Co myślicie o letnim obozie dla kadry zuchowej ?

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
agulka04
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agulka04 » 26 gru 2010, 17:52

Na warsztatach, które niedawno prowadziłam razem z innymi namiestnikami wymyśliliśmy, że fajnie by było w wakacje zebrać drużynowych i przybocznych zuchowych i mieć takie warasztaty przez np. tydzień.

Były by zajęcia z całej metodyki zuchowej (formy pracy, sprawności i gwiazdki). Dużo rozmaitych gier, zajęć majsterkowych, konkursów, pląsów, ale i rozpisywanie cykli sprawności czy układanie zadań na gwiazdki.
Dodatkowo obóz byłby na ośrodku, gdzie byłaby kolonia zuchowa - uczestnicy obozu oraganizowaliby i prowadzili zajęcia dla zuchów.

Żeby było ciekawiej i dla większej wymiany pomysłów zaprosilibyśmy kadrę z różnych chorągwi. Co Wy na to ? Bylibyście zainteresowani udziałem w takim obozie ? 7-10 dni na początku lipca.

Może ktoś chciałby być w kadrze takiego obozu ? Lub wziąć udział a porpowadzić jakieś zajęcia ?
hm. Jolanta Wysocka
drużynowa - 100 GZ "Leśne zwierzęta"
Szef HZKK
Hufiec Ziemi Tarnogórskiej

arcoiris
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: arcoiris » 27 gru 2010, 21:22

bardzo fajny pomysł :) chętnie wzięłabym udział w takim przedsięwzięciu :)
pwd. Alicja Rogala
Dolnośląski Inspektorat Ratowniczy
Zespół Promocji i Informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

bądź bliżej Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl www.dir.zhp.net.pl

monikmis
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: monikmis » 30 gru 2010, 16:11

TEGO NAM TRZEBA! Chętnie pomogłabym w organizacji i namówiłabym swoich drużynowych i przybocznych na udział:)
pwd.Monika Niedźwiedzka
namiestnik zuchowy
Hufiec ZHP Goleniów

www.monikaniedz.wordpress.com

Zucholek^^
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Zucholek^^ » 31 gru 2010, 11:43

Ekstra sprawa :) I Monika chce jechać :D :P Zaproponuję na pewno to w swoim środowisko :)
HO Dorota Klusaczyk
Drużynowa 1 Gromady Zuchowej "Strażnicy Gumisiowej Tajemnicy"
Nie tylko Zuchowym patrzę okiem!
===> 7 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Spartakus"
===> Hufiec ZHP im. Józefa Kreta w Jastrzębiu Zdroju
'Jeśli zobaczysz iskrę w oczach Zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła i stała się wędrowniczą watrą!'

agulka04
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agulka04 » 31 gru 2010, 15:30

O, to już mam kilku uczestników ;) I nawet 1 osobę kadry :)

Wstępnie planuję to na ok. 24 osoby. W takiej grupie najlepiej prowadzi się zajęcia.

Jak będę znać szczegóły (czyli przede wszystkim termin) to podam tu adres do kontaktu.

A teraz prośba - wpisujcie tematy, na których najbardziej Wam by zależało - czyli z czym macie problemy (pewnie z gwiazdkami zuchowymi...) albo przy jakich zbiórkach/zagadnieniach... brakuje Wam pomysłów. I wogóle propozycje i oczekiwania.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2010, 15:31 przez agulka04, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Jolanta Wysocka
Szef HZKK

Zucholek^^
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Zucholek^^ » 31 gru 2010, 16:35

Przede wszystkim motywacja - może to nie jest temat związany stricte z metodą Zuchową, ale to właśnie jest potrzebne przede wszystkim dla kadry Zuchowej, co w następstwie daje szanse gromadzie na lepszą działalność.
Co jeszcze? Proponowałabym może zajęcia coś na kształt "Przyboczny w gromadzie", będzie to takie trochę przypomnienie dla drużynowych po co właściwie im przyboczny, a dla przybocznym wskazanie im drogi, pokazanie im jaką rolę pełnią w gromadzie.
Może akcja agitacyjna (tzn. nabór)? Często drużynowi mają problem z określeniem formy tej akcji, nie wiedzą od czego zacząć. (Mi samej czasem brak pomysłów).
No nie wiem co jeszcze, może kontakty interpersonalne? Zajęcia w stylu "jak podchodzić do Zucha", "Zuch - indywidualnością" - no nie wiem :)
HO Dorota Klusaczyk
'Jeśli zobaczysz iskrę w oczach Zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła i stała się wędrowniczą watrą!'

agulka04
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agulka04 » 31 gru 2010, 18:34

No tak - jak mi się zaczniecie tak rozpisywać to i miesiąc nam na to nie wystarczy ... ;)
Oczywiście żartuje - wszystko wezmę pod uwagę.
hm. Jolanta Wysocka
Szef HZKK

Zucholek^^
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Zucholek^^ » 02 sty 2011, 14:21

No to pięknie, pierw "rzucajcie propozycjami", a potem "jak zaczniecie się tak rozpisywać..." :P
HO Dorota Klusaczyk

agulka04
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agulka04 » 02 sty 2011, 15:51

