Rejestracja na Zlot

forum III Ogólnopolskiego Zlotu Drużynowych<br />20-23.08.09 r.<br />
zlotdruzynowych.zhp.pl
azymut
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: azymut » 23 maja 2009, 20:15

ufo300 pisze:Jeżeli strona: nazwa.zhp.wlkp.pl nie jest strona hufca ZHP, to czyją jest stroną?
Nietrafiony przykład!
Wszystkie adresy hufców Chorągwi Wielkopolskiej ZHP w domenie 'zhp.wlkp.pl' są otwierane w domenie 'zhp.pl'.

Czuwaj!
hm. Rafał M. Socha HR
Wiceprzewodniczący ZHP - http://www.rn.zhp.pl
Prezes Harcerskiego Klubu Turystycznego "Azymut" w Swarzędzu - http://www.azymut.org.pl

ufo300
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ufo300 » 24 maja 2009, 13:10

azymut pisze:
ufo300 pisze:Jeżeli strona: nazwa.zhp.wlkp.pl nie jest strona hufca ZHP, to czyją jest stroną?
Nietrafiony przykład!
Wszystkie adresy hufców Chorągwi Wielkopolskiej ZHP w domenie 'zhp.wlkp.pl' są otwierane w domenie 'zhp.pl'.

Czuwaj!
Ja się tylko odwołuję do tego co napisał bobik kilka postów temu i sam stwierdził, że te strony nie są stronami hufców ZHP, wiec pytam się czyje to są strony?
MYCHAS pisze:Po pierwsze to jesteśmy w jednej organizacji więc dobrze by było jakbyśmy się z nią wszyscy identyfikowali.
Ok, ale czy identyfikowanie to zmuszanie do używania konkretnego adresu? Przecież jak w powyższym przykładzie w adresie jest zhp tylko czasem po lub przed jest coś, jak spojrzy na to przeciętny użytkownik Internetu to wie o co chodzi i czyja to strona, czyli identyfikuje się ta strona z organizacją.
MYCHAS pisze:Po drugie to nie filozofia wysłać coś że skrzynek zhp, a jak mamy ludzi którzy nie chcą , nikt ich nie trzyma
Nie, że nie chcą, tylko używają innych skrzynek, wiec apeluje o zaktualizowanie bazy danych, zresztą nie dziwie im się, że używają innych skrzynek skoro, te się tak szybko przepełniają.
phm. Bartłomiej Kolisko HR
namiestnik harcerski
Hufiec Chorzów

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 24 maja 2009, 16:28

ufo300 pisze:
bobik pisze:Witam,

W ZHP istnieje jeden ogólnie przyjęty system komunikacji wewnętrznej za pośrednictwem poczty elektronicznej. Adresy te znajdują się w nazwie domeny @zhp.pl.

Funkcjonowanie tych adresów gwarantuje GK ZHP. Ich funkcjonowanie nie jest zależne od tego, że hufiec zapłacił fakturę czy jej nie zapłacił. Nie jest zależne od tego czy w hufcu jest druh Zdziś co potrafi taką skrzynkę stworzyć. Wreszcie nie jest zależne od tego czy dany hufiec ma stronę czy jej nie ma.

Natomiast zgodnie z dokumentem minima stron www (dostępny na stronie wnt.zhp.pl) informuje, że na stronie HUFCA znajduje się adres w domenie zhp.pl czyli nie jest to np. zhp.wlkp.pl. Podobnie jak strona pt. nazwa.zhp.wlkp.pl NIE jest stroną hufca ZHP.

Adresy @zhp.pl są jedyne pewne znane i funkcjonujące. Podobnie sytuacja wygląda z ewidencją ZHP, jeżeli jakiś hufiec ma problem z ewidencją (a zapewne wszędzie się on pojawi choć raz) MUSI przesłać zgłoszenie z adresu zhp.pl.

Mam nadzieję, że te kilka przykładów wyjaśnia problem. Jeszcze raz informuję, że konta @zhp.pl to oficjalne konta komunikacji wewnętrznej ZHP na te konta są przesyłane oficjalne komunikaty oraz informacje. Jeżeli hufiec nie ma ochoty/nie chce używać tego adresu zwyczajnie sprawia sobie problem. Konta funkcjonują od ponad 3 lat :) zatem nie można powiedzieć, że jest to nagły wymysł.
No jak widać na przykładach w tym temacie nie są pewne, bo dużo hufców ich nie używa, nie lepiej sprawdzić na stronach hufców jaki jest aktualny mail niż wysyłać na mail hufca w domenie zhp.pl, który jest nieużywany przez hufiec?

