Zuchowy start

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
ODPOWIEDZ
zuzka_tarnów
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: zuzka_tarnów » 05 cze 2006, 17:39

hm...to zalezy,czy bedzie druhna miala jakies fundusze :) na starcie zuchowym [ oczywiscie biorac pod uwage fundusze ] moznaby bylo zrobic wielkie majsterkowanie. Zszyc kilka przescieradel, na czyms je rozwiesic i kupic duzo farb. Malowanie np. tylko dlonmi,bez uzycia pedzli. Albo mozna markerem wczesniej cos narysowac,a zuchy beda musialy to wykolorowac. Jednakze jak mowie - moze to byc kosztowne przedsiewziecie...
pwd. Zuzanna Karwat
drużynowa 10 TDH "Młody Las"
im. Partyzantów AK oddziału Regina II
pełnomocnik Komendanta Hufca ds. kształcenia
członkini Referatu Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej

eirene
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eirene » 24 cze 2006, 13:37

zuzka_tarnów pisze:hm...to zalezy,czy bedzie druhna miala jakies fundusze :) .
zawsze mozna sie rozejrzeć za sponsorem...
jak dla mnie to mozna np zorganizować dzien jesieni albo świeto pieczonego ziemniaka i wykorzystać piękna złota polska jesień...
i świeć przykładem świeć
i leć w przestworza leć
i nieś ze soba wieść
że być harcerzem chcesz

Siasiek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Siasiek » 12 paź 2007, 20:19

Ja ostatnio na zuchowym starcie zrobiłam spotkanie z Królową lasu. Przez cały dzień "królowa" dawała zuchom zadania, którymi sprawdzała, czy zuchy mogą się z nią zobaczyć. Jedna gra polegała na sprawdzeniu ich "wiedzy zuchowej": rozsypane prawo zucha, wykleić z darów lasu znaczek zucha, na narysowanym zuchu miały ułożyć części mundury, sprawdzaliśmy wiedzę o bohaterze chorągwi. Druga gra była przyrodnicza: robienie mini zielnika, jedna druhna miała bukiet i zuchy miały zrobić taki sam, zagadki zuchowe, puzzle z pocietych roślin, robienie motylków, a potem rzucanie nimi do celu.
A na końcu spotkały się z Królową i podsumowały te dwie gry.
Tak to mniej wiecej wyglądało u mnie.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”