Kolonie zuchowe

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
kasiasz_69
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kasiasz_69 » 08 cze 2005, 17:22

dobrze,
a co mówią przepisy państwowe na temat noclegu dzieci w wieku zuchowym pod namiotami?

pozdrawiam
kasia.
"...Normalność to pierwszy objaw śmiertelnie groźnej choroby..."

dh edek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dh edek » 18 lis 2005, 17:19

Nie zgadzam się z poglądem, że zuchy nie powinny jeździć na kolonie pod namiotami. Wychowałem swoje dzieci, które były zuchami i jeździły na kolonie pod namioty i są zdrowymi dorosłymi ludźmi. Kwestia jest tylko jedna. Tak należy zapewnić zuchom byt aby eliminować wszelkie zagrożenia zdrowotne. To daje się robić pod warunkiem, że kadra jest odpowiedzialna i dba przede wszystkim o zuchy a sobie np. pozostawia najgorsze namioty. Dla zuchów jest to frajda, choć trzeba częściej z nimi przebywać i pamiętać, że mogą się bać ciemności. Dlatego wskazane jest aby opiekunka spała z w namiocie z zuchami. A jeśli angielscy skauci mają problemy z instruktorami molestującymi dzieci to niech ich wyrzucą ze skautingu.
dh Edek

skiluka

Post autor: skiluka » 05 gru 2005, 18:36

Poszukuje pilnie planów pracy koloni zuchowych czy może ktoś ma coś co może przesłać.

dh edek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dh edek » 06 gru 2005, 16:50

Skiluka. Mam trochę planów kolonii zuchowych. Myślę, że były interesujące. Jaka obrzędowość cię interesuje? Już w grudniu rozpoczynam przygotowania do najbliższej kolonii zuchowej. Obrzędowość będzie wczesnośredniowieczna (sprawności: Słowianin, Rycerz, Archeolog, Dworka - to wiodące sprawnosci zespołowe) obejmująca ludy zamieszkujące tereny Polski za Słowian (głównie Wikingowie, Germanowie, Słowianie).Miałem ostatnio kolonie Staroegipską, morską, ogólnocywilizacyjną od prahistorii do średniowiecza, traperską i indiańską. Moja specjalizacja to kolonie morskie i indiańskie. Dh Edek

skiluka

Post autor: skiluka » 06 gru 2005, 17:15

Jeśli moge prosić o przesłanie to będę bardzo wdzięczny podaje meila skrzyszowski@poczta.onet.pl

dh edek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dh edek » 07 gru 2005, 07:37

Moje plany pracy kolonii zuchowej to nie są kartki napisane w Wordzie. To są małe wydawnictwa (w postaci książeczek) napisane w PageMakerze. Do tego dochodzą książeczki dla zuchów. Łatwiej mi będzie wysłać ci je pocztą, tylko musisz mi podać na jaki adres mam wysłać.
dh Edek

dh edek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dh edek » 12 kwie 2006, 09:42

Nie zapomniałem i wszystkim tym co obiecałem plany pracy kolonii to wyślę po tych wakacjach. dh. Edek

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”