Mundur, chusta, pas zuchowy...???

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
magoska_

Post autor: magoska_ » 27 mar 2003, 14:05

Co zmieniłabyś/zmieniłbyś w mundurze zuchowym (krótkie i zwięzłe informacje bez uzasadnienia poproszę :-))

--
phm. Małgorzata Wyspiańska
Kierownik Wydziału Zuchowego GK

wioora
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wioora » 31 mar 2003, 11:19

Aaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!

NIGDY W ŻYCIU NIE KAZAŁAM PRZYCHODZIć MOIM ZUCHENKOM (i zuchom również) W RAJSTOPKACH NA ZBIÓRKę, JEŻELI BYŁO ZIMNO i nic o czymś takim nie pisałam.

Natomiast zdarzyło mi się kilkakrotnie zarobic np. punkty ujemne na rajdzie za "brak regulaminowego umundurowania" u dziewcząt.

Nie sądzę, żeby drużynowi zuchowi byli na tyle głupi (bo inaczej nazwać się tego nie da) by zmuszać dzieciaki do chodzeniu w stroju nieodpowiednim do pory roku (ja przynajmniej takich nie znam).

Natomiast cały czas piszę o tym, że mundur zuchowy (dziewczęcy) w postaci fartucha jest niefunkcjonalny (szczególie zimą)!!!

W związku z powyższym, czy mozesz mi Gosiu powiedzieć, co masz na myśli pisząc o "tym co się stało" i braku wyobraźni ???
wiewi00ra
phm.Marta Drozd
Hufiec ZHP Szczecin-Dąbie
---------------------------------
"Drogę wyznacza się idąc..."

magoska_

Post autor: magoska_ » 01 kwie 2003, 16:19

Co zmieniłabyś/zmieniłbyś w mundurze zuchowym (krótkie i zwięzłe informacje bez uzasadnienia poproszę :-))

--

umarta

Post autor: umarta » 15 kwie 2003, 18:20

Witam. Zgadzam sie że korespondencja ze skautami z innych krajów może być super doświadczeniem. Może ktoś podpowie w jaki sposób nawiązać taki kontakt ?
Czuj !

--
GZ Zaczarowana Polana
Szczep uroczysko z Gliwic

magoska_

Post autor: magoska_ » 19 maja 2003, 12:51

--

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 23 maja 2003, 14:59

magoska_ napisał:
Wioora napisz i do mnie. Niedługo zbiera się zespół mundurowy i przedstawicielka zuchów też bedzie tam wojować ;-))))))
Tylko proszę "z głową" i uwzględnić prawo do "sensownych tradycji środowiskowych".
;-)
Np. u mnie zuchy-chłopcy noszą czarne berety, ale harcerskie, nie zuchowe
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Gosia

Post autor: Gosia » 06 cze 2003, 10:55

Jestem z Krakowa z ZHR u i to m.in. u nas dziewczynki nosza kapelusiki (widac na zdjeciach w multigalerii ZHR na ktoryms ze zdjec z uroczystosci wreczenia sztandaru Malopolskiej Choragwi Harcerek, ale nie tylko. wlasciwie wszystko co jest praktyczne i pasuje do munduru moze byc nakryciem glowy, wazne jest by bylo jednolite w gromadzie i estetyczne. Jedna z gromad ma chusteczki w kolorze wrzosowym (chusty maja fioletowe, wiec im pasuje). Moim zdaniem kapelusiki wygladaja super, mozna je zamowic w dowolnym kolorze, a nawet z naszywka. Chlopcy natomiast nosza czapeczki w kolorze gromady z wilczkiem, a nie z lilijka.

Zima nie widze problemu, ja nie nosze beretu gdy jest 15 stopniowy mroz tylko czapke, a beret zakladam w harcowce - zuchy moga zrobic to samo. Co do mundurkow dziewczynek zima, to mnie rowniez nie podoba sie zwyczaj upychania w spodnie, wole zeby zuchenka zalozyla spodnie na czas przejscia, apotem je sciagnela, w harcowce na ogol jest cieplo. Gorzej jest na wyjazdach zima i wtedy wlasciwie zdaje sie na pomyslowosc i odpowiedzialnosc rodzicow. jesli uznaja, ze lepiej wepchnac sukienke do spodni to trudno

--
wicehucowa Hufca Zuchowego Krakow - Podgorze ZHR
druzynowa 15 PgGZ Zielone Bractwo

kozubska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kozubska » 20 lut 2004, 16:17

Hej! Jeśli ktoś czuje, że jeszcze nie wyraził wszystkiego co myśli na temat mundurów zuchowych to zapraszam na forum http://mundury.zhp.org.pl
Zespół d/s mundurów założył to forum, by skonsultować wszelkie pomysły na temat zmian w regulaminie mundurowym.
:-)

Pozdrawiam
Ola
phm. Aleksandra Kozubska
Centralna Szkoła Instruktorska

agat
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agat » 21 lut 2004, 21:27

Ja mam problem z głowy, bo gromady wodne mają takie same mundury jak harcerze. Spódniczek nie wymagam ze względów praktycznych. Berety noszą również harcerskie. W zimie, podczas zajęć w zuchówce berety zdobią głowę, ale na dworze oczywista czapka. W lecie beret, ale tylko podczas oficjalnych wyjść :)
pwd. Agata Bidzińska HR
drużynowa WrWGZ "Wilki Morskie"
Wrocław Stare Miasto

kozubska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kozubska » 21 lut 2004, 22:22

Ech... Może ja tez sie zahaczę o jakieś wodniackie środowisko...? Zazdroszczę Wam wygody! :-)Póki co Wasze rozwiązanie nie jest chyba zgodne z regulaminem? A myślę, że powinno!

Wizje, jakie są proponowane na wspomnianym forum mundurowym są odważne. Może nie będę musiała zazdrościć..? :->

Ola
phm. Aleksandra Kozubska
Centralna Szkoła Instruktorska

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”