Skandal!!!!!!

Elektroniczny System Harcerskich Danych
Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 26 kwie 2012, 20:12

Na chłopski rozum, Bre Bank ma w tym interes żeby wyrobić nam te karty - bo nawet jeśli 10% z osób, które je otrzymają skorzysta z opcji pre-paid na karcie, to już jest napływ środków od około 8 tysięcy ludzi.

Zastrzegam sobie, że wniosek nie jest stanowiskiem ani WSI ani GK ZHP, tylko moim własnym.

P.S. Ja raczej na pewno będę korzystał z opcji pre-paid.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

lisek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: lisek » 26 kwie 2012, 21:11

sikor pisze:...Moim zdaniem skandalem jest to, że karty nie maja chipa i nie wykorzystano ich jako podpisów dzięki czemu nie trzeba byłoby generować głupich haseł do ewidencji...
No bo... kartę chyba wymyślił ktoś od interesów finansowych ;)
GK podjęła współpracę z BRE Bankiem, już jest komunikat o zmianie numerów rachunków bankowych, tylko czekać jak przyjdzie polecenie o zmianie rachunków w chorągwiach i hufcach, już kiedyś były takie wyraźne sugestie z bankiem PKO.
Cena karty 6zł, gdzieś czytałem, że jest nas ponad 100 tysięcy, nie za droga taka zabawa z kartą, za pomocą której właściwie nic nie będzie można i to przy takich długach związku, że trzeba było podnieść wysokość i tak nie małej składki?
Pojedzie zuszek na kolonię do lasu, dziadek zasili mu konto, no i czy, albo gdzie ten zuszek w wiejskim sklepie zapłaci za loda "plastikiem", no chyba że najpierw zrobimy kampanię " Rok bankomatów - bankomat w każdej bazie obozowej"

PS. Jak zawsze nowe, które idzie wywołuje wiele emocji :)
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2012, 21:13 przez lisek, łącznie zmieniany 1 raz.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 27 kwie 2012, 05:36

Tyle że "nowe" powinno być naprawdę nowe a nie przestarzałe. Kto jeszcze wydaje karty magnetyczne ??? Po co taka operacja pochłaniająca wiele energii i kasy ???
Jeśli tylko o krok dalej mogliśmy mieć kartę członkowską naprawdę zastępującą legitymacje.
Kartę będącą nie tylko podpisem elektronicznym, identyfikatorem ale również miejscem w którym każdy ma wpisaną swoja historię, stopnie, funkcje, sprawności. To byłoby NOWE. A tak ? Zdechła przestarzała technologia z której i tak trzeba będzie zrezygnować bo zaraz się okaże, że żaden bankomat w cywilizowanym kraju nie czyta już kart magnetycznych.
A za te karty zapłaci chyba bank w ramach reklamy, więc koszty nie nasze ale szkoda szansy...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Piszu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Piszu » 27 kwie 2012, 13:24

Skoro tak bardzo chronimy swoje dane osobowe, skoro tak bardzo nam to wszystko przeszkadza, to czemu wyrzucamy je na wierzch w sieć? Czemu wystarczy 5 minut używania wyszukiwarki?

Wojciech Cabaj, lat 58, zam. 87-140 Chełmża, ul. Sikorskiego 1/8.

Jeszcze poszperam za peselem i kredy wezmę.

lisek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: lisek » 27 kwie 2012, 20:28

sikor pisze:Tyle że "nowe" powinno być naprawdę nowe a nie przestarzałe. Kto jeszcze wydaje karty magnetyczne ??? Po co taka operacja pochłaniająca wiele energii i kasy ???
Jeśli tylko o krok dalej mogliśmy mieć kartę członkowską naprawdę zastępującą legitymacje.
Kartę będącą nie tylko podpisem elektronicznym, identyfikatorem ale również miejscem w którym każdy ma wpisaną swoja historię, stopnie, funkcje, sprawności. To byłoby NOWE. A tak ? Zdechła przestarzała technologia z której i tak trzeba będzie zrezygnować bo zaraz się okaże, że żaden bankomat w cywilizowanym kraju nie czyta już kart magnetycznych.
A za te karty zapłaci chyba bank w ramach reklamy, więc koszty nie nasze ale szkoda szansy...
Nowe oczywiście w ZHP, nie liczę pseudokart nieudanie wprowadzonych kilka dobrych lat temu ;)
A teraz kto za to zapłaci... Jak to nie nasze koszty???????????????? Jak wyczytałem na stronie 12 i 13 informatora http://www.zhp.pl/karta/docs/KartaZHP_Informator.pdf
Koszt karty 6 zł , pierwszą emisję kart członków ujętych w ewidencji pokryje GK ZHP a nie bank,jest nas podobno ponad 100 tysięcy x 6 zł to niemała sumka a ponoć długi mamy.
Koszty kart nowowstępujących członków pokrywać będą hufce, które pewno ściągną kasę od drużynowych a ci od harcerzy.

