Mistrzowska Drużyna Zuchów 1974r - teraz?

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
ODPOWIEDZ
kelpie0
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kelpie0 » 17 sie 2008, 16:04

Czy i teraz istnieje możliwość zdobywania jakiegoś tytułu, który wyróżniłby gromadę, lub uczestniczenia w jakimś projekcie, w którym wzięłaby udział cała gromada?

Ponieważ jestem w temacie zuchów od niedawna myślę, że jeżeli napisałam coś niemądrego, to nie zostanę od razu uduszona ;)

Takie pytanie nasunęło mi się po przeczytaniu/obejrzeniu b. starej książki pt. "Z zielonym sznurem w zuchowej drużynie" (rok wyd. 1985)

A mianowicie jest tam temat: Mistrzowska Drużyna Zuchów i opisane jak należy ją zdobywać, jakie korzyści są z tym związane itd.

A więc nie zabić mnie ;) :P

Czuwaj

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 27 sie 2008, 10:02

Na poziomie ogólnopolskim chyba czegoś takiego nie ma...
Natomiast... bywa na poziomie chorągwi (chyba Śląska coś takiego wprowadziła kiedyś ale ręki sobie nie dam uciąć)
A i na pewno często jest na poziomach hufców (o ile działa tam więcej gromad) - u nas jest co roku organizowany całoroczny "turniej" o puchar komendanta hufca dla najlepiej pracującej gromady - są wypracowane wytyczne i już.

Na pewno można - jeśli czegoś takiego nie ma - zaproponować w hufcu lub w chorągwi :) A i można zrobić projekt ogólnopolski i przesłać do GK a nuż ktoś się tym zainteresuje? :)
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”