Nazwy Gromad.

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
pluszowy_krooliczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pluszowy_krooliczek » 23 kwie 2006, 09:22

Bardzo bym prosiła o plan kolonii, a poza planem może masz jakieś ciekawe zuchowe (albo i nie) opracowania, pomysły, zbiórki o tematyce wodnej, morskiej. Jeśli tak to bardzo prosze o nie, czy mógł być mi je wysłać na meila? Jeśli tak, to 133113@wp.pl
pwd. Marta "królik" Kozicz

"Kto wiele przebywa z dziećmi, odkryje, że żaden nasz czyn nie pozostaje u nich bez oddźwięku." Johann Wolfgang Goethe

dh edek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dh edek » 24 kwie 2006, 12:19

Prześlę pocztą na hufiec (na twoją gromadę) chyba że podasz mi inny adres.
dh Edek

egipt
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: egipt » 09 mar 2007, 21:12

Bardzo bym prosiła o plan kolonii, a poza planem może masz jakieś ciekawe zuchowe (albo i nie) opracowania, pomysły, zbiórki o tematyce wodnej, morskiej.

granatowa90
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: granatowa90 » 10 mar 2007, 18:21

w naszym hufcu praktkowane jest, że nazwa gromady określa to jakie zuchy być powinny np. ,,Pracowite pszczółki", czy ,,Radosne smerfiki"

PAula:)
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: PAula:) » 11 mar 2007, 14:16

ja bylam kiedys w zastpeie harcerskim o nazwie SIUBUSIE CHUCHATKI. wszedzie gdzie sie pojawialysmy wszyscy mysleli ze to gromada zuchowa a sie okazalo ze to zastep harcerek w wieku 11-14 lat=)
Mozna krzyczec.... Mozna ranic.......... Mozna kogos słowem zabic......

Pion. Paulina Walczak
przyboczna 3 WDH Watra

dh.zuchówka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dh.zuchówka » 02 kwie 2007, 13:48

Mam pytanie co do nazw gromad. U nas w hufcu jest to poważny dylemat. czy nazwy muszą być dwuczłonowe?? mam już pomysł na obrzędowość i wszystko i nazwę również, ale jednoczłonową, a do tego nic mi nie pasuje na drugi człon, dobitnie mi się wtedy nie podoba. poza tym działa u nas gromada z nazwą jednoczłonową, ale przeciwnicy mówią, ze to inna historia, bo to przypadek z tradycją itd. Ja mam dopiero 15 lat i trudno mi cokolwiek przeforsować w hufcu bez niepodważalnych dowodów, że mam rację. pomóżcie mi proszę.

aluskaaa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: aluskaaa » 03 kwie 2007, 14:05

Ajj tam te przepisy. To nazwa gromady a nie jakaś sprawa wagi państwowej.
Moja nazywa się Nibylandia i jakoś bez drugiego członku funkcjonuje.
To ma być Twoja gromada a nie Twojego komendanta! I to Ty tworzysz tradycję, tak jak kiedyś tworzyła tamta.
Czasem wydaje mi się że ludzie większych problemów nie mają tylko nam życie chcą utrudniać...
Pozdrawiam! Walcz! ;)
"Oto wypędzam szatana, oto wypędzam anioła..."
sam. Alicja Woronkiewicz
przyboczna XV GZ "Nibylandia"
Hufiec Mrągowo im. Janusza Korczaka

dh.zuchówka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dh.zuchówka » 03 kwie 2007, 19:15

zobaczymy co z tego wyjdzie, ale dzięki za poparcie. komendant szczepu dał się przekonać, teraz tylko komendantka hufco i będzie dobrze. dziś oddałam podanie o otwarcie okresu próbnego i zobaczę, co z tego wyjdzie, a jak da mi inną nazwę niż chciałam, to będę się kłócić i najwyżej bedzie wojna, trudno, nie wszyscy muszą się kochać, prawda?

Siasiek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Siasiek » 05 maja 2007, 21:08

W mojej gromadzie przy wyborze nazwy ta demokracja troche nie wypaliła, bo teraz nazywalibyśmy sie .... POKEMONY:) Ale w końcu udało się ich przekonać, że to nie jest najlepsza nazwa.

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 06 maja 2007, 13:57

zuchol pisze:Na szczęście u mnie nie ma takich problemów;P i działała nawet XV GZ "Pompelaballadimiryndy" skomplikowana i jednoczłonowa nazwa - ale jakie dzieci były dumne, że należą do tej wyjątkowej gromady:)
Problem pojawia się wtedy, gdy drużynowy, a najczęściej 16-letnia drużynowa ma przekonać sponsora do wsparcia finansowego gromady o takiej nazwie...

Problem pojawia się, gdy w gazecie piszą o tej gromadzie. Problem się pojawia, gdy rodzice dzieci w wieku zuchowym na zebraniu szkolnym dowiadują się, że mogą zapisać dzieci do takiej gromady...

Taka nazwa, to piłowanie gałęzi, na której się siedzi...

Nazwa powinna być pozytywna, fajna, ale też na odpowiednim poziomie. Ma być także promocyjna... Ma się kojarzyć i to dobrze... pozytywnie, a nie budować negatywny wizerunek ZHP.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2007, 14:00 przez mariuszm, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

Beata64rdhs
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Beata64rdhs » 06 maja 2007, 18:17

zuchol zastanawiam sie czy potrafisz bez problemu wymowic ta nazwe :P no i czy zuchy potrafia powiedziec do jakiej gromady naleza :) moi nazywaja sie "Tropiciele Tajemnic" :)

stucia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: stucia » 15 cze 2007, 19:50

szczerze mówiąc to jest dla mnie trochę dziwne ze 3/4 gromad ma w swojej nazwie coś o Kubusiu Puchatku, a wiele koloni itd jest Nibylandia :)
Ludzie... troche oryginalności :D
Drużynowa GZ "Kraina Sindbada Żeglarza"
Szczep im. BATALIONU AL "Czwartacy"
Hufiec ZHP "Łodź Górna"
Chorągiew Łódzka

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 18 lip 2007, 17:00

a ja pamiętam "polne kwiatki", ale raczej żle wspominam... w tej gromadzie zuchy mialy od 7 do 12 lat:-/
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”