ravenger
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ravenger » 27 kwie 2012, 22:29

Natomiast koszty wydania kart pokrywane są dzięki dużemu rozpędowi GK w pozyskiwaniu środków :) Zatem koszt jest (czyli zaangażowanie pozyskanych środków), ale nie ma wydatku :)

Pozyskiwanie środków to nie jest czarno-biały film. Każdy wie, że większość przyznawanych środków jest przeznaczona na bardzo konkretny cel.
Innymi słowy - to, że emitujemy karty nie oznacza, że moglibyśmy swobodnie decydować o innej alokacji tych środków.
Jeżeli otrzymuje Druh dotację miejską na organizację obozu, to nie może Druh opłacić z niej np. zakupu nowych okien do biura hufca :)
¬ródło: https://www.facebook.com/zhpfun/posts/4 ... omments=47

Co do samych kart - mam nadzieję że pierwsza parta będzie miała charakter "pilotażowy" i przy wymianie (karty są ważne 3 lata) dostaniemy już coś lepszego - czy to z chipem czy jakąś inną technologią. W każdym bądź razie aby wszystko działało potrzebne są nie tylko nowoczesne karty ale i trochę bardziej przyjazna i funkcjonalna ewidencja.
lisek pisze:Cena karty 6zł, gdzieś czytałem, że jest nas ponad 100 tysięcy, nie za droga taka zabawa z kartą, za pomocą której właściwie nic nie będzie można i to przy takich długach związku, że trzeba było podnieść wysokość i tak nie małej składki?
Optymista ;)
dla wszystkich członków Zhp wpisanych do ewidencji do 20 kwietnia do 24.00 czyli minimum 84000 osób karta będzie za darmo. Pózniej trzeba będzie zapłacić całe 6 zł od każdej karty
¬ródło: https://www.facebook.com/rafal.bednarcz ... comments=8
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2012, 22:41 przez ravenger, łącznie zmieniany 1 raz.

lisek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: lisek » 28 kwie 2012, 22:18

Druhu Marcinie na FB można sobie podyskutować, ale wypowiedzi ludzi są tam bardzo subiektywne, dla nas instruktorów ZHP źródłem wiedzy i informacji służbowej są komunikaty GK ZHP do harcerskich komend dotarł komunikat o wprowadzeniu karty, informator oraz regulamin karty płatniczej, cytujmy konkrety a nie to co ktoś na "fejsie" napisał...
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2012, 22:35 przez lisek, łącznie zmieniany 1 raz.

Filip11
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Filip11 » 29 kwie 2012, 19:43

A ja niestety nie mogę oprzeć się wrażeniu, że informacja skierowana do członków wyszła dopiero po opublikowaniu negatywnych artykułów i to raczej nie fajne jest. Jakoś mamy chyba słabą promocję do wewnątrz organizacji. Odchodząc zupełnie od tego czy jestem na tak, czy na nie.

repik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: repik » 30 kwie 2012, 06:23

Filip11 pisze:A ja niestety nie mogę oprzeć się wrażeniu, że informacja skierowana do członków wyszła dopiero po opublikowaniu negatywnych artykułów i to raczej nie fajne jest. Jakoś mamy chyba słabą promocję do wewnątrz organizacji. Odchodząc zupełnie od tego czy jestem na tak, czy na nie.
Informacja do członków organizacji wyszła przed "artykułami", bo powstały one własnie na bazie tej informacji, a dokładniej na podstawie tego, jak niektórzy instruktorzy ją zinterpretowali .
hm. Ryszard Polaszewski
44 Szczep Harcerski "KRZEMIEń"
komendant Hufca Gniezno