Rzucajcie, rzucajcie - będę wszystko łapać :)
hm. Jolanta Wysocka
Szef HZKK

beniuch
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: beniuch » 03 sty 2011, 21:29

fajne przedsięwzięcie : )
byłabym zdecydowanie za - zuchowcy dla zuchowców.
z tym, że nie byłabym koniecznie za tym żeby to było na ośrodku podczas kolonii zuchowej, ale żebyśmy zorganizowali taki wyjazd w formie biwaku harcerskiego, gdzie będziemy uczyć się przez zabawę. sądzę, ze fajnie byłoby wczuć się w rolę jaką odgrywają nasze zuchy, prowadzenie dla nich zajęć dodatkowo na kolonii chyba nam wiele nie da - przez cały rok prowadzimy zbiórki dla naszych małych podopiecznych ; ) można byłoby rozpisać program tak żeby znalazły się typowe formy dla wędrowników i harcerzy - kuźnice, ogniska, gry terenowe, ale przede wszystkim formy zuchowe : )) - zabawy w teatrzyk (bo nie wiem czy zauważyliście drodzy zuchowcy, że często będąc na biwaku z drużyną harcerską mając zadanie "ułóżcie scenkę nt..." mamy z tym kłopot ; )), majsterka (można zrobić zajęcia na podstawie kursów manualnych, multum konspektów takich kursów jest w internecie), kominek zuchowy i ciekawy sposób przedstawiania/opowiadania gawęd (bo czasem powiedzenie historyjki, czy przeczytanie listów nie wystarczy ; )). myślę też, ze warto wymienic sie doświadczeniami co do naborów i form w jakich je przeprowadzamy.
pozdrawiam ; ))
sam. Joanna Janeczko

"Pozostawcie ten świat odrobinę lepszym niż go zastaliście"

agulka04
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agulka04 » 04 sty 2011, 14:15

Wpółpracę z kolonią bardziej bym widziała jako np. pląsowisko z zabawami (szczególnie z zabawami, przy których potrzebna jest duża ilość osób), pomoc w Obietnicy (każdy ma na to inny pomysł/sposób) czy sprawdzenie "na żywo" swoich pomysłów (np. gawędy). Najwyżej jedne zajęcia z zuchami dziennie (lub nocnie ;) )

Jak drużynowy przeżyje coś nowego to łatwiej zapamięta niż w przypadku, gdy ktoś mu o tym opowie.

Jak najbardziej będzie to forma harcerska (bo często się zapomina, że drużynowy to też harcerz) ale nastawiona na zajęcia z metodyki zuchowej,
Ostatnio zmieniony 04 sty 2011, 14:18 przez agulka04, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Jolanta Wysocka
Szef HZKK

Zucholek^^
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Zucholek^^ » 04 sty 2011, 15:07

No to taki sposób mi się podoba! Ostatni fragment Druhny agulka04 bardzo sprawdz się i u nas w środowisku... Aaa Druhna beniuch też całkiem dorzeczne spostrzeżenia. Czyli widzę, że się dogadamy na zajęciach :D

Ha! Nasz namiestnik przystaje na tą propozycję, czyli co - do zobaczenia :P
HO Dorota Klusaczyk

agulka04
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agulka04 » 04 sty 2011, 15:40

Nie ukrywam, że najlepiej było by dla mnie "przyczepić" się do czyjejś kolonii, ponieważ nie dam rady zaorganizować dobrej kolonii i dobrych warsztatów.

Ogólnie czekam na propozycję typu:
- nasze namiestnictwo chętnie weźmie udział w obozie i chciałoby przygotwać .... (zajęcia, grę, kominek...),
- ja chętnie poprowadzę zajęcia z.....
- zrobimy u Was na ośrodku kolonię i skorzystamy z Waszej pomocy podczas zajęć,
- my posiadamy świetny materiał metodyczny na temat... i chcemy się nim podzielić z innymi,
- itp, itd,...

Póki co będę sobie wszystko spisywać a wiosną zrobię sobie przerwę w przygotowaniach ponieważ organizować będziemy kurs drużynowych więc będę miała co robić...
hm. Jolanta Wysocka
Szef HZKK

beniuch
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: beniuch » 07 sty 2011, 20:04

chętnie poprowadzę zajęcia z zuchowych znaków, zwyczajów, obrzędów i tajemnic oraz z pracy ze sprawnościami i gwiazdkami. także to ode mnie :) fajnie by było jakbyśmy robili jak najwięcej ognisk/świeczkowisk z zabawami i piosenkami, bo ja np. znam ich bardzo mało i trudno mi dobrać jakiś przerywnik w czasie zbiórki.
sam. Joanna Janeczko

"Pozostawcie ten świat odrobinę lepszym niż go zastaliście"

agulka04
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agulka04 » 07 sty 2011, 20:21

Nie ma sprawy - moje namiestnitwo pląsami i zabawami wręcz sypie z rękawów ;)
Kiedyś prowadziłam 3-dniowe warsztaty z gier i zabaw i brakło nam na to wszystko czasu...

Zgłoszenie do prowadzenia zajęć przyjęte :)
Ostatnio zmieniony 07 sty 2011, 21:25 przez agulka04, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Jolanta Wysocka
Szef HZKK

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”