Do byłej! kierowniczki Wydziału Zuchowego

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
Zablokowany
byolo
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: byolo » 03 mar 2006, 12:24

W związku z informacją jaką zamieściłaś na stronach chcę powiedzieć, że nie zgadzam się z tym by Twoje poruszone ambicje spowodowały zniknięcie Zuchowych Wieści ze strony i pozbawienie drużynowych kontaktu z dorobkiem w nich zawartych! Żądam by numery które opracowywałem ja z moim zespołem (w tym z Tobą) pojawiły się natychmiast na stronie!
Aleksander Gogół
przyboczny 166 WWGZ Biały Żagiel im. Marco Polo

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 03 mar 2006, 12:59

Mogę zrozumieć działanie Gosi po takim zastrzyku negatywnych emocji, jakie Jej zaserwowano w ostatnich dniach.
W związku z tym, nie dziwię się, że zostało wszystko usunięte z serwisu. Nie chciałbym sam, żeby ktoś wchodził w moją 4-letnią pracę, niszcząc bądź usuwając cały dorobek metodyczny.
Teraz jednak sprawę chyba należy kierować już do Zespołu ds. internetu, gdyż Gosia chyba straciła uprawnienia admina, skoro została zwolniona z funkcji.

Na pewno są od tego przełożeni. A skoro nie jesteśmy w stanie my tego problemu rozstrzygnąć, zwróćmy się do przełożonych - to taki skautowy ułatwiający pracę sposób [za Anitą Regucką-Kwaśnik i jej jednym z artykułów w ostatnich "Czuwaj"] ;)

hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 03 mar 2006, 13:36

No coz, nalezy pamietac ze uczestniczac w tworzeniu dorobku organizacji zwlaszcza w tworzeniu zespolowym oddaje sie dzielo na wlasnosc organizacji, zwlaszcza gdy robi sie to jako oficjalna jednostka do tego wlasnie powolana (ta "teoria" nie ma nic wspolnego z prawem autorskim i pochodnych ;), po prostu tak to czuje jako instruktor i czlonek organizacji, po prostu trzeba zastanowic sie nad tym przed stworzeniem a nie po) . Wiec pomijajc rozumienie reakcji lub nie, mysle ze jednak tresci serwisu nalezy odtworzyc jak najszybciej, bo one nie sa tak istotnme dla GKi jak bardzo sa istotne dla ludzi do ktorych byly kierowane, Gosiu mysle ze umieszczenie samego info z pozostawieniem zawartosci mialoby taki sam oddzwiek. Teraz mam wrazenie ze dokonaliscie autodestrukcji "apelu" umieszczajac sie na tym samym schodku niedoskonalosci dzialan na ktorym umiesciliscie swoich przelozonych.
Szybkiego wyprostowania tematu

pozdr.

Marcin
.........................
# wedrownik.net

grzegorzsierak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grzegorzsierak » 03 mar 2006, 13:47

Wychodzi więc Olku, że źle kierujesz swoje apele i to Ty wylewasz swoje żale. Osobami aktuualnie odpowiedzialnymi za serwis jest kierownik wydziału metodycznego i zespół internetu a nie były kierownik.
Grzegorz Sierak

byolo
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: byolo » 03 mar 2006, 13:57

Pelikan napisał:
W związku z tym, nie dziwię się, że zostało wszystko usunięte z serwisu. Nie chciałbym sam, żeby ktoś wchodził w moją 4-letnią pracę, niszcząc bądź usuwając cały dorobek metodyczny.

Na pewno są od tego przełożeni. A skoro nie jesteśmy w stanie my tego problemu rozstrzygnąć, zwróćmy się do przełożonych - to taki skautowy ułatwiający pracę sposób [za Anitą Regucką-Kwaśnik i jej jednym z artykułów w ostatnich "Czuwaj"] ;)
Gro materiałów zostało wypracowane przed przejęciem Wydziału przez Gosię, a tak jak Marcin zauważył to dorobek organizacji.

A co do przełożonych to już przekazałem moje żale do Gosi przełożonych.

