Trzy czy dwa ?

Forum XXXVI Zjazdu ZHP
dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 31 paź 2009, 11:21

Przedstawiciel "młodzieży" instruktorskiej, phm. Jakub Sieczko w "medycznych" rozważaniach:

http://zhp24.net/index.php/2009/10/29-pazdziernika/
Mamy trzy projekty statutu. GK proponuje uzdrowić ZHP witaminą C, Rada Naczelna proponuje antybiotyk, KPW wkroczył z chirurgicznym nożem. Nie wiem, która kuracja będzie najskuteczniejsza. Za mały na to jestem, bo choć sprawami ZHP staram się interesować, to na ogarnięcie Związku jako całości nie starcza mi doświadczenia, wiedzy i czasu. No więc nie wiem co by naszemu pacjentowi trzeba było podać. Choć przeczuwam, że witamina C czy antybiotyk to może być za mało, może się okazać, że nawet wkroczenie do organizmu z niszczącymi wszystko na swojej drodze młotkiem i dłutem (jakich używają ortopedzi) może nie pomóc. Na monitorze pokazującym stan ZHP ciśnienie może wciąż lecieć na łeb na szyję. Delegaci-anestezjolodzy, daję głowę, pokłócą się między sobą z dwadzieścia razy, co podać pacjentowi. W pesymistyczniej wersji wyjdzie z tego jakaś przedziwna i zupełnie niespójna mieszanka leków. W optymistycznej uzyskamy najlepsze możliwe dzisiaj rozwiązanie. Podamy ten lek i nic. Być może i tak pacjent zejdzie.
Przedstawiciele "senioratu" instruktorskiego, czyli hm. Adam Czetwertyński rozmawiający "przedzjazdowo" z nowym/starym kandydatem/przewodniczącym ZHP hm. Adamem Massalskim:

http://zjazd.zhp.pl/obecne-wladze-nacze ... zdowo.html
Mamy przed Zjazdem ZHP dwa projekty Statutu – jeden opracowany i przyjęty przez Radę Naczelną, drugi to propozycja zmian w obecnym Statucie przekazana delegatom przez Główną Kwaterę. Która wersja bardziej ci się podoba?

Uważam, że za Arystotelesem można rozważyć przyjęcie zasady złotego środka. Stoję na stanowisku, że zmiany w organizacji nie mogą być rewolucyjne. Rewolucja zawsze bardziej niszczy niż buduje. Kolejne zjazdy ZHP powinny zmieniać stopniowo statut, tak by był on dokumentem ułatwiającym drużynowym ich pracę wychowawczą.
To w końcu są trzy czy dwa projekty ?
Ostatnio zmieniony 31 paź 2009, 11:22 przez dokumenty, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 31 paź 2009, 16:16

Jak się im trzeci nie podoba to najlepiej go OLAć i udawać że go nie ma. Generalnie OLEWANIE głosów i inicjatyw instruktorów staje sie standardem w ZHP.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 01 lis 2009, 18:55

Ani trzy ani dwa. Jest ich z pewnością więcej. I RN coś napisała, I GK coś naskrobała, i jeden czy drugi instruktor, i ruch jakiś, i hufiec choćby Ziemi Dzierżoniowskiej ma swoje pomysły, w końcu i KCH mają. Jaki cel ma Twoje pytanie?

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 01 lis 2009, 20:04

rynio pisze:Ani trzy ani dwa. Jest ich z pewnością więcej. I RN coś napisała, I GK coś naskrobała, i jeden czy drugi instruktor, i ruch jakiś, i hufiec choćby Ziemi Dzierżoniowskiej ma swoje pomysły, w końcu i KCH mają. Jaki cel ma Twoje pytanie?
Właśnie taki ja to co napisałeś.
Być może źle sformułowałem tytułowe pytanie.
Może lepsze byłoby:

"Czy (i dlaczego) tylko dwa ?"
Ostatnio zmieniony 01 lis 2009, 20:05 przez dokumenty, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 01 lis 2009, 21:19

dokumenty pisze:
rynio pisze:Ani trzy ani dwa. Jest ich z pewnością więcej. I RN coś napisała, I GK coś naskrobała, i jeden czy drugi instruktor, i ruch jakiś, i hufiec choćby Ziemi Dzierżoniowskiej ma swoje pomysły, w końcu i KCH mają. Jaki cel ma Twoje pytanie?
Właśnie taki ja to co napisałeś.
Być może źle sformułowałem tytułowe pytanie.
Może lepsze byłoby:

"Czy (i dlaczego) tylko dwa ?"
To chyba będzie wszystko w rękach delegatów...

