Rejestracja na Zlot

forum III Ogólnopolskiego Zlotu Drużynowych<br />20-23.08.09 r.<br />
zlotdruzynowych.zhp.pl
akant12
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akant12 » 28 mar 2009, 10:18

W opisie jak się rejestrować czytam:

Po wpisaniu imion, nawisk* i adresów e-mail wszystkich członków patrolu, lista zostanie przesłana konto komunikacji wewnętrzenej* ZHP w postaci nazwahufca@zhp.pl. Upewnij się PRZED ROZPOCZęCIEM REJESTRACJI, że konto hufcowe nie jest przepełnione.

A co jeśli jest? a Hufiec używa innego konta? I nie chce /nie potrafi/ uzywać podanego w wyżej przytoczonym opisie? Testując maile na 10 hufców od 8 wróciło z informacją że quota przekroczona.

*pisownia oryginalna
Ostatnio zmieniony 28 mar 2009, 10:21 przez akant12, łącznie zmieniany 1 raz.

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 28 mar 2009, 11:57

akant12 pisze:W opisie jak się rejestrować czytam:

Po wpisaniu imion, nawisk* i adresów e-mail wszystkich członków patrolu, lista zostanie przesłana konto komunikacji wewnętrzenej* ZHP w postaci nazwahufca@zhp.pl. Upewnij się PRZED ROZPOCZęCIEM REJESTRACJI, że konto hufcowe nie jest przepełnione.

A co jeśli jest? a Hufiec używa innego konta? I nie chce /nie potrafi/ uzywać podanego w wyżej przytoczonym opisie? Testując maile na 10 hufców od 8 wróciło z informacją że quota przekroczona.

*pisownia oryginalna
Jeśli jest pełna to zawsze pozostaje skasowanie spamu lub poproszenie WNT o zwiększenie pojemności.
Nie chce??
Może nie chcieć jego sprawa, tylko jest to po to aby hufce używały konta w domenie zhp.
Bo trochę niepoważne jest jak hufiec ma adres e-mail np. hufiecXXX@BUZIACZEK.pl
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

pawel 62 dsh
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: pawel 62 dsh » 28 mar 2009, 12:45

naszhufiec ma aders w @zhp.wlkp.pl a to też nie to samo co @zhp.pl ale też nie @buziaczek.pl :)
pwd. Paweł Litorowicz HO

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 28 mar 2009, 14:07

pawel 62 dsh pisze:naszhufiec ma aders w @zhp.wlkp.pl a to też nie to samo co @zhp.pl ale też nie @buziaczek.pl :)
No w sumie to tez nie tak.

Diabeł tkwi w szczegółach(regulaminach kont)
to jest taka różnica jak zhp.pl i zhp.net.pl; temat odgrzewany jak kotlet w barze kategorii IV.

Poczta zhp.pl znajduje się na serwerze zhp a zhp.net.pl na google, pierwsza jest służbową druga prywatną.
Hufce powinny mieć konta na zhp.pl według mnie i tyle ....
phm. Michał Michalski HR

akant12
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akant12 » 29 mar 2009, 10:52

Trzeci pisze:
pawel 62 dsh pisze:naszhufiec ma aders w @zhp.wlkp.pl a to też nie to samo co @zhp.pl ale też nie @buziaczek.pl :)
Diabeł tkwi w szczegółach(regulaminach kont)
to jest taka różnica jak zhp.pl i zhp.net.pl; temat odgrzewany jak kotlet w barze kategorii IV.

Poczta zhp.pl znajduje się na serwerze zhp a zhp.net.pl na google, pierwsza jest służbową druga prywatną.
Hufce powinny mieć konta na zhp.pl według mnie i tyle ...
I tu się zgadzam z twoim ostatnim zdaniem!! Szczególnie z czterema ostatnimi słowami!!

Tylko, jak sam twierdzisz "powinny" i "według mnie". Niestety tak nie jest.
Wiec poczta będzie się odbijać...
W związku z tym cześć drużynowych będzie miała problem. Mniejszy lub większy w zależności od hufca.

No ale drużynowy powinien twardy być i walczyć z przeciwnościami. W końcu harcerstwo to niezła szkoła życia szczególnie w niektórych hufcach

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 29 mar 2009, 14:25

A tak BTW to zapis o wysyłaniu przez pocztę wewnętrzną, jest wymogiem a nie "nieścisłością regulaminową".

Pozdrawiam
Trzeci
Ostatnio zmieniony 29 mar 2009, 19:39 przez Trzeci, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Michał Michalski HR

a.wodzynska
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: a.wodzynska » 30 mar 2009, 00:10

Komenda Zlotu postanowiła, że do rejestracji będą wykorzystywane konta komunikacji wewnętrznej ZHP, czyli zhp.pl. Każdy hufiec ma takie konto i POWINIEN go używać.

