Emblematy sprawności

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
danonek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: danonek » 03 gru 2004, 14:56

Ja również o sprawniościach, ale troszkę w innej kwesti. Jestem ciekawa jak radzicie sobie ze znaczkami sprawności tzn, czy zamawiacie je w KA-DE-Ha tudzież gdzie indziej, czy może sami wyszywacie, a może macie jakies swoje sposoby:)???:) I te ostanie chyba najbardziej mnie inetresują:D
phm. Monika Zdanowicz
Komendant szczepu 50 STDHiGZ
Hufiec Toruń

kasia1sgz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kasia1sgz » 04 gru 2004, 08:23

jesli chodzi o sprawnosci indywidualne....to kupuje gotowe w skladnicy
:D
ale jesli chodzi o sprawnosci zbiorowe to zalezy od sprawnosci.....staram sie za kazdym razemwymyslec cos innego....wiec np.robie wlasnorecznie opierajac sie na blaszanych "broszkach" (wylecialo mi to slowo ale wiesz o co mi chodzi-takie metalowe kolka na agrafkach),ozdabiam je roznymi sposobami.....wiadomo ze nie nosza ich na ramieniu,ale na prawej kieszeni.
po zdobyciu nastepnej sprawnosci....zuch sciaga ta poprzednia i chowa do magicznej skrzyneczki, ktora posiada kazda szostka
podczas uroczystych zbiorek sprawnosci te sa wyciagane...i wtedy zaczynamy wspominki:D

wioora
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wioora » 04 gru 2004, 14:01

Czytam i oczom nie wierzę!

Polecam następującą lekturę:

"REGULAMIN ODZNAK I OZNAK
ZUCHOWYCH, HARCERSKICH I INSTRUKTORSKICH
ZWIĄZKU HARCERSTWA POLSKIEGO

7. OZNAKI SPRAWNOŚCI

7.1. Oznaki sprawności zuchowych

Oznaki sprawności zuchowych mają kształt trójkąta równobocznego o długości boku 35 mm, zwróconego wierzchołkiem ku dołowi.
Symbol sprawności jest wyhaftowany lub nałożony z tworzywa sztucznego.
Oznaki sprawności nosi się na prawym rękawie munduru powyżej łokcia, przyszyte po trzy w rzędzie, w odległości 0,5 cm jedna od drugiej, pierwszy rząd w odległości 5 cm od wszycia rękawa."

Wszystkich sprawności, bez podziału indywidualne/zbiorowe!

No, chyba, że z różnych organizacji jesteśmy.
wiewi00ra
phm.Marta Drozd
Hufiec ZHP Szczecin-Dąbie
---------------------------------
"Drogę wyznacza się idąc..."

byolo
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: byolo » 04 gru 2004, 19:37

A słyszałaś o tym, że program sprawności zatwierdzony w hufcu należy upowszechnić przesyłając do Wydziału Zuchowego GK???
Aleksander Gogół
przyboczny 166 WWGZ Biały Żagiel im. Marco Polo

basik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: basik » 05 gru 2004, 15:13

Moje zuchy same muszą sobie zadbać o to co mają na mundurku - w ten sposób realizują swoje zadania związane z mundurkiem (te na gwiazdki np.)
Robią to na różne sposoby, podam może Wam te które znam :)

- ciągną rodziców za rękę prosto do sklepu (mamy to szczęście że w Rybniku jest sklep z asortymentem harcerskim)
- mówią rodzicom 24 h na dobę " Mamo kup mi kup mi kup mi kup mi kup mi kup mi tę sprawność"
- jeden zuch ma sprawności wyszywane przez mamę (bardzo ładnie zresztą ! )

Myślę że jest to u nas bardzo dobre wyjście - jednym z powodów jest wielość zdobywanych sprawności. Wielu moich zuchów musi wybierać które sprawności chcą nosić a które nie bo mają ich za duzo i nie mieszczą im się na rękawie. Dlatego też zawsze im mówię że mają nosić te z których są dumne i które najtrudniej było im zdobyć. W takiej sytuacji bez sensu byłoby gdybym ja im kupowała sprawności i dawała w momencie przyznania.
Istnieje też mozliwość że rodzice poproszę mnie abym kupiła tę sprawność (np ze względu na brak czasu aby pojechać do sklepu) ...ale tak szczerze powiedziawszy jeszcze ani razu mi się to nie zdarzyło.

....................................... :):):) .......................................

" .... Kiedy ktoś spyta Cię skąd ten Krzyż na twej piersi
z dumą odpowiesz mu TAKI NOSZĄ NAJDZIELNIEJSI..."

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 05 gru 2004, 17:17

A co robisz gdy rodzic powie że nie kupi, ani nie wyszyje ?
Zwłaszcza gdy zuch nie ma munduru i w najbliższym czasie mieć nie bedzie
bo rodzic powiedział że go nie kupi ?
(4 lata temu miałam 5 takich zuchów)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

zuchmistrz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zuchmistrz » 06 gru 2004, 12:56

U nas w gromadzie (mojej byłej i mojego dziecka teraz) są comiesięczne składki. W ramach tych funduszy kupowane są przez drużynowego sprawności dla wszystkich zuchów. Jak na razie nie zabrakło ani funduszy ani znaczków.
A znaczki sprawności przyszywane są na prawym rękawie, tylko w kółeczko. I wszystkie razem: indywidualne i cykliczne.

Katarzyna Paszkowska
zuchmistrz.zuch.org

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 06 gru 2004, 13:43

zuchmistrz napisał:
U nas w gromadzie (mojej byłej i mojego dziecka teraz) są comiesięczne składki. W ramach tych funduszy kupowane są przez drużynowego sprawności dla wszystkich zuchów. Jak na razie nie zabrakło ani funduszy ani znaczków.
A ile wynosą te składki ? Bo z obowiazkowych 24zł w gromadzie zostawiasz jedynie 4,80zł, zaś roczny koszt "kupnych" sprawności to ok.7-10zł
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

zuchmistrz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zuchmistrz » 06 gru 2004, 14:11

10 zł miesięcznie.

zuchmistrz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zuchmistrz » 06 gru 2004, 14:24

I nie wiem jak to robią, że zostaje im jeszcze po opłaceniu składek do hufca na materiały do majsterek, a robią tego strasznie dużo. Wszystko to dzięki rodzicom, którzy dają co tylko mogą.
Aha, od tego roku składka wynosi 5 zł, a zuchy nadal otrzymują znaczki sprawności. Co więcej, dostają powtórnie też te, które zgubiły. :)
I oszczędzają jak mogą. Bo np. (co mi się bardzo podobało) na nabór przyszły z kasztanami, w których wydrążona była data spotkania, nazwa gromady itp.

Tylko na kolonii zuchowej były własnoręcznie wyszywane - bo nie mieli dostępu do sklepu harcerskiego

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 06 gru 2004, 14:30

zuchmistrz napisał:
I nie wiem jak to robią, że zostaje im jeszcze po opłaceniu składek do hufca na materiały do majsterek, a robią tego strasznie dużo. Wszystko to dzięki rodzicom, którzy dają co tylko mogą.
Aha, od tego roku składka wynosi 5 zł, a zuchy nadal otrzymują znaczki sprawności.
Skoro "na czysto" mają rocznie maja przynajmniej ponad 25 zł/zucha to nie jest to jakiś specjalny wyczyn. ;)
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

zuchmistrz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zuchmistrz » 06 gru 2004, 14:44

To właśnie dlatego.... :D

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa