Gromady Zuchowe

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
ufo125

Post autor: ufo125 » 10 lut 2003, 01:34

Właśnie preczytałem sprawozdanie posiedzenia Rady Naczelnej ZHP i było tam takie zdanie:

Na zakończenie punktu "Sprawy różne" został złożony wniosek o dopisanie dodatkowego punktu porządku obrad dotyczącego zwołania zjazdu nadzwyczajnego, w związku z tym Przewodniczący ZHP ogłosił przerwę w zebraniu do dnia 28 czerwca br.

Czy to oznacza, że szykuje się Nadzwyczajny Zjazd ZHP? A może ja źle zrozumiałem treść. Jeżeli tak to czym on jest spowodowany.

--
ćwik Bartłomiej Kolisko
drużynowy Hufiec Chorzów
Chorągiew Śląska

owg_sbcp

Post autor: owg_sbcp » 12 mar 2003, 00:58

Poszukuje rozkau wstapienia ZHP do konspiracji i mianowania hm. Floriana Marciniaka naczelnikiem bo chyba taki rozkaz mial miejsc, ale nie moge go znalesc, czy moze ktos dysponuje wiesciami o nim, najlepiej miejsce gdzie moge go przeczytac, z gory dziekuje za wszelkie informacje

--
wyw. Szymczak Michał
43 Bełchatowska Samarytańska Drużyna Harcerska "BUKI"
ZASTęP X
"X" - symbol za ktory warto walczyc i umrzec
Hufiec Piortków Trybunalski

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 12 mar 2003, 01:18

W moim hufcu gromady działają dobrze. Natomiast w naszym środowisku na 5 p.j.o. 2 to gromady a od września będą one stanowiły połowę.
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

sylwia

Post autor: sylwia » 12 mar 2003, 02:17

Mam małe pytanko. W poprzednim spisie było pytanie, jaie materiały chcielibyśmy dostawać drogą elektroniczną(na jakie tematy). Czy to pytanie było tylko po to aby wydziął mógł wiedzieć, czego drużynowi i kadra oczekuje - czy miało to się łączyć z rzeczywistym przekazem danych? Czy podobne pytanie powtórzy się w tym roku?

--
phm. Sylwia Lenkiewicz
Namiestni Zuchowy Hufca
komendantka 7 SzDHiZ "Aurelius"
drużynowa 79 BDH "ODWET" www.79.glt.pl
Hufiec Białystok

ufo125

Post autor: ufo125 » 13 mar 2003, 00:15

Właśnie preczytałem sprawozdanie posiedzenia Rady Naczelnej ZHP i było tam takie zdanie:

Na zakończenie punktu "Sprawy różne" został złożony wniosek o dopisanie dodatkowego punktu porządku obrad dotyczącego zwołania zjazdu nadzwyczajnego, w związku z tym Przewodniczący ZHP ogłosił przerwę w zebraniu do dnia 28 czerwca br.

Czy to oznacza, że szykuje się Nadzwyczajny Zjazd ZHP? A może ja źle zrozumiałem treść. Jeżeli tak to czym on jest spowodowany.

--
ćwik Bartłomiej Kolisko
drużynowy Hufiec Chorzów
Chorągiew Śląska

magoska_

Post autor: magoska_ » 13 mar 2003, 14:52

Co zmieniłabyś/zmieniłbyś w mundurze zuchowym (krótkie i zwięzłe informacje bez uzasadnienia poproszę :-))

--
phm. Małgorzata Wyspiańska
Kierownik Wydziału Zuchowego GK

sylwia

Post autor: sylwia » 13 mar 2003, 17:48

Mam małe pytanko. W poprzednim spisie było pytanie, jaie materiały chcielibyśmy dostawać drogą elektroniczną(na jakie tematy). Czy to pytanie było tylko po to aby wydziął mógł wiedzieć, czego drużynowi i kadra oczekuje - czy miało to się łączyć z rzeczywistym przekazem danych? Czy podobne pytanie powtórzy się w tym roku?

