zapisy na zajęcia

forum III Ogólnopolskiego Zlotu Drużynowych<br />20-23.08.09 r.<br />
zlotdruzynowych.zhp.pl
Zablokowany
dymson
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dymson » 09 sie 2009, 23:09

Tak sobie myśle właśnie czy ktos pomyslał o tych ktorzy nie maja dostepu do internetu badz ktorych nie ma jeszcze w ewidencji z przyczyn od nich niezaleznych. Wydaje mi sie to troche niesprawiedliwe zapisywanie sie na zajęcia w ten sposób, nie sadzicie?
Ostatnio zmieniony 09 sie 2009, 23:15 przez dymson, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Michał Dymek HO
drużynowy 10 Puławskiej Drużyny Wędrowniczej "Glaucus"
www.glaucus.pulawy.zhp.pl

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 10 sie 2009, 06:46

Proszę druha, już na II OZD były zapis przez internet i jakoś nikt nie narzekał. Co do braku wpisów w Ewidencji, to rzeczywiście nie Wasza wina tylko osoby odpowiedzialnej za Ewidencję ale wydaje mi się, że od tego jest Komendant Hufca aby ścignąć taką osobę aby zaczęła wypełniać swoje obowiązki jak należy, a jeśli osoby takowe są (z całym szacunkiem dla ich wieku) starej daty, może należałoby pomyśleć nad ich zmianą....
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 10 sie 2009, 07:32

dymson pisze:Tak sobie myśle właśnie czy ktos pomyslał o tych ktorzy nie maja dostepu do internetu badz ktorych nie ma jeszcze w ewidencji z przyczyn od nich niezaleznych. Wydaje mi sie to troche niesprawiedliwe zapisywanie sie na zajęcia w ten sposób, nie sadzicie?
Witaj,

Nikt nie ukrywał od samego początku w jaki sposób będzie prowadzona rejestracja na zajęcia. Zgodzisz się, że przy ponad 4300 miejsc na zajęciach przyjmowanie zgłoszeń ręcznie było by dość kłopotliwe. Zwłaszcza gdy już około 500 razy uczestnicy w systemie zmieniali zdanie i wypisywali się z jakiś zajęć aby wybrać inne. Sądzę, że dla chcącego nic trudnego odwiedzić kolegę, koleżankę iść gdziekolwiek gdzie net jest dostępny i zarejestrować się na zajęcia.

Można sugerować, że to zły sposób ale w obecnych czasach raczej innego przy tak dużej imprezie nie ma co się spodziewać.

Jeżeli chodzi o samą Ewidencje to chciałbym zwrócić Twoją uwagę, że patrolowi oraz hufce są informowani o tej konieczności co najmniej 2-3 miesiące. Każdy z patrolowych rejestrujący patrol na zlot zapoznał się także z zasadami rejestracji w których to znajduje się zapis o konieczności weryfikacji danych w Ewidencji. Zapewniam Cię, że nikt z nas nie chce aby ktoś nie jechał bo nie ma go w bazie jednakże mamy polecenie aby każdy z uczestników zlotu został zweryfikowany.

Wszystkie listy uczestników zlotu są generowane bezpośrednio z bazy ewidencji dzięki czemu mamy pewne i aktualne informacje na temat każdego z Was.

Jeżeli jest jakiś problem należy go zgłosić na adres biuro.zd@zhp.pl, a osoby obsługujące ten adres postarają się możliwie szybko rozwiązać problem. W przypadku gdy występuje on w hufcu, zostanie zgłoszony do biura Chorągwi oraz biura Głównej Kwatery.

KA
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KA » 10 sie 2009, 09:28

A czy zapisy na zajęcia na poprzednich zlotach też odbywały się na 3 tygodnie przed zlotem, w czasie wakacji, gdy większość jest na obozach?

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 10 sie 2009, 09:48

Tak, oczywiście... ja miałem przypadek (będąc komendantem Związku Drużyn), że zajęcia dla 3 moich drużynowych musiałem dobierać sam na podstawie znajomości ich zainteresowań i grup wiekowych z jakimi pracują.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 10 sie 2009, 13:44

KA pisze:A czy zapisy na zajęcia na poprzednich zlotach też odbywały się na 3 tygodnie przed zlotem, w czasie wakacji, gdy większość jest na obozach?
A bierzesz pod uwagę, że wystąpiły czynniki które uniemożliwiły zrobienie tego wcześniej?
90% osób która potwierdziły swoje dane w Ewidencji ZHP wybrały już swoje zajęcia. Pozostałe nie potwierdzone i tak nie mają takiej możliwości.

agnieszka rytel
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agnieszka rytel » 18 sie 2009, 13:25

A bierzesz pod uwagę, że to nie jest usprawiedliwienie.
Powinniśmy chyba dążyć do pełnej i profesjonalnej obsługi i nie używać za wymówkę informacji, że były "jakieś" okoliczności.
hm. Agnieszka Rytel
komendantka Hufca Łódź-Polesie

Stasia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Stasia » 18 sie 2009, 14:31

Według mnie zapisy na zajęcia przez internet to jeden z lepszych sposobów. W dzisiejszych czasach problemu z dostępem nie ma (znajomi, kafejki). Nie wyobrażam sobie abyśmy mieli zapisywać się np przez jakiś arkusz i wysyłać go pocztą, tym bardziej, że jak już było wspomniane, drużynowi często wypisywali sie z zajęć i zapisywali na inne. Szybkość i elastyczność zapisów to duży plus i ułatwienie.
Apropos dostępu do internetu na obozie, dla chcącego nic trudnego, my zapisywaliśmy się będąc na obozie:)

Na poprzedni zlocie było więcej zamieszania z zapisami, większość musiałą iść na zajęcia których nie wybierała, więc tegoroczne zapisy na zajęcia są dla mnie na plus.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 18 sie 2009, 22:32

agnieszka rytel pisze:A bierzesz pod uwagę, że to nie jest usprawiedliwienie.
Powinniśmy chyba dążyć do pełnej i profesjonalnej obsługi i nie używać za wymówkę informacji, że były "jakieś" okoliczności.
Oczywiście, że nie jest to usprawiedliwienie druhno Agnieszko, ale jakoś 95% uczestników zdołało się zweryfikować i zapisać na zajęcia, problem natomiast mieli ci, których administratorzy odpowiedzialni za Ewidencje, nie wywiązali się ze swoich zadań.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ogólnopolski Zlot Drużynowych 2009”