Dwa projekty są wnoszone przez obecne władze. Ponieważ dotarły oficjalnie - będą one przedmiotem głosowań.

Co z projektem KPW? Teoretycznie, jeśli ktoś postawi na Zjeździe wniosek, by ten projekt wszedł pod obrady - to wejdzie. I pytanie do Czesława - postawi ktoś taki wniosek?

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 01 lis 2009, 22:16

Rafal pisze:To chyba będzie wszystko w rękach delegatów...

Dwa projekty są wnoszone przez obecne władze. Ponieważ dotarły oficjalnie - będą one przedmiotem głosowań.

Co z projektem KPW? Teoretycznie, jeśli ktoś postawi na Zjeździe wniosek, by ten projekt wszedł pod obrady - to wejdzie. I pytanie do Czesława - postawi ktoś taki wniosek?

Rafał
Zacznę od ostatniego pytania: tak - co najmniej jeden delegat.

Ale co rozumiesz przez
Rafal pisze:Ponieważ dotarły oficjalnie - będą one przedmiotem głosowań.
?
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 02 lis 2009, 10:51

Zostały doręczone delegatom ? No nie wiem, co miał na myśli Klepacz...

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 02 lis 2009, 11:13

To, że sa to projekty wnoszone przez obecne władze...

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 02 lis 2009, 12:16

dokumenty pisze:Ale co rozumiesz przez
Rafal pisze:Ponieważ dotarły oficjalnie - będą one przedmiotem głosowań.
?
rynio pisze:Zostały doręczone delegatom ? No nie wiem, co miał na myśli Klepacz...
Rafal pisze:To, że sa to projekty wnoszone przez obecne władze...
Jeśli chodzi o doreczenie delegatom, to Biuro GK ZHP wielokrotnie, OFICJALNIE, otrzymało projekt KPW.

(może tu też działają krasnoludki, tak jak w przypadku członków RN ? )

A co do "wnoszenia" to jest to nie tyle ich prawo co obowiązek.
Obowiązek "stosownego wyprzedzenia", którego nie mają inne "podmioty".

Ale to nie ma wpływu na "oficjalność" projektów.

Oficjalny projekt władzy ZHP jest równie oficjalny jak projekt innej "oficjalnej struktury" (statutowej) ZHP, np. rady chorągwi.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 02 lis 2009, 12:34

A której struktury jest Twój projekt?

Rafał

PS. Czesław, nie bierz tego do siebie. Ja tez uważam, że projekt KPW powinien mieć tę sama range co inne projekty. Ale prawda jest taka, że projekty wnoszone przez ustępującą władzę, będą siłą rzeczy inaczej traktowane. I nie ma w tym chyba nic dziwnego.

W weekend jest spotkanie z delegatami twojej chorągwi, bedzie mysle mozna zapytać co się stało z Waszym projektem...

Rafał

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 02 lis 2009, 13:04

Rafal pisze:A której struktury jest Twój projekt?
Rozumiem że pytasz o projekt Ogólnopolskiego Ruchu Programowo Metodycznego ZHP "Krąg Płaskiego Węzła"
wpisanego Decyzją Naczelnika ZHP nr 26/2007 z dnia 17 lipca 2007 r. w sprawie rejestracji Ruchu Programowo-Metodycznego "KRĄG PŁASKIEGO WęZŁA" do ewidencji ruchów programowo metodycznych ?
STATUT ZHP

ROZDZIAŁ 5.
Struktura

§ 32
1. W ZHP mogą działać środowiskowe, regionalne oraz ogólnopolskie ruchy programowo-metodyczne, skupiające instruktorów, starszyznę i kadrę, oraz jednostki organizacyjne ZHP.
2. Ruchy programowo-metodyczne stanowią dla ich członków formę współdziałania w celach:
1) doskonalenia programu i metodyki,
2) wymiany doświadczeń i upowszechniania inicjatyw programowych i metodycznych,
3) realizacji konkretnego zadania, inicjatywy społecznej lub kierunku służby.
3. Ruchy programowo-metodyczne podlegają rejestracji. Szczegółowy tryb postępowania w sprawach związanych z wpisem ruchu do rejestru oraz zasady wykreślania ruchu z rejestru określa Główna Kwatera ZHP.
Jasne ?

