kolonijnych
TERMIN
Część 1: 20 maja 2011 (piątek), godz. 18.00-20.00
Część 2: 21 maja 2011 (sobota), godz. 11.00-13.00

logowanie do platforym wykładowej:
http://www.erystoteles.pl/conference,kurspedagogiczny

więcej o webinarium:
http://www.akademiawychowawcy.pl/webinar/

PROWADZĄCY
Małgorzata Silny
pedagog, dziennikarka, trenerka, doktorantka z zakresu pedagogiki, nauczyciel akademicki uczelni pedagogicznych, animatorka, koordynatorka imprez edukacyjnych i artystycznych, instruktorka harcerska, kierowniczka projektów, autorka wielu publikacji z zakresu harcerstwa i pedagogiki, twórca portali internetowych dla dzieci i wychowawców. Wieloletni instruktor kursów wychowawców i kierowników placówek wypoczynku. Doświadczony wychowawca i kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, dyrektor merytoryczny Klubu Edukacyjnego „Po Szkole”.

Anna Poraj
pedagog (pedagogika opiekuńczo-wychowawcza), kierowniczka wielu kolonii dla dzieci i matek z dziećmi oraz młodzieży, organizatorka wycieczek szkolnych, „zielonych szkół”, wyprawy morskiej. Instruktorka licencjonowanej szkoły żeglarskiej HOW „Poraj”. Kierowniczka kursów dla wychowawców kolonijnych i kierowników placówek wypoczynku. Na co dzień również mama trzech synów wyjeżdżających z powodzeniem na kolonie i obozy od 6. roku życia.

UCZESTNICY
• Wychowawcy kolonijni pragnący się doskonalić i poszerzać swoją wiedzę
• Kandydaci na wychowawców kolonijnych (przed kursem, bądź w jego trakcje)

PROGRAM:
Część 1, PROWADZĄCA: Małgorzata Silny
Ogólne zagadnienia:
• Nagradzanie i karanie
• Higiena osobista
• Niejadki i objadanie się słodyczami (także anoreksja i bulimia)
• Kradzież i pieniądze na obozie
• Wulgaryzmy i agresja słowna

Część 2, PROWADZĄCA: Anna Poraj
Ogólne zagadnienia:
• „Kobiece” sprawy
• „Męskie” sprawy
• Inne sytuacje intymne na kolonii
• Współpraca i kontakt z rodzicami

więcej: http://www.akademiawychowawcy.pl/webinar/

Orli Galaz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Orli Galaz » 30 lis 2011, 17:57

Najbardziej mnie poruszyło zagadnienie,,Męskie sprawy''które poprowadzi, no kto jak nie kobieta-dobre!No ale skoro rak może być rybą,marchew-owocem a lekarz psychiatra może być ministrem obrony narodowej, to nie dziwi nic.Mam kota - od dziś będzie mnie uczył śpiewać.A co!- niech się sierściuch bierze do roboty. W końcu słyszałem że miaucze baaardzo melodyjnie.Najwyższy czas!

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 01 gru 2011, 00:19

Poznaj kobietę potem mów, ona ma w domu 4 facetów w wieku 5 do 40 lat, wie o nich wszystko, strach się bać :)
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 01 gru 2011, 13:13

Orli Galaz pisze:Najbardziej mnie poruszyło zagadnienie,,Męskie sprawy''które poprowadzi, no kto jak nie kobieta-dobre!No ale skoro rak może być rybą,marchew-owocem a lekarz psychiatra może być ministrem obrony narodowej, to nie dziwi nic.Mam kota - od dziś będzie mnie uczył śpiewać.A co!- niech się sierściuch bierze do roboty. W końcu słyszałem że miaucze baaardzo melodyjnie.Najwyższy czas!
A czemuż to, tak doświadczona w sprawach wychowawczych osoba jak harcmistrzyni Ania Poraj, nie może prowadzić zajęć dotyczących "męskich spraw" ?
Koedukację w ZHP mamy od dawna. Co do raka, ryby i jarzyn, tudzież sierściucha - wierzę Ci na słowo. Natomiast pan Klich juz nie jest ministrem, widząc rózne obłedne pomysły naszej władzy i opozycji, psychiatra wydaje mi się jak najbardziej na miejscu. :)

cienik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cienik » 01 gru 2011, 17:17

Orli Galaz pisze:Najbardziej mnie poruszyło zagadnienie,,Męskie sprawy''które poprowadzi, no kto jak nie kobieta-dobre!
Idąc tym tokiem rozumowania, tylko kobiety mogą być dobrymi ginekologami?
pwd. Olga Gumieniak HO
47 LDW Widmo
Zespół ds. Wizerunku
Hufiec Lublin ZHP
http://zhp.lublin.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Czuwaj”