Filip11
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Filip11 » 30 kwie 2012, 07:21

repik pisze:
Filip11 pisze:A ja niestety nie mogę oprzeć się wrażeniu, że informacja skierowana do członków wyszła dopiero po opublikowaniu negatywnych artykułów i to raczej nie fajne jest. Jakoś mamy chyba słabą promocję do wewnątrz organizacji. Odchodząc zupełnie od tego czy jestem na tak, czy na nie.
Informacja do członków organizacji wyszła przed "artykułami", bo powstały one własnie na bazie tej informacji, a dokładniej na podstawie tego, jak niektórzy instruktorzy ją zinterpretowali .
No rzeczywiście sprawdziłem i masz rację :) Czyli to tylko moje wrażenie i efekt nie śledzenia na bieżąco wszystkich informacji. Swoją drogą repik, a co Ty o tym myślisz?
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2012, 07:21 przez Filip11, łącznie zmieniany 1 raz.

grzechu69m
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzechu69m » 04 maja 2012, 19:30

Bardzo chciałbym się dowiedzieć dlaczego Skarbnik ZHP ostatnio jeździ samochodem służbowym banku, któremu ZHP sprzedało dane osobowe swoich członków (podanie nawet tylko imienia i nazwiska i PESEL jest sprzedaniem danych osobowych). Wszystkie serwery z danymi eshd są znajdują się w prywatnej firmie pana Rafała Bednarczyka, który to może robić z nimi co chce. Sam chciałbym zrobić taki deal, to jest interes życia porównywalny z pożyczką na Jamboreee.

grzechu69m
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzechu69m » 04 maja 2012, 19:44

Bardzo chciałbym się dowiedzieć dlaczego Skarbnik ZHP ostatnio jeździ samochodem służbowym banku, któremu ZHP sprzedało dane osobowe swoich członków (podanie nawet tylko imienia i nazwiska i PESEL jest sprzedaniem danych osobowych). Wszystkie serwery z danymi eshd są znajdują się w prywatnej firmie pana Rafała Bednarczyka, który to może robić z nimi co chce. Sam chciałbym zrobić taki deal, to jest interes życia porównywalny z pożyczką na Jamboreee.

VonSNAKE
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: VonSNAKE » 07 maja 2012, 22:19

A ja się zastanawiam dla czego darmowa karta będzie kosztować członków co 3 lata 14,99 jeśli uruchomią jej funkcje płatnicze:D i Chorągiew 6zł od łepka? Plus gdzie ten program Rabatowy? W poczcie kwiatowej? CHIP? a gdzie chociaż jeden sklep turystyczny? Coś dla HARCERZY? Bo StennaLine czy Hotele to raczej Instruktorzy może się załapią a nie 12-16 latkowie

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 07 maja 2012, 22:37

grzechu69m pisze:Bardzo chciałbym się dowiedzieć dlaczego Skarbnik ZHP ostatnio jeździ samochodem służbowym banku, któremu ZHP sprzedało dane osobowe swoich członków (podanie nawet tylko imienia i nazwiska i PESEL jest sprzedaniem danych osobowych). Wszystkie serwery z danymi eshd są znajdują się w prywatnej firmie pana Rafała Bednarczyka, który to może robić z nimi co chce. Sam chciałbym zrobić taki deal, to jest interes życia porównywalny z pożyczką na Jamboreee.
A ja na druha miejscu zacząłby zastanawiać się co piszę... za pomówienia grozi ładna kara, a w internecie niestety anonimowym się nie jest.

I po raz kolejny: jedyne dane jakie zostały przekazane to imiona, nazwiska i numery ewidencyjne - A TO NIE SĄ DANE OSOBOWE proszę druha!

Dyskutujcie ile wlezie, ale jeśli jeszcze raz pojawią się w wątku jakieś informacje z palca wzięte - zamknę go.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 08 maja 2012, 08:15

Szczerze mówiąc, to wszyscy w tej sprawie zachowują się skandalicznie! Chyba już NIKT nie czyta ze zrozumieniem! Co prawda "jądro ciemności" miało miejsce na FB, ale odpryski rozniosły się też i na inne Fora. Moderowanie wypowiedzi dało tyle, że skądinąd fajni instruktorzy poważnie się poprztykali. Stronom konfliktu zabrakło rozsądku, dobrego smaku i harcerskiego Ducha. Przy okazji wylazły nieharcerskie animozje i fobie. Sergiusz, zamknij ten wątek, wobec idiotycznych newsów GK wydała sensowne oświadczenie, parę kubłów zimnej wody też poszło....A trolla "grzegorza kwiatkowskiego" jako żywo w hufcu Nowa Huta brak.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2012, 08:19 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ewidencja”