Nazwy Gromad.

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
jstefanska
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jstefanska » 05 maja 2008, 20:06

wow :)
ale super :)
mam nadzieję, że dużo dzieciaków przyjdzie na zbiórkę i że stworzysz super gromadę:)
na pewno będzie dobrze :)
pozdrawiam!!! :)
HO Joanna Stefańska
drużynowa 307 WGZ "Akademia Pana Kleksa"

sonette
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sonette » 06 maja 2008, 13:14

:) A co do nazwy proponuje przejrzeć literaturę dziecięcą :) Tam jest naprawde masa pomysłów :) My np. zostalismy zainspirowani wierszme Brzechwy "Entliczek Pentliczek" i tak tez zostaliśmy "Tropicielami Entliczka Pentliczka" :) Polecam!
Drużynowa 3 Olsztyńskiej Gromady Zuchowej "Tropiciele Entliczka Pentliczka"

"Entliczek Pentliczek czerwony stoliczek, na kogo wypadnie na tego BęC! :) "

Nata
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Nata » 06 maja 2008, 18:15

albo to nowo nabyte zuchy mogą wymyślić nazwę gromady nie musi być ona narzucona z góry przez ciebie

AsiaP
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: AsiaP » 22 maja 2008, 19:55

Nata pisze:albo to nowo nabyte zuchy mogą wymyślić nazwę gromady nie musi być ona narzucona z góry przez ciebie
Co do nazwy to wg mnie małe dzieci same nie wymyślą nazwy (jeśli sami podamy jakikolwiek przykład), zgadzam się, że mogą ją wybrać. Tylko z wybieraniem też jest to trochę naciągane - zazwyczaj jest tak, że jeśli powiemy dzieciom np. Wilczki Morskie, 90% dzieci powie, że jest super i żadna inna nazwa nie wejdzie w grę. Stwarza się pozory, że dzieci same wymyśliły nazwę, co jest niewątpliwym plusem ;)
To jest tak jak z kolorowaniem, jeśli drużynowy pomaluje misia na niebiesko, wszystkie dzieci pomalują go na niebiesko.

Staska
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Staska » 30 maja 2008, 18:41

Moim zdaniem zuchy powinny mieć pewien wkład w wymyślaniu nazwy gromady. Wkoncu to oni będą reprezentować gromadę, a nazwa będzie ich wizytówką... ale, no nie do konca jestem zwolennikiem tego... zuchy mają naprawde różne pomysły, może lepiej zostawić im do wymyslenia nazwy szóstek (o ile takowe w gromadzie funkcjonuja)?
Co do formy nazwy, to charakterystyczne są nazwy dwuczłonowe, albo 2 w jednym. Nie wiem jakto było z nazwą mojej gromady ( ciężko jest poznać historie 11 letniej gromady...), ale wydaje mi się, że to założycielka zaproponowała nazwę .
PS w regulaminie nie ma wymogu, że nazwa musi byc 2 członowa:) ....
Drużynowa 107 GZ "Miodożercy"
Członek pDW "CERRIS"
Współpracownik Referatu Zuchowego CHZL
"Spieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą"

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”