Emblematy sprawności

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
zuchmistrz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zuchmistrz » 06 gru 2004, 14:52

Wzięłam kalkulator i liczę.... rzeczywiście .... trochę nazbierały tych piniążków. A ja się dziwię dlaczego jeszcze starcza. Bo od tego roku wpłaty dopiero od listopada.
I tak jestem z nich dumna. :) A dzieci mają w ramach tych pieniędzy wszystko. Ostatnio dostały nowe chusty i koszulki w kolorach gromady.

Ale szczerze mówiąc bardziej podobają mi się te wyszywane własnoręcznie sprawności niż kupowane.
Katarzyna Paszkowska
I może ktoś podpowie mi jak się uaktywnia te podpisy.

zuchmistrz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zuchmistrz » 06 gru 2004, 16:08

Dzięki serdeczne

Madzia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Madzia » 06 gru 2004, 23:46

W mojej gromadzie kupujemy na ogół sprawności. I także mamy składki 3 zł. miesięcznie. Więc zazwyczaj wystarcza :)
Niestety czasami zdarza się, ze w sklepach nie ma sprawności jaką aktualnie zdobywamy (tak było w przypadku "Eskimosa", którego nie mogliśmy dostać, a wyjeżdżaliśmy na zimowisko). I wtedy robiliśmy je sami. T.zn. kupiliśmy polar i z niego wycinaliśmy i obszywaliśmy trójkąty. Oczywiście ze środkiem byłby problem, ale przecież zuchy, które sprawnosć już zdobyły wiedzą jaka to i to tylko taki malutki symbol. :)
pwd. Magdalena Grochala

danonek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: danonek » 07 gru 2004, 17:20

Napisze jak my to rozwiązujemy zarówno w gromadach w szczepie jak równiez w wiekszości przpadków na poziomie hufca. Sposób nie jst drogi a w sumie wyniki są całkiem niezłe. Więc najpierw ska:Dnujemy dany emblemat sprawności który nam jest potrzebny badź też sciągamy z jakijś strony internetowej, nastepnie obrabiamy w jakims programie np. Corelu i staramy sie jak największą ilośc sprawności tzn znaczków wrzucic na jedna strone dokumentu formatu A4 wychodzi bardzo duzo!!!Nastepnie nalezy zakupic papier naprasowywankę w sklepie komputerowym lub papirniczym cena od 4 zł do 7zł, na takiej kartce naprasowywance drukujemy na czystej stronie nasz dokument czyli kartke A4 ze znaczakimi sparwności. Potem naprasowujemy na skaj i wycinamy, wychodza ładnie , niedrogo tylko trzeba koniecznie odpruwac do pracia bo mogę się zniszczyć:D
phm. Monika Zdanowicz
Komendant szczepu 50 STDHiGZ
Hufiec Toruń

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 07 gru 2004, 17:57

Dokładnie tak samo podają tutaj:http://mundury.zhp.org.pl/forum/viewtopic.php?t=225 Dokładnie nad tym samym sposobem produkcji zastanawiam sie dla harcerzy. Ino nie na skaju, tylko na płótnie.

Insza sprawa, że kiedyś znajoma zuchmistrzyni wyszywała ręcznie wszystkie trójkąciki. Też można.

Nie jestem zuchowcem, ale przeraża mnie mysl o płaceniu przez zuchy składki 10 zł miesięcznie. To jest jeszcze ZHP?
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

zuchmistrz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zuchmistrz » 08 gru 2004, 08:32

Niestety, 10 zł! Z tym, że dopóki nie weszłam na to forum i nie przeliczyliście mi tego - uważałam, że wszystko ok. Warszawka. :(
Myślę też, że z tych pieniążków dofinansowany był szczep. Dlatego (nie tylko dlatego) dziewczyny odłączyły się i stworzyły samodzielną gromadę przy hufcu. A co do znaczków sprawności - w KaDeHa kosztują chyba teraz 2,5-3 zł. Dla mnie to tu jest za drogo! Za taki maleńki znaczek szyty automatem?

Katarzyna Paszkowska
zuchmistrz.zuch.org

danonek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: danonek » 08 gru 2004, 10:30

Kosztuje 1,5 zł moze to i niedrogo , ale jak pomnozy sie to przez ilośc zuchów, potem przez ilość sprawności zdobywanych w roku + koszty przesyłki to wychodzą olbrzymie sumy, jak na możliwości finansowe gromady:)
phm. Monika Zdanowicz
Hufiec Toruń

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 08 gru 2004, 10:52

zuchmistrz napisał:
Myślę też, że z tych pieniążków dofinansowany był szczep. Dlatego (nie tylko dlatego) dziewczyny odłączyły się i stworzyły samodzielną gromadę przy hufcu.
Pozwoliłem sobie w tej sprawie utworzyc nowy wątek:
"odłączenie się" gromady ze szczepu
http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?TopicID=2294
Mogłabyś podzielić się TAM swoją wiedzą w tej sprawie ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 12 gru 2004, 23:28

U mnie w hufcu (Łódź - Bałuty) drukuje się wzory sprawności na papierze transferowym i wprasowuje się w materiał. Działa!
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

danonek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: danonek » 13 gru 2004, 12:58

Czyli Rumianek robicie tak ja my:), a nie zdzierają sią wam ??
phm. Monika Zdanowicz
Hufiec Toruń

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 21 gru 2004, 12:36

Na razie nie. A nawet jak się by pojedyncze zdarły to można zawsze wziąć nowy znaczek.
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

ani_71

Post autor: ani_71 » 22 sty 2005, 17:30

Mi sie wydaje że druzyn próbnych działających poniżej 2 miesięcy nie powinno się wpisywać do spisu. Jeśli sie harcerzom szybko odwidzi bedziesz płacił składki z własnej kieszeni

--
Pozdro,
Ani

danonek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: danonek » 23 sty 2005, 15:11

ani_71 napisał:
Po prostu trzeba zajrzeć do REGULAMINU ODZNAK I OZNAK ZUCHOWYCH, HARCERSKICH I INSTRUKTORSKICH ZHP.
no to jest chyba logiczne, ale w regulaminie, opisany jest tylko ogólny wygląd sprawności(wielkość itp.),:)
phm. Monika Zdanowicz
Hufiec Toruń

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 24 sty 2005, 11:51

ani_71 napisał:
Po prostu trzeba zajrzeć do REGULAMINU ODZNAK I OZNAK ZUCHOWYCH, HARCERSKICH I INSTRUKTORSKICH ZHP.
A ta wypowiedź, to odnośnie czego??
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”