Rafal pisze:PS. Czesław, nie bierz tego do siebie. Ja tez uważam, że projekt KPW powinien mieć tę sama range co inne projekty. Ale prawda jest taka, że projekty wnoszone przez ustępującą władzę, będą siłą rzeczy inaczej traktowane.

I nie ma w tym chyba nic dziwnego.
Jeśli przez delegatów to OK, maja takie prawo. Ale jesli przez władze to już niekoniecznie.
No, chyba że dana władza traktuje go "osobiście". Np. jako zagrozenie własnych interesów. To wtedy faktycznie, "nic dziwnego".

Rafal pisze:W weekend jest spotkanie z delegatami twojej chorągwi, bedzie mysle mozna zapytać co się stało z Waszym projektem...
Też tak myślę, choć niestety nie oczekuję poważnej odpowiedzi.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 02 lis 2009, 22:34

Rafal pisze:A której struktury jest Twój projekt?

Rafał

PS. Czesław, nie bierz tego do siebie. Ja tez uważam, że projekt KPW powinien mieć tę sama range co inne projekty. Ale prawda jest taka, że projekty wnoszone przez ustępującą władzę, będą siłą rzeczy inaczej traktowane. I nie ma w tym chyba nic dziwnego.

W weekend jest spotkanie z delegatami twojej chorągwi, bedzie mysle mozna zapytać co się stało z Waszym projektem...

Rafał
Pełna zgoda, tylko chciałbym wiedzieć co rozumiesz przez: "....projekty wnoszone przez ustępującą władzę, będą siłą rzeczy inaczej traktowane. I nie ma w tym chyba nic dziwnego." Ja tego nie rozumiem, albo przestrzegamy własnych zasad, albo je po prostu łamiemy......"siłą rzeczy" ? To mi przypomina "stare, dobre prakyki" z którymi nie raz miałem doczynienia i z którymi walczyłem...... TAKIEGO ZHP chcemy ?!

rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 02 lis 2009, 22:39

StaryWilk pisze:To mi przypomina "stare, dobre prakyki" z którymi nie raz miałem doczynienia i z którymi walczyłem...... TAKIEGO ZHP chcemy ?!
A możesz napisać bez Czesistowskich cudzysłowiów, o co Ci chodzi?

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 02 lis 2009, 22:44

No tak, to może być dośc skomplikowane. Postępowanie które nie znajduje żadnego odzwierciedlenia w naszych przepisach. Ot prawo kaduka...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 03 lis 2009, 09:05

StaryWilk pisze:Pełna zgoda, tylko chciałbym wiedzieć co rozumiesz przez: "....projekty wnoszone przez ustępującą władzę, będą siłą rzeczy inaczej traktowane. I nie ma w tym chyba nic dziwnego."
Wilku, nie chodzi o kwestie prawne, tylko mentalne.

Inaczej będę - siłą rzeczy - traktował projekt, przygotowany przez zespół, w skład którego wchodzili przedstawiciele RN, GK, NSH (dzis GK sie tego wypiera, ale projekt nazywany "projektem RN" przygotował zespół złozony z przedstawicieli wszystkich władz - w tym GK!), a inaczej projekt przygotowany przez jakies środowisko - powiedzmy krakowskie... Czy warszawskie...

Nic nie ujmując zawartości merytorycznej obu projektów. Po prostu ten pierwszy, przeszedł już jakąś konsultację i jest efektem jakiegos kompromisu - a ten drugi jest raczej autorska propozycją.

Co ani jednemu, ani drugiemu nic nie umniejsza... I nie wiem skąd Twoje oburzenie...

Rafał

PS. O KPW nawet neutralnie coś napisać a wy już czujecie się jakby Was bili. Proponuje w dyskusji skupic się na meritum, a nie na czesiowym np. "co miałeś na myśli, pisząc "TAKIEGO ZHP"? ;)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „XXXVI Zjazd ZHP”