zuchy w liczbach ;)

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
aniecha
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: aniecha » 17 wrz 2008, 21:48

Eh.
Na punktach - na znacznej części naszych zbiórek zuchy biorą udział w grach, gdzie szóstkami chodzą po punktach(druhny) i tam mają jakieś zadania do wykonania (z różnych dziedzin naturalnie, podporządkowane cyklowi itd) - sprawdza się przy dużej ilości dzieci
Biwaki - przy dwóch gromadach byłoby jeszcze więcej chętnych, a opiekunów pełnoletnich brak. Nieistotne, czyste rozważania.
Gdyby miały powstać dwie gromady, nie miałby kto zostać drugą drużynową. Funkcji nie mylę ;)

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 17 wrz 2008, 22:19

aniecha pisze:Eh.
Na punktach - na znacznej części naszych zbiórek zuchy biorą udział w grach, gdzie szóstkami chodzą po punktach(druhny) i tam mają jakieś zadania do wykonania (z różnych dziedzin naturalnie, podporządkowane cyklowi itd) - sprawdza się przy dużej ilości dzieci
Biwaki - przy dwóch gromadach byłoby jeszcze więcej chętnych, a opiekunów pełnoletnich brak. Nieistotne, czyste rozważania.
Gdyby miały powstać dwie gromady, nie miałby kto zostać drugą drużynową. Funkcji nie mylę ;)
No OK. Ale jakoś nie pamiętam, żeby biwak i gra były elementami metody zuchowej. :) Szczególnie gra będąca biegiem. :)

A jak piszę, przybocznym zostaje harcerz/harcerka chcący pracować z zuchami. Szkolenie powinien robić w trakcie pełnienia funkcji, bo kształci się pod kierunkiem drużynowego poprzez działanie.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

ola 101
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ola 101 » 23 gru 2008, 00:53

masz duuużo zuchów :)

u mnie na liście jest 23 osoby zapisane, a przechodzi róźnie, ale zazwyczaj około 15 - 17, więc nie jest źle. :)
pionierka Olga Szymańska
drużynowa 101 Gromady Zuchowej "Leśne Skrzaty" :)

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 30 gru 2008, 21:53

ja mam 30. Na zbiórkach z reguły ponad 20. I nie chcą się skubane wykruszyć ;)
No ale pożyjemy - zobaczymy ;)
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

harcerka_zhp
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: harcerka_zhp » 03 maja 2009, 09:33

aniecha pisze:Nie znajdę czasu na prowadzenie dwóch gromad jednocześnie (matura). Sytuację ratują harcerki (w liczbie 4-6, z jednej będzie przyboczna, z drugiej z czasem też), które z własnej woli przychodzą i pomagają np. stają na punktach, "opiekują się" jedną szóstką podczas danej zbiórki. Nie mają jednak ani wieku, ani kursu żeby podjąć się prowadzenia małej gromady. Ja drużynową jestem od tego roku, więc to też nie jest dla mnie "chleb powszedni".
Dwie gromady nie rozwiązują problemu biwaków i rajdów.
Chyba faktycznie, muszą się jakoś samoistnie wykruszyć, albo będę dawała "czerwone kartki" tym najbardziej nieznośnym...
A po co dzielic zuchy na dwie gromady, mozna tez po prostu robic zbiorki 2 razy w tygodniu, WYRAZNIE zaznaczajac rodzicom, ze dzieci nie maja przychodzic na obie zbiorki, bo po to jest ten podzial zeby mozna bylo wiecej uwagi poswiecic kazdemu dziecku i zeby nie bylo takiego haosu;)

Za kilka dni bedziesz juz po maturze- sprobuj:) Moze znajdzie sie jakas rozgarniete przyboczna, kt. bedzie prowadzila jedna zbiorke w tyg., druga Ty:)
Ostatnio zmieniony 03 maja 2009, 09:34 przez harcerka_zhp, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”