Po co Zuchy muszą płacić składki ????

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
danonek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: danonek » 12 lis 2003, 16:38

"Zbiera się te pare złotych więcej. Rodzic nie widzi różnicy między 30 a 35 zł. za 2 dniowy rajd (wręcz przeciwnie wydaje sie im, że na droższym rajdzie będzie"lepszy standard").

Uważam, że takie zachowanie jest w pewnym sensie niemoralne!Rodzice kiedy dowiedza sie ze zawyzasz cene za rajd moga poczuc sie oszukani,sama przyznałas ze oni sadzą ze cena jest taka gdyz bedzie wyzszy standard na biwak, jakies dodatkowe atrakcje itd,
ciekawa jestem jak rozliczasz taki rajd czy biwak?????
phm. Monika Zdanowicz
Komendant szczepu 50 STDHiGZ
Hufiec Toruń

danonek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: danonek » 12 lis 2003, 16:51

Zbiera się te pare złotych więcej. Rodzic nie widzi różnicy między 30 a 35 zł. za 2 dniowy rajd (wręcz przeciwnie wydaje sie im, że na droższym rajdzie będzie"lepszy standard").
Uważam, że takie zachowanie jest w pewnym sensie niemoralne!Rodzice kiedy dowiedza sie ze zawyzasz cene za rajd moga poczuc sie oszukani,sama przyznałas ze oni sadzą ze cena jest taka gdyz bedzie wyzszy standard na biwak, jakies dodatkowe atrakcje itd,
ciekawa jestem jak rozliczasz taki rajd czy biwak?????
phm. Monika Zdanowicz
Hufiec Toruń

Madzia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Madzia » 12 lis 2003, 20:05

A może macie jakieś "inne" sposoby na zbieranie składek? W mojej gromadzie niestety nic nie skutkuje :(. A najgorsze jest to, że od kiedy poprosiłam rodziców o opłacenie zaległych składek, dzieciaki nie pojawiają się na zbiórkach. Ja wiem, 10 zł. dla niektórych to nie jest mało. Ale gdyby pamiętali o płaceniu 2 zł. miesięcznie, nie było by później takich problemów.
pwd. Magdalena Grochala

danonek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: danonek » 13 lis 2003, 13:04

Madzia napisał: A najgorsze jest to, że od kiedy poprosiłam rodziców o opłacenie zaległych składek, dzieciaki nie pojawiają się na zbiórkach. Ja wiem, 10 zł. dla niektórych to nie jest mało. Ale gdyby pamiętali o płaceniu 2 zł. miesięcznie, nie było by później takich problemów.
Rozumiem Cie Madzie u mnie jest podobnie, kiedy przypomniala dziewczynce miesiac temu ze ma juz do zaplacenia 12 zlotych i dalam kartke do rodzicow z kolejna taka informacja na zbiorkach sie nie pojawia
phm. Monika Zdanowicz
Hufiec Toruń

Sokol

Post autor: Sokol » 19 lis 2003, 14:30

U mnie w gromadzie od zawsze pojawial sie problem ze skladkami,poniewz nie wszystkich rodzicow stac na zaplacenie ich, dlatego znalzlismy sposob na zaplacenie skaladek. Nasze zuchy sa jeszcze za male by mogly brac udzial w akcji zarobkowej dlatego zbieramy makulature i puszki na sprzedaz.To naprawde oplacalne i nie trzeba wkladac takiego wysilku bo zuchy same przynosza makulatur. Skladki za ten rok mamy juz zaplacon wlasnie za sprzedaz makulatury

--
"zyj tak aby znajomym zrobilo sie smutno po twej smierci"

Filko

Post autor: Filko » 16 gru 2003, 11:57

Dominium napisał:
Witam...

wlasciwie to od 2 lat... nie zbieralem skladek...
A z jakich pieniędzy kupujesz pomoce na zbiórki znaczki, gwiazdki, sprawności. U nas rodzice uchwalili składkę 15 zł za miesiąc i ok. 90% bez większego przypominania płaci z wyprzedzenim nawet kilkumiesięcznym.