I przypomnę, że nie pracyjemy w organizacji dla mianowania, funcji czy skórzanych sznurów. Robimy to z pasji i własnych chęci (to są funkcje społeczne). Dwa lata pracowałem w Wydziale zanim ktoś nas mianował - to nie jest najważniejsze!
Aleksander Gogół

byolo
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: byolo » 03 mar 2006, 14:01

grzegorzsierak napisał:
Wychodzi więc Olku, że źle kierujesz swoje apele i to Ty wylewasz swoje żale. Osobami aktuualnie odpowiedzialnymi za serwis jest kierownik wydziału metodycznego i zespół internetu a nie były kierownik.
Tak! Żal mi mojej pracy, którą ktoś tak poprostu sobie usunął.
Aleksander Gogół

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 03 mar 2006, 14:11

byolo napisał:
I przypomnę, że nie pracyjemy w organizacji dla mianowania, funcji czy skórzanych sznurów. Robimy to z pasji i własnych chęci (to są funkcje społeczne). Dwa lata pracowałem w Wydziale zanim ktoś nas mianował - to nie jest najważniejsze!
Jeżeli to wycieczka słowna do mnie, to chcę powiedzieć, że słowem nie napomknąłem o mianowaniach. Również pracuję społecznie (z resztą jak prawie każdy z nas). Też zdarzyło mi się pracować na funkcji bez mianowania przez dłuższy okres czasu. Nie chodzi jednak o funkcje lecz po raz kolejny o sposób zarządzania...

=================================================

Dlaczego doszło w ogóle do tej sytuacji, że została usunięta strona zuchy.pl? Dlaczego doszło do zwolnienia szefowej i całego zespołu nie powołując na to miejsce nikogo nowego?
W związku z pojawieniem się nowego rozkazu Naczelnika ZHP L2/2006 http://dokumenty.zhp.org.pl/download_06/rozkaz_0602.doc, w którym został zwolniony cały dotychczasowy Wydział Zuchowy GK ZHP, a na jego miejsce nie został mianowany nowy, strona Wydziału do odwołania zawiesza swoją działalność.

Od Zjazdu ZHP po dzisiaj nikt nie rozmawiał z dotychczasowymi członkami naszego Wydziału o dalszej współpracy. Po mojej dzisiejszej rozmowie z nowomianowanym kierownikiem Wydziału Metodycznego GK ZHP, w której wyraziłam zgodę na mianowanie mnie na szefa Zespołu Zuchowego GK ZHP jestem zdziwiona obecnym wyglądem poprawionego już rozkazu.
Chyba mechanizm zarządzania organizacją nie zadziałał lub zadziałał źle. Za to odpowiedzialność ponoszą przełożeni. Za taką decyzję wg mnie odpowiedzialność ponosi kierownik Wydziału Metodycznego. A reszta wydarzeń to już wątki poboczne, lawina następstw i nieszczęśliwych dla organizacji i dla nas (personalnie) wydarzeń.
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

qbek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: qbek » 03 mar 2006, 14:33

witam
strony zostały przywrócone,
pozostawiamy oświadczenie Gosi, treści serwisu są bez zmian

pozdrawiam
Jakub Bobrowski
ZI

byolo
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: byolo » 03 mar 2006, 23:29

:)
Aleksander Gogół

szarotka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szarotka » 04 mar 2006, 12:18

Znam Gosię dośc dobrze. Wiem ile pracy, energi i zaangazowania wkładała w działanie Wydziału Zuchowego. Jak bardzo przejmowała się tym, co dzieje się z ruchem zuchowym. Moim zdaniem Wydział pod jej rządami rozkwitł: w końcu pojawiło się sporo materiałów metodycznych, sprawnie działała strona, kadra znajdowała wsparcie, a przede wszystkim chciała się wokół Gosi skupiać.

Gosiu - osobiście bardzo dziękuję Ci za ten ogromny wkład pracy i zaangazowania. Chcę, żebyś wiedziała, że -mimo iż nie jestem zaangazowana w ruch zuchowy- bardzo ją cenię. Wiem ile razy rezygnowałaś z własnych przyjemności, planów czy choćby czasu, by tylko coś jeszcze dla zuchów czy zuchmistrzów zrobić.

A przede wszystkim dziękuję za zmianę ogólnego (by nikt nie zarzucil mi osobistych wycieczek, a wątek pozostał na miejscu) wizerunku instruktora zuchowego - z infantylnego, nie potrafiącego odnaleźć się w dorosłym życu człowiaka na silną, dojrzałą osobę, która wie czego chce, a praca z dziećmi jest jej pasją. Wierzę, że to dobry kierunek - na takich instruktorach powinno nam zależec.

Juliusz
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Juliusz » 08 mar 2006, 23:29

Przy poprzednim zamieszaniu personalnym mialem w stopce "ale w kolo jest wesolo..." - widze, ze nic sie nie zmienilo... :??|
Zapadłem w sen zimowy. Nie budzić!
Dobranoc

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”