Przyboczna w gromadzie zuchowej.

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
Zablokowany
ridicule
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ridicule » 17 lip 2007, 08:41

Czuwajcie.

Należę do drużyny starszo-harcerskiej, jestem tam skarbnikiem oraz robię zdjęcia na zbiórkach (taki fotograf ze mnie;) )
Kilka dni temu mój drużynowy powiedział mi,że w naszym mieście będzie powstawała gromada zuchowa. Zapytał czy nie chciałabym zostać przyboczną zuchów, bo wszystko co pozytywne,miłe itp to ja ;) ;)
Zbiórki odbywały by się raz za 2 tygodnie i wiem narazie tylko tyle,że chodziłam bym do nich na zbiórki w mundurze itp ale nie mam pojęcia czym bym się tam zajmowała z takimi "maluchami" ;)
Czy ktoś,kto jest przybocznym wtakiej gromadzie, mógłby mi to mniej więcej opisać? :D
Z góry dzięki :) Pozdrawiam
"Nie jestesmy czerwonymi pionierami,
chociaż wielu za takich nas ma.
My jesteśmy Czerwonymi Beretami-
błędnymi rycerzami pośród zła..." :D

www.4dsh-paranoja.blog.onet.pl

amaranta
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: amaranta » 17 lip 2007, 14:05

Funkcja przybocznego w gromadzie zuchowej, to przede wszystkim pomoc drużynowemu, bycie jego prawą ręką. Przeprowadzenie niektórych elementów zbiórki np. pląsu, zabawy itp. W dobrej gromadzie zuchowej, drużynowy ściśle współpracuje z przybocznym i razem z nim tworzy gromadę.
Według mnie, powinnaś się spotkać z drużynowym tej gromady i porozmawiać co i jak.
Jeśli chcesz czuc się pewniej, poczytaj sobie różne informacje o zuchach i prazy z zuchami, które możesz znaleźć np. na www.kragrady.ezhp.pl lub www.zuchy.zhp.pl a wtedy nie będziesz się czuć tak "zielona".
Pozdrawiam :)
phm. Agnieszka Wala
10 GZ "Tęczowe Ludki"
Namiestnictwo Zuchowe "DOZ"
www.zuchykk.blogspot.com

Korak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Korak » 17 lip 2007, 18:32

nic dodać nic ująć :)

razem z drużynową organizujecie taką zabawę dzieciom, której one nie mogłyby sobie wyobrazić a co dopiero zorganizować. Przy tej zabawie uczysz się i Ty i Twoja drużynowa i Wasze zuchy. Ty - przede wszystkim odpowiedzialności - to nie jest tylko noszenie zielonego sznura, to przygotowywanie i przeprowadzanie całych lub elementów zbiórek i pomoc zawsze gdy jesteś potrzebna. Twoja drużynowa - przede wszystkim zarządzania i gospodarowania czasem - musi znaleść chęci i czas i dla zuchów i dla Ciebie i dla siebie. A Wasze zuchy - uczą się różnych umiejętności przy np. zespołowym zdobywaniu sprawności.

Praca z dziećmi wymaga dosyć dużo poświęcenia ale też satysfakcji :)
,,...bo kochać znaczy tworzyć rzeźbę ptaka i gwiazdy w łun czerwonych marmurze..."

ridicule
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ridicule » 17 lip 2007, 21:42

Dzięki Wam wielkie :)
Dziękuję także za linki :)
"Nie jestesmy czerwonymi pionierami,
chociaż wielu za takich nas ma.
My jesteśmy Czerwonymi Beretami-
błędnymi rycerzami pośród zła..." :D