Jeśli drużynowy dowie się, że jego hufiec nie obsługuje swojego konta i nie może potwierdzić uczestnictwa patrolu w Zlocie, zawsze może napisać do biura Zlotu a my postaramy się rozwiązać ten problem.

Jaki inny sposób moglibyście zasugerować? Ręczne wpisanie adresu e-mail hufca przez patrolowego?
hm. Aleksandra Wodzyńska

akant12
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akant12 » 30 mar 2009, 16:25

a.wodzynska pisze:Jaki inny sposób moglibyście zasugerować? Ręczne wpisanie adresu e-mail hufca przez patrolowego?
Myślę ze to dobry pomysł w przypadku gdy drużynowy wie, że adres hufca jest inny.
I zgadzam się z Trzecim, że nie jet to nieścisłość regulaminowa tylko problem innej natury - powinienem to gdzie indziej wpisać - moja wina.

P.S.
Z prywatnego "śledztwa" wynika, że na przebadanych 5 chorągwi jedna ma adresy hufców na medal, dwie nieźle ale z kilkoma wyjątkami, czwarta ma swoje jednolite adresy e-mail do wszystkich hufców i jedna ma 80% adresów innych niż oficjalne - to tak już jako ciekawostka przyrodnicza bo się nudziłem wczoraj wieczorem :D

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za Wasze cenne uwagi.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2009, 16:26 przez akant12, łącznie zmieniany 1 raz.

a.wodzynska
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: a.wodzynska » 30 mar 2009, 23:41

Musimy wziąć pod uwagę również inną kwestię- mamy jednolite adresy e-mail do hufców, które działają "z automatu". Gdyby drużynowy mógł ręcznie wpisać adres hufca, konieczne byłoby sprawdzenie, czy faktycznie jest to ten adres (mimo mojego ogromnego zaufania pokładanego w ludziach).

Prywatnie uważam, że używanie przekierowywań na różne skrzynki jest tak proste, że hufiec, który nie używa swojej zhp.pl robi to tylko z powodu "nie, bo nie". Mam nadzieję, że Ci, którzy po prostu nie potrafili ich używać, znaleźli już pomoc.

Na krótki już czas przed wprowadzeniem ewidencji elektronicznej, niech będzie to sprawdzian działania tych aplikacji, które już mamy w ZHP.

A, jak już wspomniałam, nie pozwolę, żeby jakikolwiek drużynowy na Zlot nie pojechał tylko dlatego, że nie mógł dostać potwierdzenia z macierzystego hufca.
hm. Aleksandra Wodzyńska

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 31 mar 2009, 15:00

Witam,

W ZHP istnieje jeden ogólnie przyjęty system komunikacji wewnętrznej za pośrednictwem poczty elektronicznej. Adresy te znajdują się w nazwie domeny @zhp.pl.

Funkcjonowanie tych adresów gwarantuje GK ZHP. Ich funkcjonowanie nie jest zależne od tego, że hufiec zapłacił fakturę czy jej nie zapłacił. Nie jest zależne od tego czy w hufcu jest druh Zdziś co potrafi taką skrzynkę stworzyć. Wreszcie nie jest zależne od tego czy dany hufiec ma stronę czy jej nie ma.

Natomiast zgodnie z dokumentem minima stron www (dostępny na stronie wnt.zhp.pl) informuje, że na stronie HUFCA znajduje się adres w domenie zhp.pl czyli nie jest to np. zhp.wlkp.pl. Podobnie jak strona pt. nazwa.zhp.wlkp.pl NIE jest stroną hufca ZHP.

Adresy @zhp.pl są jedyne pewne znane i funkcjonujące. Podobnie sytuacja wygląda z ewidencją ZHP, jeżeli jakiś hufiec ma problem z ewidencją (a zapewne wszędzie się on pojawi choć raz) MUSI przesłać zgłoszenie z adresu zhp.pl.

Mam nadzieję, że te kilka przykładów wyjaśnia problem. Jeszcze raz informuję, że konta @zhp.pl to oficjalne konta komunikacji wewnętrznej ZHP na te konta są przesyłane oficjalne komunikaty oraz informacje. Jeżeli hufiec nie ma ochoty/nie chce używać tego adresu zwyczajnie sprawia sobie problem. Konta funkcjonują od ponad 3 lat :) zatem nie można powiedzieć, że jest to nagły wymysł.

Issssskra
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Issssskra » 12 maja 2009, 18:10

Witam
już po raz trzeci rejestruje swój patrol i po raz trzeci otrzymuję informacje, że mój komendant otrzyma maila by zatwierdzić ekipę.
Wiem, że mój komendant nie otrzymał żadnego z 3 maili.
Martwię się ponieważ czas powoli się kończy. czy ktoś może mi pomóc?

