Cz. II Cena i jakość nowego munduru zuchowego.

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 30 paź 2008, 12:23

Maciek P pisze:Antywychowawcza natomiast jest sytuacja, gdy część drużyn chodzi tak, a część tak nie z powodu świadomego wyboru, a z przyczyn finansowych. To jest zaprzeczenie idei harcerskiej.
Jeszcze gorzej, jeśli to jest w obrębie jednej drużyny :(
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 30 paź 2008, 13:38

rumianek pisze:
Maciek P pisze:Antywychowawcza natomiast jest sytuacja, gdy część drużyn chodzi tak, a część tak nie z powodu świadomego wyboru, a z przyczyn finansowych. To jest zaprzeczenie idei harcerskiej.
Jeszcze gorzej, jeśli to jest w obrębie jednej drużyny :(
To już w ogóle nie ma prawa mieć miejsca. Wyjątkiem jest sytuyacja, kiedy nowy zuch zdobywa prawo noszenia munduru i przez jakiś czas może chodzić bez niego. Ale wtedy jest to wyraźnie określone.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 30 paź 2008, 17:35

Maciek P pisze:To już w ogóle nie ma prawa mieć miejsca. Wyjątkiem jest sytuyacja, kiedy nowy zuch zdobywa prawo noszenia munduru i przez jakiś czas może chodzić bez niego.
Jak to zdobywa prawo noszenia munduru? Albo jest członkiem ZHP albo nie a w statucie jasno jest napisane że mamy prawo nosić mundur! (Prawo a nie obowiązek żeby było śmieszniej więc i tak zuch może chodzić bez munduru tak naprawdę...)
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

asiaras
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: asiaras » 08 lis 2009, 10:51

jak dla mnie mundury są prześliczne, zwłaszcza zuchenki wyglądają w nich przeuroczo pod warunkiem, że nie są zniszczone, brudne i niekompletne

W mojej gromadzę zuchy noszą mundur polowy, jednolite koszulki i czapeczki gromady, robimy je na zamówienie wydatek rzędu 7 zł czapeczka 10 zł koszulka a jak od razu dzieciaki ślicznie wyglądają:) i całe szczęśliwe są:)
phm Joanna Raś HO
szczep UNIA im Władysława Jagiełły
9 GZ Wielki Athapaskan
www.athapaskan.friko.pl, www.szczepunia.za.pl

Marika
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marika » 09 lis 2009, 22:00

Osobiście uważam, że zuchy dobrze wyglądają w mundurze i nie chciałabym aby znowu wróciły tzw "Fartuszki". Uważam że mundur to wizytówka i w mojej gromadzie wszystkie zuchy wiedzą że należy je szanować.Oczywiście zgadzam się z tym że spódnice są wąskie i dziewczynkom ciężko jest się swobodnie bawić ale można np na zbiórce nosić jednolite czarne spodnie i umówić się że zuchy przychodząc na zbiórkę nakładając pod mundur koszulkę gromady i kiedy zbiórka jest ruchowa zdejmujemy mundury aby czuły się swobodnie.

Wracając do ceny i kupowania munduru to jestem zdania że dużo łatwiej jest pozyskać mundur np odkupując od harcerza lub zucha który przechodzi do drużyny harcerskiej i już potrzebuje większego. Zuchy w mojej gromadzie często mają problemy finansowe i staram się za wszelką cenę zrobić tak aby dziecko miało mundur...

Pozdrawiam ;)

Kamusia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kamusia » 27 lis 2009, 20:19

Witam! Cena munduru zuchowego jest zdecydowanie za wysoka, ale dla mnie większym problemem jest dostępność. U nas w mieście jeden sklep militarny sprzedaje mundury, ale ma stare mundury zuchowe, bo twierdzi, że nowe są za drogie. W Katowicach są nowe mundury, ale jest problem z małymi rozmiarami, podobno od miesiąca 4Ż nie dostaraczają małych mundurów męskich, bo mają problemy z materiałem. Rodzice moich zuchów dzwonili nawet do Warszawy do 4Ż i usłyszeli to samo. Podobno za dwa tygodnie mają być najwcześniej. Na połowę grudnia mamy zaplanowaną Obietnicę i się może okazać, że chłopcy będą bez mundurów:( Część moich dzieciaków kupiła już stare mundury, bo są tańsze i w ogóle są! Szkoda słów.
phm. Kamila Wybraniec
Namiestniczka harcerska
Hufiec Sosnowiec

Maruuuda
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maruuuda » 06 gru 2009, 14:50

