Emblematy sprawności

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
eirene
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eirene » 28 sty 2006, 11:23

my mamy swoj sposob ktorego nigdzie jak do tewj pory nie spotkałam - wycinamy ze skorki trojkaty, a nastepnie malujemy na nicvh symbole sprawnosci farbkami do szkła. Jedyna sprawnoscia ktora kupujemy jest Indianin jako nasza głowna obrzedowa. w ten sposob kase ze składek mozemy wydac na materiały programowe a dzieciaki maja na rekawie sprawnosci i to nie tylko zespołowe
i świeć przykładem świeć
i leć w przestworza leć
i nieś ze soba wieść
że być harcerzem chcesz

zuchmistrz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zuchmistrz » 31 mar 2006, 12:03

Emblematy wszystkich zuchowych sprawności (też tych nowych) są do ściągnięcia na stronie:
http://www.zuchmistrz.zuch.org/do_pobra ... index.html

Zapraszam
Ostatnio zmieniony 31 mar 2006, 12:04 przez zuchmistrz, łącznie zmieniany 1 raz.

wero_bananek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wero_bananek » 24 wrz 2007, 09:23

Czy ktoś wie gdzie mogłabym zakupić sprawność Kupca?

Bo ani w WGL ani w 4Zywilach nie ma :(

harcerka_zhp
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: harcerka_zhp » 24 wrz 2007, 13:57

wero_bananek pisze:Czy ktoś wie gdzie mogłabym zakupić sprawność Kupca?

Bo ani w WGL ani w 4Zywilach nie ma :(
Ja je zamówisz, to na pewno dostaniesz:) Ja już nieraz tak robiłam w WGL-u;)

buburubu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: buburubu » 24 wrz 2007, 15:52

Widzę, że ten temat sie ciągnie już od dłuższego czasu, przeczytałam cały i popieram w jakimś małym stopniu wioorę, która pisała jakoś na początku :

wioora pisze:Czytam i oczom nie wierzę!

Polecam następującą lekturę:

"REGULAMIN ODZNAK I OZNAK
ZUCHOWYCH, HARCERSKICH I INSTRUKTORSKICH
ZWIĄZKU HARCERSTWA POLSKIEGO
Popieram, bo wydaje mi sie, że po to ktoś wymyślił mundurki, odznaki itp. żeby zuchy widząc siebie na wzajem (także na dużych międzyśrodowiskowych zlotach) mogły popatrzeć, porównać, a skąd mają wiedzieć co oznaczają znaczki, guziki itp (nie zawsze jest czas i śmiałość żeby zapytać). Oczywiście każdy ma swoje środowisko i to od niego zalezy jak będzie się odnosił do regulaminów itp. Ja popieram tradycyjne sprawności, jestem z Poznania i kupuję w Woda Góry Las z 2,5 (takie ładne kolorowe) ale wiem, że są możliwości kupienia tańszych (np. drukowane). A sprawe finansów załatwiamy w ten sposób, że kiedy skończy sie sprawność, informujemy rodziców że jest możliwość kupienia odznaki dla zucha, i wtedy zwykle bez problemu dają to 2,5 (2,5x5 sprawności w roku=12,5), raczej nie wydaje mi sie aby taka kwota byłą problemem, a jeśli jest to nie trudno pomóc (wątpie aby na raz wszyscy rodzice powiedzieli że nie mają 2,5 raz na 2 miesiące)

Pamietam, że kiedyś pojawił się problem i nie było sprawności bodajże czarodzieja czy czegoś w tym stylu i moja ówczesna drużynowa kupiła podobną (chyba żaka nawojki), można sie przyczepić, ze wtedy nie widać jakie sprawności są zdobywane, ale dzieciaki mimo wszystko czekają na te znaczki.

Dlatego pozdrawiam i podziwiam wszystkich, którym chce sie drukować, wyszywać itp. :)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”