--
phm. Sylwia Lenkiewicz
Namiestni Zuchowy Hufca
komendantka 7 SzDHiZ "Aurelius"
drużynowa 79 BDH "ODWET" www.79.glt.pl
Hufiec Białystok

Madzia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Madzia » 16 mar 2003, 20:27

A w moim hufcu, mimo, że "bardzo duży" sa tylko dwie gromady. W tym jedna z nich to cała klasa. Obydiwe działają od tego roku. Więc też uważam, że gromady zuchowe powoli zaczynają upadać... niestety.
Wiem, że u nas to wygląda tak, iż sa ludzie, którym taka praca sie podoba, chcieliby to robić, ale nie za bardzo wiedzą o co chodzi. Zresztą skąd mają wiedzieć? W końcu zuchy w naszym hufcu pojawiają się dopiero od tego roku. I są wielą rzadkością. Może kiedyś to się zmieni.....
pwd. Magdalena Grochala

umarta

Post autor: umarta » 17 mar 2003, 13:57

Witam. Zgadzam sie że korespondencja ze skautami z innych krajów może być super doświadczeniem. Może ktoś podpowie w jaki sposób nawiązać taki kontakt ?
Czuj !

--
GZ Zaczarowana Polana
Szczep uroczysko z Gliwic

tediber

Post autor: tediber » 17 mar 2003, 14:55

U mnie w hufcu działa dosyć dużo gromad. Myślę, ze ważną rzeczą są dobrze funkcjonujące szczepy. Jeżeli taki istnieje to siłą rzeczy pojawi się dążenie do stworzenia gromady. U mnie w hufcu sporym problemem jest to, że w dużej części szkół działają tylko samodzielne drużyny harcerskie i brak jest wtedy zaplecza do stworzenia gromad. Pewnym rozwiązaniem jest łączenie się samodzielnych środowisk z kilku szkół w związki drużyn lub szczepy.

jagoda84

Post autor: jagoda84 » 28 gru 2003, 16:35

Chyba upadają. U mnie w szczepie są 2 dh i 1 gz. Ale nie w każdym szczepie w moim hufcu jest gromada. :(

danonek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: danonek » 29 gru 2003, 13:01

Coz, w Toruniu bywa to roznie jak jedne gromady powstaja to inne upadaja, i tak jest w kolko!wydawaC BY SIE MOGLO ZE NIE MA LUDZI PRZYGOTOWANYCH DO PROWADZENIA GROMAD, A JEDNAK SA!JEST duzo osob, ktore pokonczyly kursy druzynowych zuchowych, ale sa np. przybocznymi w druzynach harcerskich i nie maja zamiaru zakladac gromad, a na kursy ida bo jest fajnie!
phm. Monika Zdanowicz
Komendant szczepu 50 STDHiGZ
Hufiec Toruń

Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 12 sty 2004, 15:12

a ja myślę, że problemem jest częściej syndrom słomianego ognia. - napalił się, spróbował, wystarczy.
pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

Juliusz
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Juliusz » 12 sty 2004, 16:50

młody napisał:
a ja myślę, że problemem jest częściej syndrom słomianego ognia. - napalił się, spróbował, wystarczy.
W takim przypadku widać brak wspomożenia ze strony Namiestnictwa zuchowego (ewentualnie szczepu). Jedna zbiórka, warsztat na dwa miesiące może być doskonałym źródłem paliwa. (Wiem to z własnego doświadczenia)

Juliusz
Zapadłem w sen zimowy. Nie budzić!
Dobranoc

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 13 sty 2004, 14:57

Ja jestem przyboczną w gromadzie zuchowej od listopada i jak narazie stwierdzam ze z zuchami jest dużo trudniej. Ale za to ile radości... U nas w hufcu zauważalne jest to że niektórzy drużynowi traktują gromadę zuchową jako wstęp do następnego etapu rozwoju. Gromadę się zakłada, jest rok czy 3, drużynowy odchodzi albo na studia, albo do starszego pionu... itd... brakuje ciaglosci.
"zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną" (k.wierzyński)

pwd. Agnieszka Ciesiołkiewicz
48 LDH "Araukanie"

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”