Nietypowy problem.

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
Anza
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Anza » 17 lut 2010, 22:09

A więc tak jestem drużynową bardzo fajnej gromady zuchowej:) , no ale posiadam dość nietypowy problem. A więc na samym początku mojej pracy miałam jedną przyboczną ,teraz pozyskałam przybocznego. I tu zaczynają sie schody... przyboczny z przyboczną nie znali sie wcześniej,ale jak sie okazało mają wspólne tematy np: kolczyki... Do tej pory chodź moja przyboczna interesowała sie tymi sprawami, nigdy nie zrobiła sobie kolczyka w bardzo widocznym miejscu ,a teraz? na ostatnią zbiórkę przyszła z kolczykiem w wardze , mina zuchów a`la ,, yyy a to co?" a teraz przefarbowała włosy na ostry rudy^^. Ja rozumiem,że wszystko jest dla ludzi i wgl. ale mi osobiście nie podoba sie taki kolczyk do munduru,czy na zbiórce. A co wy o tym myślicie? POwinnam z nią porozmawiać? jeśli tak ,no to jak?

CZUJ !!
Drużynowa 17GGZ ,, Gumisiowe stwory" :))
Funkcyjna 15GDSH ,, Szare Szeregi" ;))
tytytytyty <3

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 17 lut 2010, 23:08

tia wszystko jest dla ludzi..... ale proponuje do munduru kolczyk z numerkiem od krówki....
Porozmawiaj z Nią ze to nie wychowawcze i nie pasuje do munduru. Porusz temat że mimo tego że jest wolność wyboru to rodzice krzywo patrzą na harcerzy z kolczykami w ustach i w innych "nietypowych" miejscach. Wśród wędrowników może i by to przeszło ale nie wśród zuchów.
Jeżeli to nie pomoże to sorry....... nie tak kategoria wiekowa dla druhny z kolczykiem w.....
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

piotrrodzoch
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: piotrrodzoch » 18 lut 2010, 00:46

"(...)I świeć przykładem świeć(...)"

Jak tak dalej będzie, taka samowolka z młodzieżą i brak wzorców do naśladowania bo widać Małkowski nie w modzie, JP II już się przejadł, a "Bułka i Banan" za bardzo idzie w biodra; to wkrótce w jednym z numerów Kaczora Donalda będzie pistolet do przekuwania uszu (itp), a w następnym maszynka do tatuażu.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2010, 00:51 przez piotrrodzoch, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Piotr Rodzoch
KSI Hufca Puławy, RCH Lubelskiej
www.pulawy.zhp.pl

czas lasu różni się od czasu miasta

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 18 lut 2010, 09:11

Hehe

Chłopaki, nie przesadzajcie. Fakt, że ktoś się kolczykuje nie świadczy o tym, że jest zły. Natomiast obojgu przybocznym trzeba wyjaśnić, że to, co pasuje na imprezie, niekoniecznie współgra z mundurem. I nie róbmy problemów, gdzie ich nie ma.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

piotrrodzoch
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: piotrrodzoch » 18 lut 2010, 09:41

najpierw w wardze, potem nos, powieka i kto wie co dalej ;)
phm. Piotr Rodzoch
KSI Hufca Puławy, RCH Lubelskiej
www.pulawy.zhp.pl

czas lasu różni się od czasu miasta

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 18 lut 2010, 09:56

Jeśli to osoba dorosła, to jest jej sprawa. Natomiast ważna jest estetyka munduru, do którego nie nosi się ozdób rzucających się w oczy. I tyle.

24Olaa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 24Olaa » 18 lut 2010, 17:53

w naszym środowisku jest wyraźnie powiedziane, że do munduru kolczyki nosimy jedynie w uszach, jeśli ktoś chce, to niech przekłuwa sobie i całe ciało, ale do munduru ma obowiązek je zdjąć.
sam. Aleksandra Lewandowska
przyboczna 24 Toruńskiej Drużyny Harcerskiej "Strzelnica" im. Ernesta Setona
24 Szczep Harcerski im. Obrońców Westerplatte www.facebook.com/24SzczepHarcerski

Anza
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Anza » 18 lut 2010, 18:50

Za waszą radą ,porozmawiałam z nią... no i skończyło sie na wieeeelkiej kłótni. Zostałam oceniona jako ,, staromodna i bez gustu", grzecznie i kulturalnie tłumaczyłam,że po zbiórce mi to naprawdę nie wadzi... ale nie , lepiej jest sie obrazić bez wysłuchania do końca. Przyboczny spokojnie i na luzie przyjął to co mówiłam, zero problemów ^^
tytytytyty <3

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 18 lut 2010, 21:12

Anza pisze:Za waszą radą ,porozmawiałam z nią... no i skończyło sie na wieeeelkiej kłótni. Zostałam oceniona jako ,, staromodna i bez gustu", grzecznie i kulturalnie tłumaczyłam,że po zbiórce mi to naprawdę nie wadzi... ale nie , lepiej jest sie obrazić bez wysłuchania do końca. Przyboczny spokojnie i na luzie przyjął to co mówiłam, zero problemów ^^
Jako staromodny przedstawiciel ciemnogrodu stwierdzę, że w ustach twojej przybocznej były to komplementy. Dziewczę musi zrozumieć, że ma się dostosować i tyle.