Basiorek

Post autor: Basiorek » 02 sty 2004, 20:47

Jestem trochę zmieszana tymi składkami, bo na tę sprawę mam dwa różne zdania...
PO PIERWSZE: Uważam, że składki to dobry sposób na uczenie zuchów odpowiedzialności, systematyczności i obowiązkowości (przecież Prawo Zucha mówi: "Zuch pamieta o swoich obowiązkach" ). I to od nas, drużynowych zależy jak zmobilizujemy je do przynoszenia tych składek. Nie uważam, że 2 złote miesięcznie to aż taki wydatek. Czy nie bywa często tak, że widzimy nasze zuchy opychające się słodyczami, które potem mówią, że nie mają pieniędzy na składki??? Jeżeli raz w miesiącu odmówią sobie batonika czy chipsów - nie zaszkodzi im to na pewno... :)
PO DRUGIE: Czasami naprawdę ciężko jest składki odprowadzić, zwłaszcza, gdy brakuje nam dosłownie na wszystko... Wiemy, z własnego doświadczenia, że praca z zuchami wymaga wkładu na przykład w materiały do majsterkowania, dodajmy, które wcale nie są tanie, albo tez jakieś drobne upomonki czy nagrody... Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o możliwości zwolnienia w pewnych okolicznościach gromad z obowiązku opłacania składek, bo słyszałam, że taka istnieje...

--
pwd. Barbara Wójcik HO
Hufiec Chrzanów, choragiew Śląska
::..drużynowa 4 Gromady Zuchowej "Bractwo Tęczy"
::..5 ChSDH "Łowcy Przygód 2" im. Olgi i Andrzeja Małkowskich
::..Harcerski Krąg Instruktorski "Plon"
----------------------------------------------------------------------
"Dzieci zamykają uszy na rady,
a otwierają oczy na przykłady"

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 18 lut 2004, 13:00

Po trzecie zuchy to też członkowie ZHP więc powinny płacić i niech płacą.
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

eirene
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eirene » 21 mar 2006, 16:03

ja nie mam problemu ze składkami zuchow. Zwyczajnie rodzic podpisując zgode na wstapienie dziecka do gromady deklaruje opłacanie lub nie opłacanie składek i tyle i wszyscy ktorzy zdecydowali sie płacic płaca i idza na co ida te pieniadze.
i świeć przykładem świeć
i leć w przestworza leć
i nieś ze soba wieść
że być harcerzem chcesz

asiaras
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: asiaras » 02 gru 2006, 23:43

nigdy nie miałam problemu z opłacanie składek, oczywiście nie uniknie się tego że ktos nie opłaca składek ale w tedy osobiście wybieram się na rozmowe z rodzicem i wiem na czym stoi, jesli podczymuje zdanie że nie stac go na opłacanie składek to płacimy z kasy gromady za takiego zuszka, jednak zazwyczaj jest tak że rodzic deklaruje sie i płaci te 24 zł- ludzie 2 zł miesięcznie to jest NIC, warto wprowadzić w gromadzie jakiś fajny spsób ściągania kasy- to mobilizuje dzieciaki:)
Pozdrawiam
phm Joanna Raś HO
szczep UNIA im Władysława Jagiełły
9 GZ Wielki Athapaskan
www.athapaskan.friko.pl, www.szczepunia.za.pl

stucia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: stucia » 04 gru 2006, 17:09

a czym sie róznią zuchy od harcerzy? jetsem w hufcy który wiele daje i zuchy duzo z tego korzystają, wiec hufie tez musi miec za co kupowc upominki, nagrody, plakietki, jedzenia (np. na rajdy) jeszcze czesc idzie na druzyne i szczep a za co kupować materiały programowe? a co do płacenia problemy są, bo trzeba przypominać czesto rodzica bo oni zapominają, ale z dawaniem nie ma :D
Drużynowa GZ "Kraina Sindbada Żeglarza"
Szczep im. BATALIONU AL "Czwartacy"
Hufiec ZHP "Łodź Górna"
Chorągiew Łódzka

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”