Jeżeli strona: nazwa.zhp.wlkp.pl nie jest strona hufca ZHP, to czyją jest stroną? Przecież jest wiele stron nie w domenie ZHP, czy my naprawdę musimy wszystko sprowadzać do jednej domeny, jednych adresów przecież chyba każdy hufiec powinien mieć prawo do decydowania w pewnych kwestiach, a przecież nie ma różnicy jaki ma adres, jak jest odpowiedni link do strony.

Przykłady z problemami z rejestracją świadczą, że albo ten system działa źle i trzeba go zmodernizować, albo po prostu jest już dużo zgłoszeń na zlot i trzeba w jakiś sposób zniechęcić innych (takiemu drużynowemu rejestrującemu się 3 raz może się odechcieć w końcu).

Daje to do myślenia.
Tak daje do myślenia....
1. Lenistwo.
2. Komendant na zagrodzie równy wojewodzie....
3. Adres zhp.pl gwarantuje GK ZHP, czyli gwarantuje ochronę danych i inne z tym związane kwestie.
4. Tak decydują sobie drużyny o tym gdzie maja adres i są takowe np. na xxx@buziaczek.pl lub prv.pl ----> pięknie to wygląda.
5. Nikt nie zmusza do używania kont w zhp.pl tylko oficjalne komunikaty sąa na takie konta przesyłane i każdy hufiec takowe ma; pełne napisac do WNT powiększą tylko najpierw trzeba posprzątać.
6. I co jest niejasnego w minimach stron i adresów ZHP.???
7. Jestesmy w jednej organizacji i należałoby mieć jedną domenę, przynajmniej od poziomu hufca.
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

Kamusia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kamusia » 27 maja 2009, 16:05

Właśnie dostałam potwierdzenie, że komendant hufca zaakceptował skład patrolu:)

Ale też mieliśmy problemy z mailem, ponieważ mail był wysyłany na adres sosnowiec@zhp.pl a nasz hufiec, jak zresztą większość z naszej chorągwi używa adresu hufiec@sosnowiec.zhp.pl
phm. Kamila Wybraniec
Namiestniczka harcerska
Hufiec Sosnowiec

Issssskra
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Issssskra » 28 maja 2009, 14:52

poczułam się również do napisania pewnej rzeczy. Po pierwsze to nie lenistwo, tylko bałagan druhu (już nie wiem kto to napisał). Mój hufiec po porostu nie używa tej skrzynki bo...nie miał do niej dostępu. Otrzymaliśmy do niej hasło i już jest po problemie.
kolejny problem to : ewidencja członków hufca:)
pięknie to brzmi, jednak nasz hufiec nadal nie otrzymał haseł by w ogóle taką rejestrację przeprowadzić.

czy ktoś może mi pomóc?

bp
phm Barbara Podolak
drużynowa /członek Komendy Hufca Cz-Dz
Hufiec Czechowice-Dziedzice
Chorągiew Śląska

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 28 maja 2009, 20:53

Issssskra pisze:poczułam się również do napisania pewnej rzeczy. Po pierwsze to nie lenistwo, tylko bałagan druhu (już nie wiem kto to napisał). Mój hufiec po porostu nie używa tej skrzynki bo...nie miał do niej dostępu. Otrzymaliśmy do niej hasło i już jest po problemie.
pięknie to brzmi, jednak nasz hufiec nadal nie otrzymał haseł by w ogóle taką rejestrację przeprowadzić.

czy ktoś może mi pomóc?

bp
Same rewelacje :(
Zaleceniem zastępcy Naczelnika jest aby każdy uczestnik zlotu został zweryfikowany w ewidencji ZHP. Jeżeli macie z tym problem (pewno nie wy jedni) trzeba kontaktować się z biurem chorągwi ono winno pomóc Wam w rozwiązaniu problemu.