Anza
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Anza » 18 lut 2010, 21:45

No trudno ^^ na razie jestem pod ostrzałem pytań moich zuchów " co druhna ma w wardze?"... Dobra z niej przyboczna,ale nie potrafi zrozumieć pewnych rzeczy.
tytytytyty <3

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 19 lut 2010, 02:30

Pamiętam jak swego czasu moja Uczelnia odmówiła wydania dyplomu absolwentce która dostarczyła zdjęcie w przepisowym mundurze ale miała kolczyk w nosie (w nosie albo w wardze, już dokładnie nie pamiętam). Jeżeli nosimy mundur, nie ważne jaki, wojskowy czy harcerski, powinniśmy nosić go z godnością. Co prawda czym innym jest mundur wojskowy a czym innym harcerski, ale uczmy szacunku do tego elementu od najmłodszych lat. Może to staroświeckie myślenie, nie wiem, ale w moim mniemaniu tego typu ozdoby nie pasują do munduru. Twoja przyboczna może przecież bez żadnych konsekwencji zdjąć ten kolczyk na czas zbiórki.

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 19 lut 2010, 22:11

24Olaa pisze:w naszym środowisku jest wyraźnie powiedziane, że do munduru kolczyki nosimy jedynie w uszach, jeśli ktoś chce, to niech przekłuwa sobie i całe ciało, ale do munduru ma obowiązek je zdjąć.
Chyba ze ich nie widać... ;p
phm. Michał Michalski HR

znowu_marta
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: znowu_marta » 19 lut 2010, 22:33

Skoro wspomniany kolczyk i szacunek do munduru nie chodzą w parze, to jak się ma taki kolczyk do kultury osobistej? (Pytanie retoryczne, bo nawet nie widzę sensu rozwijania tematu. Tobie jako drużynowej gratuluję gustu, a przybocznej proponuję podpowiedzieć, że zainteresowanie otoczenia swoją osobą można wzbudzić na różne sposoby, bez noszenia dziwnie umiejscowionego kolczyka. U nas w środowisku też są niestety tacy przyboczni. Jakaś nowa moda młodzieżowa - oby szybko przeminęła...)

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 19 lut 2010, 23:35

znowu_marta pisze:Skoro wspomniany kolczyk i szacunek do munduru nie chodzą w parze, to jak się ma taki kolczyk do kultury osobistej? (Pytanie retoryczne, bo nawet nie widzę sensu rozwijania tematu. Tobie jako drużynowej gratuluję gustu, a przybocznej proponuję podpowiedzieć, że zainteresowanie otoczenia swoją osobą można wzbudzić na różne sposoby, bez noszenia dziwnie umiejscowionego kolczyka. U nas w środowisku też są niestety tacy przyboczni. Jakaś nowa moda młodzieżowa - oby szybko przeminęła...)
Nie masz racji tak do końca można być wspaniałą przyboczną i nosić kolczyki w różnych ciekawych miejscach...gust to sprawa która nie podlega dyskusji. Dopóki kolczyki nie przeszkadzają jej w harcerstwie to w czym problem ?. W tym wypadku jest problem zrozumienia priorytetów.....
Albo praca z dzieciakami i dostosowanie się do panujących w ZHP zasad albo wzbudzanie zainteresowania za pomocą piercingu.
Można to pogodzić .... jeżeli laska tego nie umie to sorry bye bye jedna druhna mniej .....
phm. Michał Michalski HR

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 19 lut 2010, 23:38

michalsadowski pisze:Pamiętam jak swego czasu moja Uczelnia odmówiła wydania dyplomu absolwentce która dostarczyła zdjęcie w przepisowym mundurze ale miała kolczyk w nosie (w nosie albo w wardze, już dokładnie nie pamiętam). Jeżeli nosimy mundur, nie ważne jaki, wojskowy czy harcerski, powinniśmy nosić go z godnością. Co prawda czym innym jest mundur wojskowy a czym innym harcerski, ale uczmy szacunku do tego elementu od najmłodszych lat. Może to staroświeckie myślenie, nie wiem, ale w moim mniemaniu tego typu ozdoby nie pasują do munduru. Twoja przyboczna może przecież bez żadnych konsekwencji zdjąć ten kolczyk na czas zbiórki.
konsekwencje w tym wypadku = urażona duma ?
phm. Michał Michalski HR

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”