Po co Zuchy muszą płacić składki ????

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
Cassie-Grape

Post autor: Cassie-Grape » 01 kwie 2003, 17:12

Z własnego doświadczenia wiem że zuchy nie płacą składek ... wiemy jak napewno stoi bużdzet ZHP i w ogóle Polski ... Jakie jest bezrobocie ... a my musimy brać od dzieci kase na składki, a czasami te dzieci nie mają chleba w domu ... moim zdaniem było by lepiej gdyby zuchy przynajmniej płaciły połowe składek 1 zł na miesiąc co wy na to ?????

wioora
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wioora » 02 kwie 2003, 01:55

djdomin napisał:

Wszyscy mamy bezrobocie, w wielu domach dzieciom brakuje na chleb. Czym różni sie zuch od harcerza?
Na początek, żeby było jasne - jestem absolutna zwolenniczką płacenia składek przez zuchy!

Ale co do wypowiedzi djdomina: tym, że harcerz od biedy weźmie udział w akcji zarobkowej (ma wiele możliwości) - zuch - raczej nie, a w każdym razie jest to w jego wypadku o wiele trudniejsze.
wiewi00ra
phm.Marta Drozd
Hufiec ZHP Szczecin-Dąbie
---------------------------------
"Drogę wyznacza się idąc..."

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 02 kwie 2003, 17:06

djdomin napisał:
Z tym, że wg POLSKIEGO prawa składka nie może byc opłacona "z akcji zarobkowych" :)

Tak, wiem, jak się ma to do uchwały RN :(

Jest możliwość obejścia tego zapisu - całkiem LEGALNIE - ale potrzeba by odrobiny dobrej woli od RN - w tym do uznania, że popełniają trochę błędów w swoich uchwałach :)
Tzn. składka może być "opłacona" z "akcji zarobkowych".
tylko jest to bez sensu
bo trzeba wtedy zapłacić podatek od os. prawnych i w większosci przypadków, także podatek od os. fizycznych.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

umarta

Post autor: umarta » 02 kwie 2003, 22:49

Witam. Zgadzam sie że korespondencja ze skautami z innych krajów może być super doświadczeniem. Może ktoś podpowie w jaki sposób nawiązać taki kontakt ?
Czuj !

--
GZ Zaczarowana Polana
Szczep uroczysko z Gliwic

Juliusz
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Juliusz » 03 kwie 2003, 00:07

umarta napisał:
Ja na przykład mam problemy z regularnymi wpłatami. Może wy macie jakieś sprawdzone sposoby na zapomnalskich ?
Ja mam bardzo sprawdzony - chodzę po rodzicach. I nie dlatego, żeby im mówić - dajcie pieniążki, ale po to, aby ich poznać, aby porozmawiać, co robi gromada, jakie są plany. Rodzice też lubią wiedzieć, kto się z ich dziećmi bawi.

Juliusz
Zapadłem w sen zimowy. Nie budzić!
Dobranoc

wioora
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wioora » 03 kwie 2003, 20:38

A u mnie sytuację poprawił nieco nowy obrzędowy sposób zbierania. Nie podaję, bo jest tak silnie związany z naszą obrzędowoscią, że dla "niewtajemniczonych" prawie niezrozumiały, ale warto popracować nad swoim.
wiewi00ra
phm.Marta Drozd
Hufiec ZHP Szczecin-Dąbie
---------------------------------
"Drogę wyznacza się idąc..."

Juliusz
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Juliusz » 04 kwie 2003, 16:20

Hmmm... chodzenie z tacą? ;)

J
Zapadłem w sen zimowy. Nie budzić!
Dobranoc

Dominium
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Dominium » 23 paź 2003, 21:00

Witam...

nie to zeby cos... ale tak sobie czytam... i czytam... i mysle... ze zuchy moga placic skladki... niechce tu nikomu mowic ze wshystkich nato stac... ale nie sadze ze trudno jest zebrac po2zl... od zucha... wlasciwie to od 2 lat... nie zbieralem skladek...

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 24 paź 2003, 13:02

Dominium napisał:
wlasciwie to od 2 lat... nie zbieralem skladek...
No nie wiem czy jest tu czym sie chwalić...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Dominium
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Dominium » 24 paź 2003, 19:28

nie mowie tu ze ich nie palce... ale naogol jest to moja kasa... albo dofinansowanie...

agat
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agat » 26 paź 2003, 14:49

a skąd masz dofinansowanie?
pwd. Agata Bidzińska HR
drużynowa WrWGZ "Wilki Morskie"
Wrocław Stare Miasto

a.wodzynska
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: a.wodzynska » 26 paź 2003, 16:43

może nie doczytałam jakiś szalenie ważnych zapisów, ale dlaczego nie można płacić składek z akcji zarobkowych.? u mnie w hufcu pieniądze zbierane w czasie akcji "tesco"(pakowanie zakupów), w której biorą udział także zuchy, musimy wpłacać na konto hufca i jeżeli drużyna ma zaległości w składkach to odlicza się je i już. i tak jest od ponad roku. o co chodzi?????
hm. Aleksandra Wodzyńska

jagoda84

Post autor: jagoda84 » 11 lis 2003, 20:10

Moje Zuchy (przynajmniej stały składzik) nie płacą składek, ale mają je zapłacone zarazem. Jest to bardzo proste. Od czasu do czasu, przy okazji jakiegoś rajdu, wyjścia do kina, czy też innej wycieczki do której rodzice muszą dopłacić. Zbiera się te pare złotych więcej. Rodzic nie widzi różnicy między 30 a 35 zł. za 2 dniowy rajd (wręcz przeciwnie wydaje sie im, że na droższym rajdzie będzie"lepszy standard").I tak wychodzi, że dzieci składki płacą, nawet o tym nie wiedząc.

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 12 lis 2003, 10:06

kitiara napisał:
może nie doczytałam jakiś szalenie ważnych zapisów, ale dlaczego nie można płacić składek z akcji zarobkowych.? u mnie w hufcu pieniądze zbierane w czasie akcji "tesco"(pakowanie zakupów), w której biorą udział także zuchy, musimy wpłacać na konto hufca i jeżeli drużyna ma zaległości w składkach to odlicza się je i już. i tak jest od ponad roku. o co chodzi?????
Można, ale...
teoretycznie trzeba zapłacić o nich 1 a nawet 2 podatki.
Przeznaczenie dochodu z akcji zarobkowej na składki członkowskie
nie jest wydatkowaniem dochodu na cele statutowe !!!
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

danonek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: danonek » 12 lis 2003, 16:24

Moje zuchy płacą składki,tylko odbywa sie to całjkiem inaczej niz bym chciała.Na zebraniu z rodzicami umawiałam sie, że bedą płacić co miesiać po 2zł, tyle ze to się nie sprawdza.Zuchy zapominaja, mimo różnych sposobów na przypomnienie, a w rezultacie z 2zł po 2 msc, robi sie 4 zł, potem 6 i tak dalej, rozmowy z rodzicami nie pomagają
phm. Monika Zdanowicz
Komendant szczepu 50 STDHiGZ
Hufiec Toruń

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”