W momencie zamknięcia rejestracji każdy uczestnik dostanie specjalną wiadomość z linkiem do strony gdzie poda swój numer PESEL ponieważ MY nie możemy tych danych przetrzymywać zostaną one sprawdzone w Ewidencji ZHP co potwierdzi, że dana osoba jest członkiem ZHP i pełni odpowiednią funkcję (zgodnie z wymaganiami). Sprawdzi także przydział do jednostki oraz grupę metodyczną, stopień itp. na podstawie tych informacji będzie możliwe lepsze dopasowanie programu zlotu do Waszych potrzeb.

W przyszłości całość rejestracji na imprezy masowe będzie odbywać się przez ewidencję ZHP, w chwili obecnej jest to jeszcze niemożliwe dlatego dzieje się na dwa etapy.

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 28 maja 2009, 20:57

Kamusia pisze:Właśnie dostałam potwierdzenie, że komendant hufca zaakceptował skład patrolu:)

Ale też mieliśmy problemy z mailem, ponieważ mail był wysyłany na adres sosnowiec@zhp.pl a nasz hufiec, jak zresztą większość z naszej chorągwi używa adresu hufiec@sosnowiec.zhp.pl
Masz racje sam te maile zakładałem :) ALE to nie zmienia faktu, że to chorągiew ma taką możliwość a tak nie jest wszędzie. Dlatego do działań super oficjalnych i maksymalnie pewnych używane są konta które ma każda jednostka i wiemy jak się on nazywa.

Zbieranie adresów hufców od samych jednostek mija się z celem bo jedni mają hufiec@nazwa.zhp.pl inny ma biuro@nazwa.zhp.pl a jeszcze inny hufiec@zhp.nazwamiasta.pl a inny naszsuperhufiec@buziaczek.pl

Dlatego aby mieć pewność dostarczenia przesyłki i faktu, że dany adres istnieje niezależnie od tego kto jest komendantem czy hufiec ma kasę na własne usługi/lub chorągiew używamy kont @zhp.pl.

Np.
http://adresy.zhp.pl/slaska/sosnowiec.html (edytowanie danych w ewidencji)

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 26 cze 2009, 14:41

Issssskra pisze:poczułam się również do napisania pewnej rzeczy. Po pierwsze to nie lenistwo, tylko bałagan druhu (już nie wiem kto to napisał). Mój hufiec po porostu nie używa tej skrzynki bo...nie miał do niej dostępu. Otrzymaliśmy do niej hasło i już jest po problemie.

czy ktoś może mi pomóc?

bp
Jeśli nikt nie został zgłoszony przez Komendanta Hufca do obsługi Ewidencji i nie został w tym celu przeszkolony (a z tego co widzę to tak właśnie jest), to musisz zgłosić się do administratora w Chorągwi, jedynie on może Wam pomóc.

P.S. Pogońcie Komendanta by wyznaczył kogoś do zajmowania się Ewidencją :)
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Issssskra
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Issssskra » 26 cze 2009, 18:07

Fedajkin pisze:

czy ktoś może mi pomóc?

bp
Jeśli nikt nie został zgłoszony przez Komendanta Hufca do obsługi Ewidencji i nie został w tym celu przeszkolony (a z tego co widzę to tak właśnie jest), to musisz zgłosić się do administratora w Chorągwi, jedynie on może Wam pomóc.

P.S. Pogońcie Komendanta by wyznaczył kogoś do zajmowania się Ewidencją :)
druhu:) osobiście byłam na szkoleniu w Chorągwi a w hufcu mamy odpowiedzialną osobę za ewidencję. "Chorągiew nie otrzymała haseł dla naszego hufca"- taka jest odpowiedź druha który zajmuje się ewidencją zhp w Chorągwi.

pozdrawiam

bp
phm Barbara Podolak
drużynowa /członek Komendy Hufca Cz-Dz
Hufiec Czechowice-Dziedzice
Chorągiew Śląska

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 26 cze 2009, 20:12

:) no że tak powiem... jeśli chcesz to szybko załatwić poproś osobę z Chorągwi niech napisze do mnie maila (pomoc.ewidencja[at]zhp.pl) a przeprowadzę tej osobie prywatne korki z tego co ma/powinna zrobić... bo widać nie wie ta osoba jakie ma uprawnienia i możliwości nadane od jakiś..
hmm...
4 miesięcy?
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ogólnopolski Zlot Drużynowych 2009”