zuchy a składki

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
biała lokomotywa

Post autor: biała lokomotywa » 05 maja 2005, 15:36

normalnie jestem strasznie zaskoczona... przed chwila musiałam zadzwonic do jednej z zuchowym mam, aby powiadomic je ze ze wzgledu na pogodu planowana z rodzicami na jutro zbiorka (przyjecie zuchow do gromady) sie nie odbedzie... a tu mi ow mama mowi, ze miałą do mnie dzwonic sama sie o to zapytac i takze, ze chce jutro porozmawiac o kolonii, bo jej ostatnio nie było i uregulowac wszystkie składki!!!! nawet sie pytala ile wiecej, powiedziałam, ze 24 zł na rok to jest obowiazkowe, a to ile wiecej to juz niech sama wybierze czy moze 0,5 zł czy 1 zł... gdyby tak wszyscy rodzice ;-)

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 11 maja 2005, 12:32

pax2 napisał:
Nie zgadzam się z Tobą Rumianku. Jeżeli dziecko nie zje loda, a pieniądze odłożone w ten sposób przekaze na składki to de facto to ono płaci a nie rodzic. Samą skałdkę tłumacze w ten sposób - że zbieram na materiały, a poza tym zuchy mają wyjazdy np na Polarną Wyprawę za darmo właśnie ze składek i do nich to dociera. Bo to jest dla nich dostatecznie bliskie. Kwestią są ci którzy nie płaca bo nie dlatego, że nie mają, lecz dlatego, że nie chcą
Z pieniędzy hipermarketowych przeznaczam pieniądze na składki dla tych dzieci, których nie stać nawet na bułkę - są za darmo dożywiane w szkole. Tych dzieci nie stać nawet na lody :( Ci rodzice, których stać - płacą składki z góry :)
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

pax2
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pax2 » 11 maja 2005, 18:46

Wiesz ale ja nie mówię, że nie stać dzieci, ale w tym, że problem najczęściej leży w ich rodzicach. I o tym ze jak już mówiłem na piwko jest , na papieroski jest, a na dziecko nie ma . :(

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 12 maja 2005, 11:35

Więc właśnie dlatego mówię na dzień dobry "24 złote poproszę" Z doświadczenia wiem, że łatwo jest zapomnieć czy płaciło się za październik czy nie ;-)
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

dh edek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dh edek » 18 lis 2005, 17:01

Ja także mam nieraz małe problemy z płaceniem składek. Wynika to raczej z zapominalstwa zuchów i rodziców. U mnie zuchy (gromada samodzielna) płacą 5 zł/miesięcznie na gromadę i składki ZHP.
Stosuję następujące sposoby pobierania składek:
> terminowe płacenie składek nagradzam zuchy punktami, które przekształcają się na puzzle. Kolorowe puzzle zuch nakleja na cz-b kopię, a jak sklei całość, po sprawdzeniu pozostałych wymagań, składa Obietnicę lub zdobywa kolejną gwiazdkę. Punktuje się wiele elementów.
> przy wydawaniu kart kolonijnych rodzice muszą uregulować składki ZHP za cały rok i mieć opłacone składki gromady do czerwca włącznie. W przeciwnym razie rodzic nie otrzymuje karty.
> przy wyjazdach na zloty zuchowe (np. Marzanna) zuchy otrzymują dopłatę do kosztów w wysokości składki miesięcznej. Ci co nie mają uregulowanych składek na bierząco płacą pełną sumę.
U mnie to skutkuje. Spróbuj.
I jeszcze jedno. Należy rozmawiać z rodzicami i im wyjaśnić, że składki są potrzebne chociażby na kupienie sprawności, Znaczków Zucha i materiałów na zbiórkę. Myślę, że większość rodziców to zrozumie.
Czuwaj! dh Edek

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”