Przyboczny na zlocie (przeniesione)

forum III Ogólnopolskiego Zlotu Drużynowych<br />20-23.08.09 r.<br />
zlotdruzynowych.zhp.pl
kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 31 maja 2009, 11:51

Filip11 pisze:dobry przyboczny to skarb dla drużynowego i każdy mądry drużynowy to wie
No właśnie, każdy mądry drużynowy to wie. Więc zastanawia mnie pochodzenie postów..
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

aski.skirza
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: aski.skirza » 01 cze 2009, 19:36

Dokładnie. Obawy narodziły się z poprzednich postów, gdzie była zażarta i burzliwa dyskusja a propo obecności zielonych. Nie oszukujmy się ale niektóre wypowiedzi były przeciw obecności ich tam.
Ratownik ZHP
pwd.Aleksandra Skirzyńska
Drużynowa 91 DW "Wadera"

aski.skirza
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: aski.skirza » 01 cze 2009, 19:37

ich.. sorki , "nas"
Ratownik ZHP
pwd.Aleksandra Skirzyńska
Drużynowa 91 DW "Wadera"

karol_211
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_211 » 12 cze 2009, 15:02

A co z ludźmi którzy są instruktorami albo byli kiedyś drużynowymi a oddali drużynę swojemu przybocznemu. Może mają coś ciekawego do wniesienia do zlotu? Myślę, że oni też mogą jechać. Jeden z hufców chce pisać petycję o zmianę Zlotu Drużynowych na Zlot Kadr.

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 13 cze 2009, 08:00

Wg mnie Ci doświadczeni drużynowi - instruktorzy więcej by wnieśli dzieląc się swoim doświadczeniem na zajęciach przez nich prowadzonych.
Kiedyś "braliśmy" teraz się dzielmy - tak ja to widzę :)
Ostatnio zmieniony 13 cze 2009, 08:01 przez kowalska, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

Stasia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Stasia » 15 sie 2009, 14:38

Witajcie,

Nie mam pojęcia skąd ta niechęć do uczestnictwa przybocznych w zlocie. Zlot jak to już było gdzieś napisane jest nagrodą za całoroczną, bieżącą pracę z drużynami i gromadami. W drużynie pracuje nie tylko drużynowy, ale i przyboczny bądź przyboczni, bez nich niejedno z nas nie dałoby rady prowadzić drużyny/gromady na wysokim poziomie, co dziś w czasach komórek, laptopów jest bardzo ważne aby mieć w drużynie ludzi. Przyboczni także zasługują na taką nagrodę - jeżeli ktoś jest temu przeciwny, to niech zorganizuje coś dla przybocznych, którzy coraz częściej są pomijani w przedsięwzięciach hufcowych i chorągwianych. Obecność przybocznych na zlocie na pewno nie obniży jego jakości, a doświadczenie i znajomości jakie oni zawrą przydadzą się w przyszłości w prowadzeniu jednostek. Ja osobiście bardziej jestem przeciwna obecności na zlocie komendatów szczepów, hufców i innych osób pełniących funkcje nie związane z pracą na rzecz drużyny/gromady.

Jeszcze słowo co do zlotu w Krakowie. Tam były osoby, które tylko na czas zlotu zakładały granatowy bądź zielony sznur, na co dzien pełnili funkcje zastępowych, bądź nie mieli żadnej funckcji a mimo to zlot był jak najbardziej udany, na jakości nie stracił, a wręcz przeciwnie, do dziś miło wspominam tamte dni.

Szkoda, że i tym razem nie ma coś na wzór "programu krakowskiego":).

Czuwaj i do zobaczenia na zlocie:)
pwd. Eliza Zaborowska

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ogólnopolski Zlot Drużynowych 2009”