Zastęp 3 gwiazdki

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
Zablokowany
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 20 sie 2004, 10:11

Czy ktoś stosuje w swojej gromadzie zuchowej takie "narzędzie" jak Zastęp 3 gwiazdki ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

sprafka

Post autor: sprafka » 31 sie 2004, 12:44

My chcemy!!! :D:D:D Jeśli można prosić o informacje dotyczące tego właśnie postu, prosił bym o przesłanie ich na adres sprawka_sgt@tlen.pl

Dziękuje bardzo :)

--
ćwik Dawid Sprawka
Drużynowy PGZ "Strażnicy Gumisiowej Tajemnicy"
Komenda Hufca ZHP Jastrzębie Zdrój im. Józefa Kreta

http://www.gz.sgt.prv.pl

kasieńka273

Post autor: kasieńka273 » 13 paź 2004, 15:48

Uwazam ze to nie jest najlepszy pomysl. lepiej jest zrobic z nich szostkowzch w szostkach gdzie sa nowe zuchy wtedy beda mogly sie wykazac i poczuc wazne no i oczywiscie po przekazaniu milo beda wspominac chwile spedzone w gromadzie.

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 13 paź 2004, 19:36

kasieńka273 napisał:
Uwazam ze to nie jest najlepszy pomysl. lepiej jest zrobic z nich szostkowzch w szostkach gdzie sa nowe zuchy wtedy beda mogly sie wykazac i poczuc wazne
Czy wiesz kiedy tworzy się zastęp 3 gwiazdki ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

ani_71

Post autor: ani_71 » 22 sty 2005, 14:36

Mi sie wydaje że druzyn próbnych działających poniżej 2 miesięcy nie powinno się wpisywać do spisu. Jeśli sie harcerzom szybko odwidzi bedziesz płacił składki z własnej kieszeni

--
Pozdro,
Ani

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 24 sty 2005, 17:34

Jak ktoś dobrze pracuje to i trzygwiazdkowe zuchy się znajdą.
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

basik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: basik » 27 sty 2005, 09:54

... tak w teori 3 gwiazdki powinno mieć mniej więcej tyle zuchów ile ma Druhna III klasistów (to tylko tak teoretycznie) ... bo może Druhna mieć jeszcze takich które wcześniej zaczęły karierę zuchową (6-latki) i takie które później (np dopiero w II klasie) ... więc tak w zasadzie to nie powinno ich być wcale tak nie dużo - szósteczka się powinna znaleźć ;)
" .... Kiedy ktoś spyta Cię skąd ten Krzyż na twej piersi
z dumą odpowiesz mu TAKI NOSZĄ NAJDZIELNIEJSI..."

basik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: basik » 27 sty 2005, 10:03

... No a tak w zasadzie - to proponuję przypomnieć najpierw co to jest zastęp III gwiazdki - bo tak szczerze to sama dokładnie nie wiem. Różni drużynowi różnie interpretują - jedni twierdzą że jest to szóstka składająca się z samych zuchów gospodarczych (a tu występuje konflikt bo przecież nie może być szóstek koedukacyjnych) a inni że zastęp III gwiazdki to zastęp funkcjonujący w drużynie harcerskiej gdzie zuchy mają taki mały przedsmak harcowania. Zatem czym na prawdę jest zastęp III gwiazdki i jaka jest jego istota ??
... Wg mnie jest to zastęp w drużynie harcerskiej stworzony po przekazaniu zuchów do drużyny w związku z tym że zuchy III gwiazdki nie realizują próby na harcerza - zatem inaczej się z nimi rozkłada pracę niż z pozostałymi nowymi członkami drużyny. Poprawcie mnie jeśli myślę źle - bo wszsytkie poprzednie wypowiedzi wskazują na to że zastęp III gwiazdki ma tworzyć drużynowy gromady zuchowej - a mi się wydaje że to zadanie dla drużynowego drużyny harcerskiej !!!
" .... Kiedy ktoś spyta Cię skąd ten Krzyż na twej piersi
z dumą odpowiesz mu TAKI NOSZĄ NAJDZIELNIEJSI..."

dh edek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dh edek » 12 kwie 2006, 09:47

W mojej gromadzie jest zwyczaj, że zuch któremu przyznaje się trzecią gwiazdkę zaraz po tym (na tym samym wyjeździe przyznaje się Krzyż Harcerski. Jest to dawny zwyczaj mojego dawnego szczepu. Jest to bardzo dobre jeżeli są odpowiednie wymagania na gwiazdki. dh Edek

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 16 kwie 2006, 10:36

A jaki sens ma przyznawanie gwiazdki i nie przyszywanie jej? No bo jeśli dostaję trzecią gwiazdkę i od razu krzyż no to obowiazują już stopnie harcerskie - prawda?

U mnie w gromadzie staram się tak motywować zuchy by zdobyły III gwiazdkę na początku trzeciej klasy. Oni chodzą raz w miesiącu jako goście do drużyny harcerskiej i przygotowują się do harcowania. Mam za mało jeszcze "trójgwiazdkowców" by założyć zastęp ale kto wie może w przyszłym roku...
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

dh edek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dh edek » 18 kwie 2006, 09:04

Za mało napisałem i nie zostało to dobrze zrozumiane. Przyznanie Krzyża przy przyznaniu trzeciej gwiazdki to przypadek obozowy. W ciągu roku harcerskiego, kto zdobędzie trzecią gwiazdkę musi odczekać do przekazania do drużyny harcerskiej. Na pewno musi pełnić funkcję w gromadzie, bierze udział w spotkaniach i wyjazdach kadry. Ma proponowane wstąpienie do zastępu kadrowego gromady. Ale funkcjonuje w gromadzie jako zuch, z tym tylko, że zdobywa już sprawności harcerskie. Może to dziwne (przyznam się, że jeszcze w historii swych gromad nie miałem takiej sytuacji - zdobyło trzecią gwiazdkę tylko dwoje zuchów). Ale szykują się dwie zuchenki trzygwiazdkowe. Gwiazdki u mnie mają konkretne wymagania i są dużo trudniejsze (ale możliwe do zdobycia przez zuchy) niż proponowane w książeczkach, czy innych materiałach. Jeżeli ktoś chce poznać moje wymagania (obrzędowość Kubusia Puchatka) to niech napisze na adres: edward.rozycki@international.gc.ca
Gwiazdki nie są odznaki za staż o czym bardzo wielu drużynowych zapomina.
Materiały wolałbym przesyłać pocztą tradycyjną.
przy Szkole Podstawowej nr 306
ul. Tkaczy 27, 01-346 Warszawa

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”