Projekt Strategii ZHP - wersja dla zjazdów hufców

centymetr
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 21 wrz 2010, 18:18
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: centymetr » 29 wrz 2011, 12:35

sikor pisze:Niestety różnica w nazewnictwie jest ważna. Jeśli coś ma działać jak krąg to dlaczego nie mamy nazywać tego kręgiem ? Tylko namiestnictwem. Na zasadzie według której liczy się jak coś działa (a właściwie może działać) Zamiast komendantem hufca nazwijmy tego człowieka Dozorcą... No przecież siedzi w hufcu i dozoruje a że przy okazji robi jeszcze jakieś inne rzeczy...
Chodzi o to by hufiec był zorganizowany faktycznie we właściwy sposób i by w jak najmniejszym stopniu zależało to od czyjegoś widzimisię. Namiestnik czy to komendanta czy Komendy, to naprawdę bez znaczenia. Tak samo jak to, że obecny przepis umożliwia właściwe działanie nie zabraniając go wprost. Umożliwia bowiem również niewłaściwe działanie wzmacniane zresztą przez projekt strategii. Nie Hufiec dla drużyn tylko drużyny dla hufca.
Piotrze, nie chodzi o niechęć do władz, zwłaszcza, że akurat tu dyskutujący są członkami tychże władz. Chodzi o wiele miejsc w Polsce gdzie praca KH woła o pomstę do nieba.
Chodzi o to by tak poustawiać wszystko w naszej organizacji by właściwe działanie było naturalnie wspierane przez sposób zorganizowania struktur a jak mniej zależało od wyboru człowieka na dane stanowisko.
Zgadzam się w ocenie stanu działania hufców.

Ale receptą nie będzie zmiana nazw funkcji, przerzucenie podstawowych funkcji z drużyny do szczepu, czy jak to woli. To jest pudrowanie, face lifting.
Zmiany muszą dotyczyć zasad funkcjonowania struktur, przewrót musi być ale w umysłach, mentalności. Takich całościowych propozycji na tym forum od forumowiczów jak na razie nie doczytałem w wątkach oceniających propozycje strategiczne. Czytuję forum od roku, od pół aktywnie.
Na czym ma polegać wzmacnianie niewłaściwego działania hufców przez obecną strategię?
Odwrotnie, jak ma ma być zorganizowane właściwie działanie hufca i jakimi zapisami zapobiegać niepożądanym działaniom?
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2011, 12:37 przez centymetr, łącznie zmieniany 1 raz.
hm Piotr Miara HO
Cm®

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Strategia ZHP”