Znam ten ból i ja bo dla mnie wyprawa do Katowickeigo Pentagonu po mundury jest nie lada wyzwaniem ale... od roku nie mam tego problemu. Rodzice zuchów, kiedy zobaczyli ceny mudnurów powiedzieli wprost- oni dziecku munduru nie kupią, wyrosnie z niego za pol roku i znow wydawac.? narazie poszlam na kompromis z trudna sytaucja materialna wielu moich zuchow-czesc starych mundurkow odkupuje od harcerzy, ale to malo. dlatego reszta dzieci chodzi w koszulkach szczepu i chustach, na ktorych umieszamy znaczek zucha i (O ZGROZO) sprawnosci/gwiazdki. Nie moge odmowic zuchowi zabawy i zdobywania gwiazdek czy sprawnosci dlatego ze rodzice nie kupia mu mundurka... ale jesli to sie nie zmieni to coz...niedlugo uwazam ze 'instytucja' mundurów zuchowych upadnie.
Tylko dzieci wiedzą, czego szukają...
(Antoine de Saint-Exupery)

agulka04
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agulka04 » 08 gru 2009, 11:48

A ja korzystam z dobrodziejstwa allegro - w piątek kupiłam dwa w miarę małe (146) mundury po 60 zł (w tym przesyłka).
Małe mundury są dostęone chyba tylko tam... Moja córka nosi mundurek 128, który tez tak udało mi się kupić :-)
Część zuchów ma tylko koszulki i wcale to nikomu nie przeszkadza.
hm. Jolanta Wysocka
drużynowa - 100 GZ "Leśne zwierzęta"
Szef HZKK
Hufiec Ziemi Tarnogórskiej

Kamusia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kamusia » 14 sty 2010, 23:10

A ja ciągle czekam na mundury...To już ponad miesiąc! Najgorsze jest to ciągłe pytanie rodziców i dzieci, kiedy będą i ta moja niewiedza. Ile można czekać?
phm. Kamila Wybraniec
Namiestniczka harcerska
Hufiec Sosnowiec

agulka04
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agulka04 » 15 sty 2010, 13:40

Ja założyłam gromadę w październiku, dzieki allegro właścicwie wszystkie zuchy mają mundurki (cena bluzy z pasem razem z przesyłką ok. 65zł).

W "Pentagonie" czy na 4Żywiołach ciągle brak małych mundurów. Na allegro kupiłam nawet niedawno mundur na moją 5-latkę :-)
hm. Jolanta Wysocka
Szef HZKK

monikmis
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: monikmis » 15 sty 2010, 23:21

super, jakoś nie wpadłam na allegro:) Narazie kupujemy od harcerek, które dość szybko wyrosły;)
pwd.Monika Niedźwiedzka
namiestnik zuchowy
Hufiec ZHP Goleniów

www.monikaniedz.wordpress.com

Kamusia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kamusia » 16 sty 2010, 13:43

A ja wpadłam, tylko rzadko się tam pojawiają małe mundury:(
phm. Kamila Wybraniec
Namiestniczka harcerska
Hufiec Sosnowiec

monikmis
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: monikmis » 16 sty 2010, 18:27

Zaglądałam i niestety znalazłam tylko jedną ofertę, w dodatku cena jak w składnicy:(
Ale na szczęście z pomocą przyszły dziś harcerki:)
pwd.Monika Niedźwiedzka
namiestnik zuchowy
Hufiec ZHP Goleniów

www.monikaniedz.wordpress.com

agulka04
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agulka04 » 17 sty 2010, 18:18

W grudniu kupiłam 2 kompletne (bluzy, pasy, spódnica i spodenki) mundury w sumie za 100 zł :-)
Trzeba poprostu codziennie pilnować. Od października kupiłam ok. 15 mundurów.

Chociaż niektórzy bardzo cenią sonbie mundury, np. stary typ bluzy za 50zł, itp...
hm. Jolanta Wysocka
Szef HZKK

Kamusia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kamusia » 02 lut 2010, 20:44

Mundurowej przygody ciąg dalszy...Już prawie dwa miesiące czekania na dostawę z 4Ż i nic. Po telefonie powiedzieli, że w ciągu dwóch tyg przyjdzie. Wczoraj minęły te dwa tyg. Jestem zła, głupio mi przed rodzicami, nie wiem co powiedzieć jak pytają o mundury i o obietnicę. Zuchy które kupiły stare mundury czekają też na obietnicę, a my na mundury. Jakaś parodia! Tym się skończył monopolizm 4Ż, że ma swoich klientów głęboko w poważaniu, bo i tak nigdzie indziej nie można kupić mundurów. Na stronie 4 Ż nie ma żadnej informacji o brakach mundurowych. Porażka i jeszcze raz porażka. Jak się chciało zarabiać pieniądze, to trzeba było najpierw ocenić swoje możliwości, wrrr.
phm. Kamila Wybraniec
Namiestniczka harcerska
Hufiec Sosnowiec

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”