Czuwaj!

bp
phm Barbara Podolak
drużynowa /członek Komendy Hufca Cz-Dz
Hufiec Czechowice-Dziedzice
Chorągiew Śląska

a.wodzynska
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: a.wodzynska » 18 maja 2009, 09:24

Wszelkie problemy z rejestracją prosimy kierować na adres biura zlotu biuro.zd@zhp.pl
hm. Aleksandra Wodzyńska

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 18 maja 2009, 18:48

Issssskra pisze:Witam
już po raz trzeci rejestruje swój patrol i po raz trzeci otrzymuję informacje, że mój komendant otrzyma maila by zatwierdzić ekipę.
Wiem, że mój komendant nie otrzymał żadnego z 3 maili.
Martwię się ponieważ czas powoli się kończy. czy ktoś może mi pomóc?

Czuwaj!

bp
Twój hufiec MA przepełnioną skrzynkę E-MAIL. Do chorągwi śląskiej ani WNT nie dotarła jakakolwiek prośba o zmianę hasła. To NAPRAWDę jeden mail z hufca do biura chorągwi.

Temat pojawił się chyba już na każdym mailu ZD i otrzymujecie tę samą odpowiedź.

ufo300
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ufo300 » 23 maja 2009, 16:30

bobik pisze:Witam,

W ZHP istnieje jeden ogólnie przyjęty system komunikacji wewnętrznej za pośrednictwem poczty elektronicznej. Adresy te znajdują się w nazwie domeny @zhp.pl.

Funkcjonowanie tych adresów gwarantuje GK ZHP. Ich funkcjonowanie nie jest zależne od tego, że hufiec zapłacił fakturę czy jej nie zapłacił. Nie jest zależne od tego czy w hufcu jest druh Zdziś co potrafi taką skrzynkę stworzyć. Wreszcie nie jest zależne od tego czy dany hufiec ma stronę czy jej nie ma.

Natomiast zgodnie z dokumentem minima stron www (dostępny na stronie wnt.zhp.pl) informuje, że na stronie HUFCA znajduje się adres w domenie zhp.pl czyli nie jest to np. zhp.wlkp.pl. Podobnie jak strona pt. nazwa.zhp.wlkp.pl NIE jest stroną hufca ZHP.

Adresy @zhp.pl są jedyne pewne znane i funkcjonujące. Podobnie sytuacja wygląda z ewidencją ZHP, jeżeli jakiś hufiec ma problem z ewidencją (a zapewne wszędzie się on pojawi choć raz) MUSI przesłać zgłoszenie z adresu zhp.pl.

Mam nadzieję, że te kilka przykładów wyjaśnia problem. Jeszcze raz informuję, że konta @zhp.pl to oficjalne konta komunikacji wewnętrznej ZHP na te konta są przesyłane oficjalne komunikaty oraz informacje. Jeżeli hufiec nie ma ochoty/nie chce używać tego adresu zwyczajnie sprawia sobie problem. Konta funkcjonują od ponad 3 lat :) zatem nie można powiedzieć, że jest to nagły wymysł.
No jak widać na przykładach w tym temacie nie są pewne, bo dużo hufców ich nie używa, nie lepiej sprawdzić na stronach hufców jaki jest aktualny mail niż wysyłać na mail hufca w domenie zhp.pl, który jest nieużywany przez hufiec?

Jeżeli strona: nazwa.zhp.wlkp.pl nie jest strona hufca ZHP, to czyją jest stroną? Przecież jest wiele stron nie w domenie ZHP, czy my naprawdę musimy wszystko sprowadzać do jednej domeny, jednych adresów przecież chyba każdy hufiec powinien mieć prawo do decydowania w pewnych kwestiach, a przecież nie ma różnicy jaki ma adres, jak jest odpowiedni link do strony.

Przykłady z problemami z rejestracją świadczą, że albo ten system działa źle i trzeba go zmodernizować, albo po prostu jest już dużo zgłoszeń na zlot i trzeba w jakiś sposób zniechęcić innych (takiemu drużynowemu rejestrującemu się 3 raz może się odechcieć w końcu).

Daje to do myślenia.
phm. Bartłomiej Kolisko HR
namiestnik harcerski
Hufiec Chorzów

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 23 maja 2009, 17:55

Po pierwsze to jesteśmy w jednej organizacji więc dobrze by było jakbyśmy się z nią wszyscy identyfikowali. Po drugie to nie filozofia wysłać coś że skrzynek zhp, a jak mamy ludzi którzy nie chcą , nikt ich nie trzyma.
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?&#8221;
S t e f a n M i r o w s k i &#8222; S p ł a c i ć d ł u g &#8221;
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ogólnopolski Zlot Drużynowych 2009”